تنهایی مربی ورزش های کالج جوان


او می‌گوید که هیئت استخدام مدرسه، احساس نمی‌کرد که اطلاعات کافی برای تعیین سودمندی برنامه ورزش‌های الکترونیکی برای کالج را در اختیار ندارد. بنابراین نمی‌توانست به مارکر یک موقعیت مربیگری تمام وقت یا هر نوع افزایش غرامت را توجیه کند. قرارداد سالیانه 15000 دلاری او به طور خودکار در اوایل ژوئن تمدید می شود و آنها سعی می کنند در بهار 2023 صحبت دیگری درباره آینده او داشته باشند. این روند تمام شد، تصمیم نهایی بود.

مارکر گیج شده بود، مخصوصاً به خاطر چیزی که آن روز متوجه رانندگی در محوطه دانشگاه شده بود. تابلوی الکترونیکی بزرگ بیرون ورودی جلوی ورودی پیامی داشت که روی آن نوشته شده بود: «تبریک تیم ورزش‌های ورزشی. NJCAAE CALL OF DUTY: WARZONE NATIONAL CHAMPIONS.”

در ماه‌هایی که با مارکر صحبت می‌کردم، او بارها و بارها به من اطمینان می‌داد که مطمئن است سال‌های آینده مربی عقاب‌های طلایی خواهد بود. او می‌خواست آن را به خاطر ارتباطش با وایومینگ، جایی که بسیار دوست دارد، نشان دهد، جایی که گل ایالتی آن، قلم موی هندی، روی ساق پای چپش خالکوبی شده است. مارکر در ماه فوریه با قهوه به من گفت: «من می‌دانم که مهاجرت گسترده جوانان در این ایالت وجود دارد. من می خواهم جوانان بیشتری اینجا بمانند. من به مردمی که اینجا هستند بسیار افتخار می کنم و می دانم که گیمرها خوب هستند مخصوصاً چون هوا خیلی سرد است. بنابراین من فقط می دانم که می توانم آن را از اینجا بسازم.” اما بی‌تفاوتی مدرسه نسبت به فداکاری و استیصال مالی او در نهایت بیش از حد قابل تحمل شده بود. به همان اندازه که او می‌خواست سنگی برای گیمرهای وایومینگ باشد، دیگر نمی‌توانست این کار را انجام دهد.

وقتی مارکر به ورزشکارانش در مورد جدایی قریب الوقوع خود گفت، آنها متحیر شدند که مدرسه چنین احترام ناچیزی برای مربی قائل است که مسیر زندگی آنها را تغییر داده است. تراویس جونز می گوید: «از اینکه آنها سعی نکردند او را به رسمیت بشناسند، کمی شوکه شدم. اما من برای او خوشحالم، زیرا این بدان معناست که او آنچه را که لیاقتش را دارد به دست خواهد آورد. او مستحق دریافت حقوق است.» کالج چیزی در مورد برنامه های خود به تیم نگفته است و مشخص نیست که آیا به موقع مربی جدیدی را برای جذب استعدادهای تازه برای پاییز استخدام خواهد کرد یا خیر. بدون هیچ راهنمایی از بالا، جونز مسئولیت انحصاری را بر عهده گرفته است پیشتاز تیم: او یک برنامه تابستانی شلوغ پر از تمرینات و مسابقات ترتیب داده است، که در حین کار به عنوان راننده DoorDash و مونتاژ ششمین رایانه شخصی خانگی خود با آن هماهنگ خواهد شد.

آخرین باری که با مارکر در مورد برنامه هایش صحبت کردم، او گروه دوست دخترش را به یک برنامه در کاسپر می برد. مارکر همچنین در دو گروه به نام‌های Dirt Sucker و Stay Awhile، خودش به نواختن موسیقی بازگشته است. (نام دومی برگرفته از عبارت جذاب یک شخصیت برجسته در بازی ویدیویی اوایل دهه 2000 است. دیابلو II.)

مارکر از سر راه به من گفت که پس از مشورت زیاد، به دنبال شغل دیگری در دبیرستان یا دوره راهنمایی در خارج از وایومینگ است. او گفت: “این یک فرصت باورنکردنی برای حضور در خط مقدم چیزی است که من خوش شانس هستم که درباره آن بدانم.” او و دوست دخترش مایل به ترک ایالت هستند و آنها در مورد تشکیل خانواده در آینده ای نه چندان دور صحبت می کنند. بنابراین او قصد دارد به دنبال یک موقعیت مربیگری در مکانی باشد که ممکن است روزی بتوانند خانه ای بخرند. بر اساس مطالعه اولیه‌اش از هیئت‌های شغلی، فرصت‌های زیادی برای کسانی که مایل به نقل مکان به مناطق دوردست هستند وجود دارد: او می‌گوید برای مثال، یک محل در روستایی ویسکانسین پیدا کرده است که حقوق اولیه آن 5000 دلار در ماه است. با وجود بسیاری از راه‌های احتمالی که پیش روی او قرار گرفته‌اند، آینده مارکر برای اولین بار پس از مدت‌ها بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسید.


این مقاله در شماره ژوئیه / آگوست 2022 ظاهر می شود. اکنون مشترک شوید.

نظر خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید. ارسال نامه به سردبیر در [email protected].