پاییز Roe غربالگری را برای شرایط مادرزادی کشنده محدود می کند


جنیفر این را می دانست بارداری او در سن 37 سالگی مملو از خطرات بود – بنابراین او از انتظار داشتن پسرهای دوقلو هیجان‌زده‌تر بود. با این حال، تصاویر سونوگرافی دقیق در 12 هفته نشان داد که عوارض قابل توجهی وجود دارد. هر دو جنین فاقد اندام بودند و مایع در حفره های مغزی آنها جمع می شد. یک سونوگرافی اضافی و یک آزمایش تهاجمی تر، که در آن نمونه بافتی از مایع آمنیوتیک مادر گرفته شد، تشخیص تریزومی 18 (که در آن شخصی یک نسخه اضافی از کروموزوم 18 دارد) را سه هفته بعد تایید کرد.

در حالی که این آزمایش ها در حال انجام بود، یکی از پسرها در رحم مرد، و شانس زنده ماندن جنین دوم به طور فزاینده ای ضعیف به نظر می رسید. جنیفر که اکنون با چندین سناریو بالقوه روبرو بود، می‌گوید: «آنها دیدند که قلب او می‌تپد، اما یک اتاقک را از دست داده بود. احتمال مرده زایی و خونریزی جنیفر وجود داشت، همانطور که چهار سال قبل از تولد دخترش انجام داده بود. حتی اگر جنین به پایان برسد، به احتمال زیاد در مدت کوتاهی پس از تولد به دلیل وضعیت خود خواهد مرد.

در نهایت جنیفر و همسرش توانستند با پزشک خود تصمیم بگیرند و بارداری را در هفته 17 پایان دهند. اما این در سال 2018 بود. امروز آنها این گزینه را ندارند. در ایالت اوکلاهاما، جایی که آنها در آن زمان زندگی می کردند، قانون جدیدی در آوریل به اجرا درآمد که سقط جنین را پس از هفته ششم ممنوع می کرد – خیلی قبل از اینکه شرایط مادرزادی مانند تریزومی 18 تشخیص داده شود. قانون فقط برای نجات جان یک زن باردار در «اورژانس پزشکی» استثنا قائل شده است. هر کس بعد از هفته ششم بارداری اقدام به سقط جنین کند می تواند تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

خیلی زود، چنین محدودیت هایی می تواند بسیار گسترده تر در سراسر ایالات متحده باشد. بر اساس نظر افشا شده از دیوان عالی کشور، رو در مقابل وید-پرونده 1973 که حق سقط جنین در ایالات متحده را به موجب قانون اساسی حمایت می کند، می تواند در تابستان امسال لغو شود و به هر ایالت اجازه می دهد قوانین خود را در مورد سقط جنین وضع و اجرا کند. اگر قلیه لغو شده است، 26 ایالت احتمالا محدودیت های زمانی قانونی برای سقط جنین را تشدید می کنند یا به طور کلی آنها را ممنوع می کنند و خانواده هایی مانند جنیفر را از توانایی تصمیم گیری پزشکی برای سلامت خود و فرزندان متولد نشده خود محروم می کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل موسسه Guttmacher، یک گروه تحقیقاتی و مدافع حقوق سقط جنین، 9 ایالت ممنوعیت های شش هفته ای مانند اوکلاهاما را تصویب کرده اند، اما هنوز آنها را اجرا نکرده اند و دادگاه های ایالتی به طور جداگانه قوانین را مغایر با قوانین می دانند. رو در مقابل وید. (تگزاس همچنین یک ممنوعیت شش هفته ای را اجرا می کند.) سیزده ایالت قوانین سختگیرانه ضد سقط جنین دارند که در صورتی که فوراً اجرایی شوند، “محرک” خواهند شد. قلیه دیگر اعمال نمی شود در برخی از ایالت ها، ممنوعیت های مسدود شده موجود و قوانین راه اندازی جدید قریب الوقوع هستند.

جزئیات قوانین ماشه ورودی از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. اکثر آنها سقط جنین های پزشکی یا جراحی را به طور کامل ممنوع می کنند، به استثنای موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم یا برای جلوگیری از مرگ یا آسیب جدی به بیمار. تنها تعداد کمی از ایالت‌ها می‌خواهند برای جنین‌هایی که شرایط مادرزادی با شانس زنده ماندن پایین دارند استثنا قائل شوند، در حالی که شش ایالت قبلاً به صراحت سقط جنین را به دلیل شرایط ژنتیکی ممنوع کرده‌اند.

اگرچه اختیاری است، اما غربالگری ژنتیکی بخشی رایج از مراقبت های دوران بارداری است و معمولاً بین هفته 10 و 13 بارداری همراه با معاینه اولتراسوند انجام می شود. پزشکان به دنبال DNA جنین شناور در خون مادر هستند که می تواند برای تشخیص مشکلات مغزی و ستون فقرات یا شرایط کروموزومی مورد استفاده قرار گیرد. اگر آزمایش خون نتایج مثبت را نشان دهد، پزشکان سپس از یک سوزن برای گرفتن نمونه کوچکی از مایع آمنیوتیک یا جفت در رحم برای تأیید تشخیص استفاده می‌کنند. سقط جنینی که با بیماری غیر کشنده ای مانند سندرم داون تشخیص داده می شود، سؤالات اخلاقی و اخلاقی را ایجاد می کند، اما پزشکان شرایطی مانند تریزومی 18 و تریزومی 13 را نیز بررسی می کنند که هر دو منجر به سقط جنین، مرده زایی یا مرگ نوزاد در مدت کوتاهی پس از تولد می شود.

از هر 5000 نوزاد، 1 نوزاد به تریزومی 18، که به عنوان سندرم ادواردز نیز شناخته می شود، تشخیص داده می شود، و از هر 16000 نوزاد، 1 نفر به تریزومی 13، معروف به سندرم پاتو، مبتلا می شود. به دلیل مشکلات قلبی و سایر شرایط محدود کننده زندگی، بیشتر این نوزادان در اولین روزها یا هفته های اول می میرند. بین 5 تا 10 درصد در سال اول زنده می مانند.

جنیفر درباره پسر متولد نشده‌اش با تریزومی 18 می‌گوید: «اگر می‌توانستم به‌تازگی زایمان کنم و او به‌طور طبیعی بمیرد، ممکن بود این یک انتخاب برای ما باشد. او می گوید که بر تصمیم او تأثیر گذاشت. هیچ درمانی برای کروموزوم اضافی که باعث سندرم ادواردز می شود وجود ندارد. درمان – از داروهای فشار خون گرفته تا ونتیلاتور گرفته تا لوله های تغذیه – فقط بر علائمی که نوزادان دارند تمرکز دارد.