بررسی Apple MacBook Pro (13 اینچی، 2022): مک سردرگم


ممکن است M2 بهتر به نظر برسد، اما یک تراشه سطح پایه در کنار M1 Pro، M1 Max و M1 Ultra است که مدل‌های +2000 دلاری MacBook Pro را تامین می‌کند. به راحتی می توان تحت تاثیر آمار اپل قرار گرفت، که می بالد پردازنده M2 دارای 35 درصد GPU قدرتمندتر، 18 درصد CPU سریعتر و 40 درصد موتور عصبی سریعتر در مقایسه با M1 است. اما این برای اکثر حرفه ای ها که به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارند، کافی نیست. (M2، درست مانند M1، بر خلاف M1 Pro و بالاتر، هنوز فقط از یک مانیتور خارجی پشتیبانی می کند.)

M2 عملکرد خوبی داشت. بیشتر اوقات با هیچ سکسکه ای مواجه نمی شدم. در روزهای شلوغ تر، زمانی که حدود 20 تب در گوگل کروم و چندین برنامه به طور همزمان در پس زمینه اجرا می شدند، کمی کند به نظر می رسید. هنگام جابجایی بین زبانه ها و پنجره ها کمی تأخیر وجود داشت، و من موفق شدم چرخ رنگین کمان مخوف را چند بار فعال کنم.

من فایل‌های 4K Pro Res را که روی iPhone 13 Pro گرفته شده‌اند در Final Cut Pro آپلود کردم و یک استریم را در تایم لاین ویرایش کردم. من یک درجه رنگ روشن را به همراه چند افکت داخلی دیگر اعمال کردم و شاهد لکنت زبان بودم. من واقعاً فیلم را تغییر ندادم که بسیار زیاد است، اما این مک بوک پرو حتی با کوچکترین تنظیمات رنگی مشکل داشت (و چرخ رنگین کمان چند ظاهر شد).

ویرایش عکس‌ها با اپلیکیشن‌هایی مانند Pixelmator و Adobe Photoshop بسیار روان‌تر به نظر می‌رسد. در حالی که من لغزنده‌ها را تنظیم می‌کردم، کمی چرخش اضافه می‌کردم و تغییرات جزئی در رنگ ایجاد می‌کردم، مک اینجا و آنجا لکنت داشت. اما همچنان توانست از طریق بسیاری از لایه‌ها و افکت‌ها قدرت بگیرد تا به ظاهر دلخواه دست یابد – بدون اینکه طرفداران هرگز وارد آن شوند.

این تفاوت اصلی قدرت بین این مک بوک پرو و ​​مک بوک ایر جدید است—این مک بوک ایر یک فن دارد. هنگامی که فن شروع به کار کند، مک بوک پرو می تواند در مدت زمان طولانی کمی قدرت بیشتری جذب کند. همچنین عمر باتری کمی بهتری دارد. معمولاً مجبور بودم بعد از هشت ساعت در روزهای کاری به برق وصل کنم.

فروش سخت

عکس: اپل

همه اینها به این معنی نیست که مک بوک پرو 13 اینچی برای کارهای سنگین کاملاً غیرقابل استفاده است، اما احتمالاً برای هر کسی که مرتباً با حجم کاری پردازشگر سروکار دارد کافی نخواهد بود. اگر شما هستید، فکر می کنم ارزش آن را دارد که پول نقد خود را پس انداز کنید و به جای آن به سراغ نسخه پایه مک بوک پرو 14 اینچی بروید.

اگر فقط به یک لپ تاپ خوب و جدید نیاز دارید، منتظر مک بوک ایر آینده باشید. شما یک صفحه نمایش کمی بزرگتر و مدرن تر، یک وب کم بهتر، بلندگوهای زیباتر، و پشتیبانی از شارژ سریع، همه در یک بسته کلی سبک تر (و رنگ های سرگرم کننده!) دریافت می کنید. این مک بوک پرو به عنوان یک فرزند وسط بی دست و پا باقی می ماند و آنقدر به میز نمی آورد که ارزش وقت شما را داشته باشد.