بررسی Sonic Origins — خیلی خوب بود


علاقه مند به یادگیری آینده صنعت بازی هستید؟ به مدیران بازی بپیوندید تا در اکتبر امسال در GamesBeat Summit Next درباره بخش‌های نوظهور صنعت صحبت کنیم. بیشتر بدانید.


من با بازی های اصلی سونیک بزرگ شدم. اون موقع ازشون خوشم اومد الان آنها را دوست دارم.

من همچنین از آنها در مجموعه‌های مختلفی که سگا در طول سال‌ها منتشر کرده، لذت برده‌ام، به Sonic Jam در Saturn و Mega Collection برای پلی‌استیشن 2، گیم‌کیوب و ایکس‌باکس.

بنابراین، بله، ما قبلاً مجموعه‌های Sonic زیادی داشته‌ایم. اما Origins – در 23 ژوئن برای پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری X/S، سوییچ، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود – همچنان حس ویژه‌ای دارد.

دوباره پخشش کن

Origins شامل اولین Sonic the Hedgehog، Sonic CD، Sonic the Hedgehog 2 و Sonic 3 and Kunckles است. شما هر دو نسخه اصلی این بازی‌ها را با نسبت تصویر کلاسیک 4:3 دریافت می‌کنید، اما همچنین می‌توانید نسخه‌های «سالگرد» هر بازی را که به صورت عریض نمایش داده می‌شوند، بازی کنید، به سونیک قابلیت drop-dash خود را از Sonic Mania بدهید و از شر آن خلاص شوید. زندگی می کند، به این معنی که دیگر بازی اوور نمی شود.

به جای جان‌های اضافی، می‌توانید سکه‌هایی را جمع‌آوری کنید که به شما تلاش‌های اضافی در سطوح پاداش هر بازی می‌دهد. این امر جمع آوری همه آن زمردهای آشوب را آسان تر و کمتر خسته کننده می کند. این یک سوئیچ هوشمند است.

مراحل جایزه Sonic CD.
مراحل جایزه Sonic CD.

تجربه این بازی ها در صفحه عریض احساس بسیار خوبی دارد. دیدن کمی جلوتر، پیمایش مراحل را آسان‌تر می‌کند، مخصوصاً در سرعت‌های بالای Sonic.

پس اینها نسخه های قطعی این بازی ها هستند، درست است؟ شاید! من با چند باگ مواجه شده ام. قابل توجه است که تیلز اغلب هنگام بازی Sonic 2 خارج از صفحه نمایش گیر می کند. او به جای اینکه به سمت من برگردد، فقط به دیوار می پرد. من می دانم که او در حال پریدن است زیرا می توانم آن افکت صوتی را در حلقه تکرار کنم تا زمانی که با مهربانی سطح را به پایان برسانم. این اتفاق بیشتر برای من افتاده است. این یک باگ بازی شکن نیست، اما آزار دهنده است.

سگا همچنین تعدادی از آهنگ‌های Sonic 3 و Knuckles – احتمالاً آنهایی که مایکل جکسون مخفیانه روی آنها کار کرده است – با آهنگ‌های جدید جایگزین کرد. این فقط روی چند سطح تأثیر می گذارد، اما به معنای پاک شدن برخی از آهنگ های خوب مانند تم IceCap Zone است. آهنگ‌های جایگزین خوب هستند، اما برای بسیاری تغییری سخت ایجاد می‌کند. این خیلی من را آزار نمی دهد، و این فقط برای چند سطح است، اما اگر با Sonic 3 بزرگ شده باشید، برجسته می شود.

برای موسیقی جدید اینجا آماده شوید.

همه در یک

Origins همچنین یک حالت “داستانی” را ارائه می دهد که شما را قادر می سازد هر چهار بازی را به صورت متوالی بازی کنید. این مجموعه حتی شامل صحنه های متحرک جدید و شایان ستایش است که به ارتباط بهتر عناوین از لحاظ روایی کمک می کند.

من عاشق ایده تبدیل این چهار به یک بازی بزرگ هستم. پس از اولین حضورم در «حالت داستانی»، به احتمال زیاد هر عنوان را به صورت جداگانه بازی می‌کنم، اما این یک راه سرگرم‌کننده برای کشف این ریمسترها برای اولین بازی‌های شماست.

چه چیز دیگری؟

این بازی ها عالی به نظر می رسند و بهتر از همیشه با کیفیت HD بازی می کنند. اما چه چیز دیگری به دست می آورید؟ تا آنجا که اضافی، نه یک تن. شما یک حالت موزه کوچک، یک رئیس عجله، و چند ماموریت جایزه دریافت می کنید. اما در مقایسه با، مثلاً، دنیای سه بعدی قابل کاوش با چندین موزه رسانه ای از Sonic Jam، کمی خالی است.

اما، هی، من نیستم واقعا اینجا برای پاداش. من برای آن چهار بازی اینجا هستم. و چند مورد عجیب و غریب به کنار، اینها ریمسترهای فوق العاده ای هستند. حتی اگر از طرفداران سونیک هستید که قبلاً این بازی‌ها را در مجموعه‌های دیگر دارید، Origins ارزشش را دارد.

Sonic Origins در تاریخ ۲۳ ژوئن برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری X/S، سوییچ، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. سگا برای این بررسی یک کد PS5 به ما داد.

عقیده GamesBeat هنگامی که پوشش صنعت بازی “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود” است. این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخوانید، چه به پادکست‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.