Slack در حال افزودن ویدیو به Huddles است. خیلی شبیه زوم است.


در قبل بارها در زندگی واقعی جمع می شدیم. بدون تشریفات یک جلسه یا سختگیری فکری طوفان فکری، یک جمع و جور خودجوش، سازنده، و (بیشتر) خوش‌بازی بود، در محل کار معادل تیم بسکتبالی بود که برای استراتژی‌سازی وقت استراحت می‌گرفت. وقتی یکی از همکاران در کنار میز شما قدم زد و یک ثانیه سریع که تا پنج دقیقه طول کشید، خواست. کنار کولر آبی یا در آشپزخانه جمع شدیم. سپس سال 2020 فرا رسید و خوب، همه ما می دانیم که بعداً چه اتفاقی افتاد.

ژوئن گذشته، اپلیکیشن چت محبوب در محل کار Slack Huddles را معرفی کرد، یک ویژگی فقط صوتی که برای تکرار چیزهای واقعی طراحی شده است. این یک فضای هنگ فوری بود که به راحتی از داخل یک کانال Slack یا یک پیام مستقیم راه اندازی می شد. و به گفته اسلک، موفقیت آمیز بوده است. این سریعترین ویژگی در تاریخ نه ساله اسلک است. تقریباً 44 درصد از مشتریان شرکتی پولی Slack به صورت هفتگی از Huddles استفاده می کنند که در مجموع معادل 243 میلیون دقیقه در هفته است. اکثر Huddle ها فقط 10 دقیقه طول می کشند، که ممکن است خدایان نامزدی را خوشحال نکند، اما نشان دهنده کارایی خاصی است – دقیقاً مانند آن Huddles IRL.

اکنون Slack زنگ‌ها و سوت‌های بیشتری را به Huddles اضافه می‌کند. در کنفرانس سالانه خود در مورد آینده کاری، اسلک نسخه جدیدی از Huddles را معرفی کرد که ادعا می کند Huddle فروتن را به یک “فضای کار مشترک” تبدیل می کند. و مهم ترین ویژگی جدید در این چشم انداز برای آینده کار … چت تصویری است.

Huddles جدید، زمانی که در پاییز عرضه شود، مانند Zoom یا Microsoft Teams شامل چت تصویری می شود. Slack از سال 2016 تماس ویدیویی یک به یک و گروهی را ارائه کرده است، اما مکان یابی این ویژگی آسان نیست. با انتقال آن به Huddles، Slack امیدوار است بتواند بخشی از شتابی را که این چت های صوتی جمع آوری کرده اند، داشته باشد. همانطور که اکنون در برنامه‌های جلسات ویدیویی استاندارد است، ویدیو در Huddles دارای یک پس‌زمینه تار خواهد بود. اشتراک‌گذاری صفحه به زودی گزینه‌ای در Huddles نیز خواهد بود و چندین نفر می‌توانند همزمان صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارند (که اگر صادق باشیم، به نظر آشفته به نظر می‌رسد).

کاربران همچنین می‌توانند «reacji» Slack – شکلک‌ها، افکت‌ها و استیکرها را در حین چت‌های ویدیویی که روی قاب شناور هستند، شلیک کنند. و گزارش‌های چت زنده که در طول Huddle اتفاق می‌افتد، و همچنین هر پیوند یا سندی که به اشتراک گذاشته می‌شود، به‌طور خودکار در کانال یا رشته پیامی که Huddle از آن راه‌اندازی شده است، ذخیره می‌شود.

این در واقع بزرگنمایی Slack است، اگرچه به نظر می رسد Slack نسبت به مقایسه Zoom حساسیت دارد. نوآ دسای وایس، معاون ارشد تولید Slack، می‌گوید که جلسات ویدیویی «تلفنی از موارد استفاده مهم» را ارائه می‌کنند، اما Huddles جدید چیزی متفاوت است. ما واقعاً روی حوزه‌ای متمرکز شده‌ایم که فکر می‌کنیم کمتر از آن استفاده می‌شود، یعنی چگونه می‌توان یک تیم کوچک را وادار کرد که واقعاً در یک فضای دیجیتال مشترک با هم همکاری کنند؟»

به اندازه کافی منصفانه Slack Huddles به عنوان یک ویژگی وجود دارد در داخل Slack، به این معنی که نمی‌توانید از Huddles برای ارسال پیوندی شبیه زوم یا دعوت آنها به یک جلسه ویدیویی برنامه‌ریزی‌شده استفاده کنید. Huddles همچنین تعداد شرکت‌کنندگان را محدود می‌کند—تا 50 نفر در نسخه تجاری Slack، یا فقط دو نفر برای کاربران رایگان Slack.