تسلط بلاک چین و سوئیفت در امور مالی جهانی


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


طی دو سال گذشته، اکوسیستم بازار سرمایه تحت یک دوره تحول دیجیتالی شتابان قرار گرفته است که عمدتاً به دلیل COVID-19 بوده است. اما چشم انداز فن آوری همیشه در حال تغییر است و اغلب کارایی شیوه های سنتی را به چالش می کشد.

انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) که در اجرای تراکنش‌های مالی و پرداخت‌ها بین بیش از 11000 بانک و مؤسسه مالی در بیش از 200 کشور و منطقه مشارکت داشته است، یک سرویس پیام‌رسان مالی پایدار و مطمئن بوده است که تراکنش‌های بین‌المللی را انجام می‌دهد. در میان بانک ها

سوئیفت ارسال پرداخت های برون مرزی را بسیار آسان کرده است و خود را به عنوان یک بازیگر مسلط در تراکنش های مالی جهانی تثبیت کرده است. اما اخیراً توجه جریان اصلی را به خود جلب کرده است، زمانی که ایالات متحده و اتحادیه اروپا بانک‌های کلیدی روسیه را از جمله بانک اوتکریتیه، نویکومبانک، پرومسوایازبانک و غیره را از این تعاونی حذف کردند تا تحریم‌های اقتصادی بیشتری را که از فوریه 2022 آغاز شد، آغاز کنند.

از آنجایی که صنعت مالی از سوییفت استفاده می کند، این سوال پیش می آید که آیا ابزار بهتری وجود دارد؟ و راه سریعتر برای انجام پرداخت های برون مرزی؟ بسیاری اکنون می بینند که فناوری بلاک چین به مکانیزمی برای هدایت نسل بعدی راه حل های مالی جهانی تبدیل شده است.

گارد قدیمی: تاریخچه مختصری از سوئیفت

چشم انداز سوئیفت که مقر آن در بلژیک است، همیشه ایجاد یک زبان مشترک برای پیام‌های مالی بین‌المللی و خدماتی برای امکان‌پذیر ساختن آن بوده است. اکنون این مکانیسم برای اکثر نقل و انتقالات بین المللی پول و امنیت است، اما حفظ یک سیستم پرداخت قدیمی می تواند دشوار باشد و نیاز به نوآوری را آشکار می کند.

انواع دگرگونی‌هایی که در سراسر اکوسیستم پرداخت‌ها مورد نیاز است، باید به سرعت پردازش کند مربوط به کارمزدهای بالا و سابقه نقض سایبری به دلیل حجم بالا و انتقال انبوه داده‌ها بپردازد.

قدرت بلاک چین و ورود بازیکنان جدید

معرفی بلاک چین مسیر فناوری و صنایع اطراف آن را تغییر داده است. فناوری بلاک چین یک دفتر کل جهانی و تغییرناپذیر برای ثبت تراکنش‌ها و ردیابی دارایی‌ها با شفافیت کامل است و کسب‌وکارها در سراسر جهان از این فناوری بهره می‌برند و از آن استفاده می‌کنند. استفاده از بلاک چین در صنعت مالی می‌تواند فرصتی را برای بازیگران جدید فراهم کند تا سرعت، کارایی هزینه و راه‌حل‌های ایمن‌تر برای جابه‌جایی ارزش ارائه کنند، در حالی که تراکنش‌ها می‌توانند به طور مستقیم و همزمان توسط اعتبارسنجی‌ها تایید شوند.

گفتگوی رو به رشد در مورد فناوری بلاک چین و مزایای آن در بخش مالی، بحث بسیار مورد نیاز را در مورد دوام سوئیفت ایجاد می کند.

بازیکنان جدید را وارد کنید

همانطور که فناوری بلاک چین همچنان در حال افزایش است، منجر به گفتگوهای جدیدی پیرامون آینده امور مالی، تراکنش های پولی و موارد استفاده از پرداخت شده است. مشاهده موفقیت بلاک چین در صنعت کریپتو بدون شک باعث علاقه به موارد استفاده بالقوه آن برای سایر برنامه ها می شود. یک مورد استفاده آشکار برای تراکنش های فرامرزی است که بلاک چین را به یک رقیب اصلی در برابر سوئیفت تبدیل می کند. در حالی که برخی ممکن است این ایده را مسخره کنند، پتانسیل بلاک چین برای مختل کردن این فضا در حال افزایش است و به بحث جدی تری تبدیل می شود.

با حذف اتکای بلاک چین به واسطه‌ها، بانک‌های بین‌المللی می‌توانند مستقیماً در همان شبکه به یکدیگر متصل شوند و زمان را کاهش دهند و در نتیجه حداقل کارمزد را به همراه داشته باشند. در حالی که تراکنش‌های بین‌مرزی کنونی پرهزینه هستند و ممکن است چندین روز طول بکشد، فناوری بلاک چین آن‌ها را قادر می‌سازد در چند ثانیه انجام شوند. همچنین می‌توان این تراکنش‌ها را بهتر ردیابی کرد، زیرا بلاک چین رکوردی از تمام انتقال داده‌ها را که در دفتر کل ذخیره و مهر زمانی ثبت می‌شوند، نگه می‌دارد.

بانک‌هایی که در سیستم‌های غیرمتمرکز سرمایه‌گذاری می‌کنند و فناوری بلاک چین را اتخاذ می‌کنند، به زودی به مزایای فراوان آن پی خواهند برد. با وضع مقررات برای بانک های تجاری، ابتدا باید استانداردها و راهنمایی هایی ایجاد شود. به محض ایجاد این استانداردها، موسسات مالی این فرصت را خواهند داشت تا کل صنعت را بازتعریف کنند و موارد استفاده متحول کننده بلاک چین برای امور مالی جهانی را اثبات کنند.

نگاه به آینده

با توجه به اینکه صنعت مالی اخیراً به سوی SWIFT بازگشته است، زمان آن رسیده است که یک گام به عقب برداریم و نحوه تکمیل تراکنش های جهانی را دوباره ارزیابی کنیم. جایگزین‌های مبتنی بر بلاک چین وارد شده‌اند و به کاربران بانک‌ها و مؤسسات مالی این فرصت را می‌دهند که وظایف مشابه را با نرخ پایین‌تر، با امنیت و سرعت بالاتر انجام دهند. غوطه ور کردن بلاک چین به طور کامل در صنعت مالی جهانی باعث می شود اعتماد بیشتری به سیستم مشترک کاربر در سراسر جهان در دسترس باشد.

یامینی ساگار معاون ارشد در روکس.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده ها را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان مشارکت دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید