کتاب ESG سرمایه گذاران را با بینش های مبتنی بر هوش مصنوعی در مورد پایداری مسلح می کند


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


ایالات متحده، بر خلاف سایر کشورهای قوی، تنها در حال حاضر شروع به سازماندهی قطعات اره منبت کاری اره مویی مورد نیاز برای ساختار و استانداردسازی الزامات گزارش پایداری کرده است، که برای برآورده کردن قوانین جدید پیشنهادی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مورد نیاز است.

گری جنسلر، رئیس SEC، در بیانیه‌ای گفت: «وقتی به این موضوع فکر می‌کنم، وقتی در راهروی یک فروشگاه مواد غذایی قدم می‌زنم و محصولی مانند شیر بدون چربی را می‌بینم، به یاد می‌آورم، «بدون چربی چه ‘ منظور داشتن؟ خوب، در آن صورت، شما می توانید ارقام عینی مانند گرم چربی را مشاهده کنید، که در برچسب تغذیه به تفصیل آمده است… با این حال، وقتی نوبت به سرمایه گذاری ESG می رسد، در حال حاضر طیف وسیعی از آنچه مدیران دارایی ممکن است فاش کنند یا منظورشان از ادعاهایشان باشد وجود دارد. “

در ماه مارس، SEC قوانین پیشنهادی را به تفصیل ارائه کرد که از شرکت‌ها – چه خارجی و چه داخلی که در SEC ثبت شده‌اند – می‌خواهد اطلاعات تأثیرات آب و هوا و انتشار گازهای گلخانه‌ای را گزارش کنند. این پیشنهاد در اواخر ماه گذشته با اصلاحاتی تقویت شد “برای ارتقای اطلاعات منسجم، قابل مقایسه و قابل اعتماد برای سرمایه گذاران در مورد ترکیب صندوق ها و مشاوران از عوامل محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG).

این الزامات گزارش‌دهی خاص، تا کنون، در ایالات متحده تا حد زیادی اختیاری بوده است، اما فشار بر شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران برای درک، ارتباط و اقدام بر اساس داده‌های پایداری افزایش می‌یابد.

اما برخی از شرکت ها منتظر یک سیاست رسمی برای مرتب کردن جزئیات نیستند. ESG Book، شرکتی که در سال 2018 تأسیس شد، یک پلتفرم مبتنی بر ابر با پشتیبانی از تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کرد که پایگاه مشتریان موسسات مالی خود – مانند Bridgewater، JP Morgan، Citi و Robinhood – را با پایداری و داده‌های ESG بیش از 25000 عمومی ارائه می‌کند. شرکت ها

“من فکر می کنم همه ما می دانیم که تعدادی از فشارهای بزرگ در اطراف ما وجود دارد که جهان باید به آنها واکنش نشان دهد – تغییرات آب و هوایی احتمالاً فوری ترین است … و بازارهای مالی معمولاً یکی از قوی ترین راه ها برای مقابله و بسیج تغییرات هستند.” دانیل کلیر، مدیر عامل ESG Book به VentureBeat گفت. “به همین دلیل است که تجارت طبق معمول دیگر یک گزینه نیست.”

وقتی کسب و کار نمی تواند «طبق معمول» باشد، آن را تغییر دهید

کتاب ESG تازه‌ای از سری B است که به تازگی اعلام شده با دلار ۳۵ میلیون دلار به رهبری Energy Impact Partners همراه با Meridiam و Allianz X.

با این بودجه، این شرکت قصد دارد پلت فرم خود را افزایش دهد و در عین حال اطمینان حاصل کند که فناوری آن همچنان به مشتریان مؤسسه مالی خود داده‌های ESG را ارائه می‌کند که «در دسترس، سازگار و شفاف است و بازارهای مالی را قادر می‌سازد تا سرمایه را به سمت دارایی‌های پایدارتر و تأثیرگذارتر تخصیص دهند». طبق بیانیه مطبوعاتی این شرکت.

اگرچه ابزارهای متعددی در بازار برای شرکت‌ها وجود دارد تا عملکرد پایداری خود را اندازه‌گیری کنند، ESG Books امیدوار است که شکاف بین داده‌های ESG را که شرکت‌های ESG جمع‌آوری می‌کنند و در مکان‌های مختلفی مانند بیانیه‌های مطبوعاتی، آنلاین، گزارش‌های سالانه و غیره برای به اشتراک گذاشتن آن‌ها جمع‌آوری می‌کنند، پر کند. به روشی در دسترس برای سرمایه گذاران تا آنها را با آنچه که در طول تاریخ از هم گسیخته و به سختی جمع آوری شده است، تجهیز کنند.

“شما می بینید که SEC و فدرال رزرو ریسک آب و هوا را در اقدامات خود ادغام می کنند، اما در آن لحظه، آیا واقعاً تغییرات اساسی در نحوه عملکرد الگوهای سرمایه گذاری مشاهده می کنید؟” کلیر پرسید. ما فکر می‌کنیم که بسیاری از شرکت‌های دیگر به شرکت‌ها در محاسبه کربن کمک می‌کنند، اما پس از آن ارتباطات با سهامداران – یکی بازار خدمات مالی – در حال حاضر کار نمی‌کند. این مشکلی است که ما در تلاش برای رفع آن هستیم.»

چه چیزی زیر کاپوت برای پر کردن شکاف است

پلتفرم ESG Book 450 نقطه داده را در مورد شرکت‌ها جمع‌آوری می‌کند که آن‌ها در حالی که از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل 30000 منبع خبری برای آنچه جهان درباره آن شرکت گزارش می‌کند، گزارش می‌دهند.

کتاب ESG تجزیه و تحلیل را به دو صورت انجام می دهد. یک مدیر صندوق یا سرمایه‌گذار می‌تواند داده‌ها را از طریق یک API به سیستم‌های خود وارد کند یا کل سبد سرمایه‌گذاری را از طریق یک فایل csv. در پلتفرم ESG Book آپلود کند و ESG Book تمام تجزیه و تحلیل‌ها را بر روی پلتفرم خود انجام می‌دهد.

کلیر گفت: ما داده ها را با ترکیبی از تحلیلگران انسانی و هوش مصنوعی جمع آوری می کنیم. سپس ما از هر شرکتی دعوت می کنیم تا داده های موجود در پلتفرم را تأیید کند. بنابراین، شرکت ها می توانند آنچه را که ما روی آنها داریم ببینند و به نظر من، [this is] یک روش کاملاً قدرتمند برای ایجاد یک مجموعه داده، اما همچنین به شرکت ها مالکیت نوع داده های ما را می دهد.”

الگوریتم شرکت و مجموعه داده‌های اطلاعات شرکت عمومی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا برای مثال، نام یک شرکت عمومی مانند آلفابت را تایپ کنند. از آنجا امتیاز پیمان جهانی سازمان ملل را نشان می دهد که ارزیابی ریسک ضد فساد، خطر زیست محیطی، خطر حقوق بشر، خطر کار و غیره است.

سرمایه‌گذاران می‌توانند داده‌های خام زیربنایی را که ESG Book درباره یک شرکت جمع‌آوری کرده است، بررسی کنند تا مواردی مانند انتشارات 1، 2 و 3 شرکت را بهتر درک کنند.

همچنین می‌تواند توزیع پرتفولیو یا عملکرد شرکت را نشان دهد و به سرمایه‌گذاران و مدیران صندوق اجازه می‌دهد تا داده‌ها را با هم مقایسه کنند تا ببینند عملکرد آن در برابر میانگین صنعت یا رقبا چگونه است.

ESG Book پلتفرمی با پتانسیل تغییر روش پردازش داده های ESG توسط دنیای مالی است. تیری دو، موسس و مدیر عامل مریدیام، یکی از سرمایه گذاران پیشرو در سری B، گفت: ما معتقدیم که کیفیت و در دسترس بودن اطلاعات ESG را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد تا جریان های مالی را مطابق با اهداف توسعه پایدار و توافق نامه پاریس هدایت کند. پایداری نمی‌تواند به عنوان یک کلمه کلیدی در C-suite باقی بماند.

همانطور که کلیر خاطرنشان می کند، پایداری هنوز برای بسیاری از مدیران ارشد مالی کلید واژه است. و اگرچه پلتفرم ESG Book سرمایه‌گذاران را با داده‌های پایداری بی‌درنگ و دانه‌بندی تجهیز می‌کند، اما به همان اندازه برای مدیران ارشد مالی مفید است تا به آن‌ها کمک کند تا نحوه برقراری ارتباط داده‌های ESG و ایجاد بهبودهای پایدار برای شرکت‌هایشان را درک کنند.

“من فکر می کنم این یک لحظه حیاتی برای پایداری است. به نظر من، ما پنج سال گذشته را صرف صحبت های زیادی در مورد آن کردیم و آن را تبدیل به یک موضوع بزرگ کردیم. اکنون، انتظارات همه ذینفعان بسیار زیاد است. من فکر می‌کنم زمان حیاتی برای تغییر مسیر سرمایه‌گذاری‌ها و تغییر جهت جریان‌ها است.»

در مورد آنچه که برای کتاب های ESG در آینده وجود دارد، کلیر می گوید تزریق سری B به شرکت اجازه می دهد تمرکز بعدی خود را در اولویت قرار دهد: همکاری با سرمایه گذاران برای ایجاد شفافیت بیشتر در بازارهای خصوصی.

رشد کتاب ESG بخشی از بازار بزرگتر خدمات و داده های ESG است که پیش بینی می شود تا سال 2025 به 5 میلیارد دلار برسد.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معاملات انجام دهند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.