زنجیره تامین مراقبت های بهداشتی با پلت فرم مبتنی بر هوش مصنوعی Vamstar تقویت می شود


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


Vamstar از زمان راه اندازی خود در سال 2019، کار نسبتاً چالش برانگیزی را بر عهده گرفته است: تبدیل شدن به اپلیکیشن مدیریت زنجیره تامین برای حدود 86000 مرکز پزشکی و صدها هزار مورد مختلف، از سواب پنبه ای گرفته تا دفیبریلاتور قلب.

این شرکت مستقر در لس آنجلس، کالیفرنیا، امروز اعلام کرد که پلتفرم تامین منابع و تدارکات جهانی مبتنی بر نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) برای تجهیزات پزشکی و دارویی، شبکه گسترده بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و از قبل خود را گسترش خواهد داد. تامین کنندگان، به لطف دور سرمایه گذاری 9.5 میلیون دلاری سری A.

Vamstar خریداران و تامین کنندگان را به صورت الکترونیکی به یکدیگر متصل می کند تا جریان معاملات و فرآیند را در سراسر زنجیره تامین در مقیاس جهانی به طور خودکار انجام دهد. این پلت فرم توسط کسب و کارها و سازمان ها برای اتصال تامین کنندگان، مانند داروها، مواد مصرفی، دستگاه های پزشکی و شرکت های فناوری دیجیتال، با خریداران دولتی و خصوصی مانند بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، بیمه های درمانی، کلینیک ها، شرکت ها و دانشگاه ها یا سازمان های خرید گروهی استفاده می شود. GPO).

این پلتفرم نه تنها خریداران را قادر می‌سازد تا بهترین تامین‌کننده‌ها را برای هر کالایی که نیاز دارند جستجو کرده و بیابند، بلکه به افراد تجاری در هر دو طرف هر معامله نیز امکان می‌دهد در مورد قیمت‌گذاری و زمان تحویل مذاکره کنند.

هوش مصنوعی، ML برای اجرای پلت فرم تبادل مهم است

مدیر عامل شرکت پرافول مهتا به VentureBeat گفت که Vamstar از این سرمایه گذاری برای سرعت بخشیدن به برنامه های توسعه محصول خود استفاده خواهد کرد، که شامل استقرار هوش مصنوعی (AI) برای بهبود پلت فرم تبادل مواد مصرفی و ژنریک، بهبود کیفیت داده ها برای تجارت الکترونیک سریعتر و دیجیتالی کردن فرآیندهای خرید و منبع است. هم برای خریداران و هم برای تامین کنندگان در سراسر صنعت.

مهتا گفت: «ما یک پلت فرم – SaaS یا در محل – ارائه می دهیم که در آن تقاضا را از خریدار دریافت می کنیم. ما می‌توانیم از هر کانالی که خریدار در حال حاضر استفاده می‌کند، اعم از ایمیل، متن، واتس‌اپ یا هر چیز دیگری – حتی فکس، استفاده کنیم.»

مهتا توضیح داد که این پلتفرم می‌تواند با واتس‌اپ خریدار (برای خرید) ارتباط برقرار کند، یا اگر از برنامه برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) خود استفاده می‌کند، مجدداً با ERP آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند تا همه آن تقاضا را در یک لایه فهرست کند. سمت خریدار اگر بخواهند مستقیماً به وب سایت وام استار مراجعه کنند، دو روش پرداخت وجود دارد.

او گفت: “ما مناقصه بسیار گسترده ای را برای تامین کنندگان راه اندازی می کنیم تا اساساً قطعات آنها را ارائه دهیم، یا با فناوری خود به همه تامین کنندگان می رسیم و به طور خودکار قیمت ها را درخواست می کنیم – بنابراین اساساً بسیار سریع تر و روان تر است.” . به عنوان مثال، برای اینکه یک خریدار امروز یک مظنه دریافت کند، به طور متوسط ​​حدود 11 روز طول می کشد. با ما، در واقع کمتر از 24 ساعت است. شما همه کدها را دریافت می کنید و می توانید با استفاده از شبکه ما یک قرارداد بسیار ساده ببندید.

دیجیتالی کردن تجارت مراقبت های بهداشتی

مهتا گفت که صنعت مراقبت های بهداشتی برای مدت طولانی فاقد یک سیستم تدارکات سازمان یافته است که داده ها، فرآیندها، افراد و فناوری را در سراسر زنجیره تامین یکپارچه می کند. علیرغم پیشرفت در سایر صنایع، فرآیندهای تدارکات بیمارستانی به صورت دیجیتالی با فرآیندهای تجاری تامین کنندگان یکپارچه نشده است که منجر به ناکارآمدی زنجیره تامین می شود. مهتا گفت که نه تنها نیاز به درک مزایای دیجیتالی کردن منابع و فرآیندهای تدارکات برای کاهش هزینه‌های تراکنش وجود دارد، بلکه باید پایه داده‌ها را برای بهبود مراقبت‌های بهداشتی مبتنی بر ارزش بهبود بخشید.

مهتا گفت: «زنجیره‌های تأمین بهداشت و درمان تحت فشار فوق‌العاده‌ای با بحران‌های جاری مانند کووید-19، جنگ در اوکراین و افزایش تورم هستند». “داده های بسیار کمی برای کمک به مدیران تدارکات مراقبت های بهداشتی و تامین کنندگان در تصمیم گیری در زمان واقعی وجود دارد. هدف ما توانمندسازی متخصصان زنجیره تامین، پزشکان، مدیران بیمارستان ها و تامین کنندگان آنها برای همکاری به روش های نوآورانه برای ایجاد روابط معنادار است.”

به گفته مهتا، خریداران می توانند از یادگیری ماشین (ML) برای جستجوی تامین کنندگان و کاتالوگ آنها استفاده کنند. راه اندازی مناقصات و منابع رویدادها با استفاده از گردش کار خودکار؛ دریافت مناقصه و قیمت در یک ترتیب اولویت بندی شده؛ و سفارشات را به صورت الکترونیکی انجام دهید و فرآیندهای منبع به پرداخت (S2P) را خودکار کنید.

از سوی دیگر، تامین‌کنندگان می‌توانند به مناقصات، RFXها و سفارش‌های مستقیم از 86000 بیمارستان و کلینیک در بیش از 100 کشور به طور مستقیم یا در بسترهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و ERP دسترسی داشته باشند. مهتا گفت که به کاتالوگ غنی شده و داده های جوایز مناقصه با پیش بینی های ML و پردازش زبان طبیعی (NLP) با نمایه های تامین کننده مجازی دسترسی داشته باشید و سفارش ها را به صورت الکترونیکی دریافت کنید و فرآیندهای سفارش به نقد (O2C) را خودکار کنید. وام استار در بازار با شرکت هایی رقابت می کند که به گفته شرکت تحلیلگر صنعت، Growjo، شامل Arctic Shores، Cytora، Contact Engine و Prowler است.