Kiko Ventures 450 میلیون دلار در استارت آپ های فناوری پاک سرمایه گذاری خواهد کرد


Kiko Ventures اعلام کرده است که یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر 450 میلیون دلاری با تمرکز بر سرمایه گذاری های فناوری پاک ایجاد کرده است.

هدف حمایت از فناوری پاک متحول کننده است. این در حالی است که سرمایه‌گذاری جهانی در فناوری پاک در سال 2021 به بالاترین حد خود یعنی 40 میلیارد دلار رسیده است. و رویدادهای سال 2022 شتاب بیشتری را برای فناوری‌های پایدار افزایش داده است. زمان بندی مهم است زیرا بسیاری از صندوق ها به دلیل رکود مورد انتظار در اقتصاد و تورم بالا در حال بررسی عقب نشینی از سرمایه گذاری هستند.

با این حال، محدودیت‌های ساختاری در چشم‌انداز بودجه موجود وجود دارد. اکوسیستم فاقد انعطاف پذیری لازم برای مقابله بهینه با چالش آب و هوا است. تیم Kiko Ventures مستقر در لندن، دهه‌ها را صرف سرمایه‌گذاری در فناوری آب و هوا و حمایت از کسب‌وکارهای پیشرو جهان از جمله Ceres Power، First Light Fusion و Oxbotica کرده است.

ساختار همیشه سبز Kiko انعطاف پذیری استثنایی و همسویی قوی و طولانی مدت با کارآفرینان فناوری آب و هوا را فراهم می کند.

Kiko Ventures که توسط شرکت سرمایه‌گذاری فهرست شده در فهرست FTSE 250 راه‌اندازی شد، یک پلتفرم سرمایه‌گذاری جدید است که برای حمایت و رشد قهرمانان پیشرو در فناوری آب و هوا در آینده طراحی شده است. این تیم قصد دارد 245 میلیون دلار را طی پنج سال آینده با استفاده از پلتفرم سرمایه انعطاف پذیر گروه IP اختصاص دهد. Kiko با دارایی های موجود به ارزش بیش از 215 میلیون دلار و همچنین تعدادی سرمایه گذاری جدید که قبلاً تحت استراتژی Kiko انجام شده و هنوز اعلام نشده است راه اندازی خواهد شد.

Kiko از ساختار همیشه سبز گروه IP سود می برد: که از طریق آن می توان بازده از خروجی ها را به فرصت های جدید بازیافت کرد و امکان ایجاد یک سبد همیشه سبز واقعی را بدون متقاطع بین وسایل نقلیه صندوق و با افق زمانی بسیار طولانی فراهم کرد.

با یک راه حل فوری و فزاینده مورد نیاز برای جلوگیری از مضرترین جنبه های تغییرات آب و هوایی، Kiko Ventures شاهد تجدید حیات سرمایه گذاری در فناوری آب و هوا در سراسر جهان است. ارقام Climate Tech VC حاکی از آن است که سرمایه گذاری جهانی در سال گذشته به بالاترین میزان خود یعنی 40 میلیارد دلار رسیده است.

رویدادهای اخیر در اروپا نیز توجه را بر نیاز به منابع انرژی که پایدارتر هستند متمرکز کرده است. با این حال، بیشتر سرمایه‌گذاران در فناوری پاک ساختارهای سنتی صندوق را اداره می‌کنند یا باید به برنامه‌های تجاری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) پایبند باشند، که محدودیت‌هایی را بر چشم‌انداز تامین مالی موجود تحمیل می‌کند.

تیم موسس Kiko Ventures تیم تثبیت شده فناوری پاک گروه IP به رهبری کهنه‌کاران رابرت ترزونا و جیمی وولبراخت را با شریک جدید Arne Morteani ترکیب می‌کند که قبلاً 14 سال را برای کمک به ساخت یکی از پیشروترین صندوق‌های فناوری پاک در اروپا صرف کرده است. کل تیم حرفه خود را وقف فناوری آب و هوا کرده اند و سه شریک به عنوان سرمایه گذار در این فضا دو چرخه اقتصادی را طی کرده اند.

این تیم اکنون Kiko Ventures را طراحی کرده است که از پلتفرم همیشه سبز گروه IP برای اتخاذ رویکردی انعطاف‌پذیرتر، بدون افق‌های زمانی کوتاه، محدودیت‌های سرمایه ثابت و دستورات محدودی که در صنعت رایج است، استفاده می‌کند. بنابراین Kiko به طور استثنایی با کارآفرینانی که مایل به ایجاد شرکت های پیشرو در درازمدت هستند، هماهنگ است. هدف این تیم غنی سازی اکوسیستم موجود و تبدیل شدن به یک شریک قابل اعتماد، هم برای کارآفرینان و هم برای سرمایه گذاران دیگر، در ساختن آینده ای احیاکننده است.

Kiko Ventures به‌عنوان یک پلت‌فرم همیشه سبز و بدون حکم سرمایه‌گذاری 10 ساله، می‌تواند یک سرمایه‌گذار منعطف باشد و بتواند آنچه را که لازم است انجام دهد. می‌تواند از طریق ایجاد شرکت‌های جدید، سرمایه‌گذاری در مرحله Seed و Series A/B یا سرمایه‌گذاری بر روی فرصت‌ها در بازارهای سرمایه عمومی، کارآفرینانه باشد.

این تیم تجربه جهانی در عملیات در تمام این مراحل دارد. Kiko Ventures به‌عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران فناوری آب و هوا در اروپا، عمدتاً به طور مستقیم و در مواردی غیرمستقیم از طریق صندوق‌های منتخب سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این انعطاف‌پذیری ساختاری را با تمرکز بر حوزه‌های موضوعی ترکیب می‌کند که می‌تواند تخصص و ارزش عمیقی ایجاد کند.

رابرت ترزونا، شریک موسس Kiko Ventures، در بیانیه‌ای گفت: «من به قدرت دگرگون‌کننده فناوری‌های اقلیمی اعتقاد دارم و تمام حرفه‌ام را برای ارتقای ایده‌ها از آزمایشگاه به راه‌حل‌های کاربردی عملی که می‌توانند دنیای ما را به مکانی بهتر تبدیل کنند، کار کرده‌ام. ما Kiko را راه‌اندازی کرده‌ایم تا با متحد کردن ایده‌ها، تخصص و سرمایه برای باز کردن آینده‌ای پایدار، قدرت کامل نبوغ انسانی را آزاد کنیم. برای انجام این کار، ما یک مدل سرمایه‌گذاری از سرمایه واقعاً انعطاف‌پذیر ایجاد کرده‌ایم که به جای جلوگیری از تغییر، به تغییر قدرت می‌دهد.»

این تیم از لحاظ تاریخی سرمایه‌گذاری‌های بلندپروازانه‌ای را در زمینه‌هایی با اعتقاد بالا انجام داده است. به عنوان مثال می توان به شرکت پیل سوختی Ceres Power اشاره کرد که تیم به خروج اسب شاخدار کمک کرد. First Light Fusion که اخیراً به اولین نتیجه همجوشی در جهان دست یافته است. و Oxbotica، یکی از پیشگامان نرم افزار تحرک خودکار که برخی از بزرگترین شرکت های جهان مانند BP و ZF را تامین می کند.

جیمی وولبراخت، شریک موسس Kiko Ventures در بیانیه‌ای گفت: «درکی از فوریت بحران آب‌وهوایی مدت کوتاهی پس از ترک دانشگاه حاصل شد و تصمیم گرفتم حرفه‌ام را وقف انجام هر کاری کنم که بتوانم کمک کنم. دریافتم که در تجاری‌سازی فن‌آوری‌های پاک نوآورانه بسیار مفید بوده‌ام و از آن زمان تاکنون به دنبال یافتن راه‌های بهتری برای کمک به شکوفایی آن فناوری‌ها بوده‌ام. Kiko تمام بینش‌هایی را که من در دو دهه گذشته خوش شانس بودم گردآوری کرده‌ام و امیدوارم تأثیر مثبت زیادی در سفر به آینده‌ای پایدار بگذارد.

طی دو دهه، این تیم نقش‌های عملیاتی و سرمایه‌گذاری عملی برای هدایت کسب‌وکارهای نوآورانه در شرایط سخت اقتصادی، از جمله اولین رونق و رکود فناوری پاک و همه‌گیری کووید-19 را بر عهده گرفته است. علاوه بر این، اکثر اعضای تیم با مشاغل تحقیقاتی موفق در فناوری آب و هوا شروع کردند و بنابراین تجربه تجاری را با درک فناوری های عمیق پشت بسیاری از تحول آفرین ترین نوآوری ها ترکیب کردند.

Kiko Ventures از طریق IP Group دارای ردپایی جهانی و شبکه ای از تماس های سطح بالا از آزمایشگاه ها تا اتاق های هیئت مدیره است. این تیم به طور مکرر با برخی از دانشمندان و کارآفرینان برجسته جهان و همچنین طیف وسیعی از رهبران صنعت و بازار سرمایه در ارتباط است.