6 بهترین فرش شوی (2022): مقرون به صرفه، لکه پاک کن، کف سخت


هنگام خرید یا استفاده از قالیشویی باید به چیزهای زیادی فکر کنید، مانند اینکه چقدر فضایی برای نگهداری نیاز دارید و اینکه آیا باید اجاره یا خرید کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

قالیشویی ها سنگین و حجیم هستندبه خصوص زمانی که با آب پر شود. مانور دادن آنها نسبت به جاروبرقی های عمودی معمولی دشوارتر است. آنها همچنین به فضای ذخیره سازی کمی نیاز دارند.

فوراً با ریزش های لکه دار مقابله کنید. اکثر خانوارها فقط هر شش ماه تا یک سال یکبار نیاز به شستن فرش دارند، اما پاک کننده های نقطه ای برای درمان ریزش های فوری ایده آل هستند، به علاوه نگهداری و استفاده از آنها راحت تر است.

احتمالاً اغلب از فرش شوی استفاده نمی کنید، بنابراین اشکالی ندارد که افراد حرفه ای را برای انجام کل خانه خود استخدام کنید، به خصوص اگر فضای ذخیره سازی محدودی دارید. (همچنین می تواند به میزان کثیف و لکه دار بودن فرش های شما بستگی داشته باشد.) به گزینه هایی برای اجاره ماشین از مشاغل محلی یا فروشگاه های خرده فروشی مانند The Home Depot نگاه کنید. شما می توانید از مزایای یک پاک کننده درجه تجاری بدون پرداخت هزینه های هنگفت بهره مند شوید.

قبل از استفاده از قالیشویی فرش خود را تمیز کنید. این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما شما نمی‌خواهید کثیفی و مو توده‌های مرطوبی را تشکیل دهند که پاک‌کننده را مسدود کند. و اگر مدتی است (یا هرگز فرش‌های خود را نشویید)، برای پر کردن مخزن آب کثیف، آماده مقدار خجالت‌آوری از گرفتگی‌های مویی باشید.

شامپو فرش یا شوینده ای که استفاده می کنید مهم است. تولیدکنندگان اغلب اصرار دارند که از مارک آنها استفاده کنید، و در حالی که انواع دیگر ممکن است خوب کار کنند، ممکن است شما ضمانت خود را باطل کنید (اگرچه من نمی دانم آنها چگونه می دانند). اکثر قالیشویی ها با مقداری مواد شوینده عرضه می شوند، اما من تجربه خوبی با قالیشویی تجاری فرش دکتر (20 دلار) داشتم. خوب کار می کند و بوی قوی ندارد و می توانید یک پارچ بزرگ را ارزان بخرید.

سعی کنید، تلاش کنید و دوباره تلاش کنید. این می تواند ناامید کننده باشد که یک فرش شوی را روشن کنید و متوجه شوید که نمی تواند لکه قدیمی شراب قرمز یا خمیر دندان آسیاب شده را از بین ببرد. دلت را از دست نده. چندین جلسه تمیز کردن گاهی اوقات می تواند لکه های ایجاد شده را از بین ببرد و حداقل آنها را کاهش دهد، اگر نه پاک کنید.

خشک کردن فرش شما می تواند زمان زیادی را ببرد. اکثر قالیشویی ها تنظیمات مختلفی دارند و مقداری از آب را می مکند، اما همگی فرش ها را کمی مرطوب می کنند. تمیز کردن عمیق تر فرش ها را مرطوب می کند، بنابراین به این فکر کنید که چگونه می توانید زمان خشک شدن را تسریع کنید. در ماه های بهار و تابستان که می توانید پنجره ها را باز بگذارید، از پنکه استفاده کنید، گرمایش را روشن کنید یا فرش خود را تمیز کنید.

از شنوایی خود محافظت کنید در بین تمام راه هایی که می توانید به شنوایی خود آسیب برسانید، یک فرش شوی شاید کمترین لذت را داشته باشد، بنابراین از گوش های خود محافظت کنید. برخی از این صداها بسیار بلند هستند، بنابراین هنگام کار از گوش گیر استفاده کنید.