نحوه استفاده از Markdown در Google Docs


همچنین پشتیبانی از قالب بندی وجود دارد. حروف کج توسط متن اطراف با ستاره یا زیرخط اضافه می شود. با پررنگ کردن متن اطراف با دو ستاره یا دو خط زیر در هر طرف. و خط خطی با متن اطراف با خط تیره. مثل این:

گوگل از طریق جاستین پات

در نهایت، با شروع یک خط جدید با علامت پوند و به دنبال آن یک فاصله، می‌توانید به سرعت سرفصل‌های جدیدی ایجاد کنید. به عنوان مثال، “# Headline” در یک خط جدید، تیتر در اندازه کامل را ایجاد می کند. برای ایجاد تیترهای کوچکتر، فقط علائم پوند بیشتری اضافه کنید، “## Like This” برای عنوان H2 و “### Like This” برای عنوان H3، و غیره.

اکنون، این با لیست کامل آنچه که markdown می تواند انجام دهد فاصله زیادی دارد. متأسفانه Google Docs از همه چیز پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال، هیچ پشتیبانی برای درج تصاویر با علامت گذاری وجود ندارد، چیزی که باعث صرفه جویی در وقت من می شود. همچنین هیچ پشتیبانی از نقل قول بلوک، بلوک کد، یا قوانین افقی وجود ندارد، تا چند مورد دیگر را نام ببریم. خیر، پشتیبانی علامت گذاری Google Docs فقط پیوندها، حروف کج، پررنگ، خط خطی و سرفصل ها را ارائه می دهد. این بیشتر چیزی است که من از markdown برای آن استفاده می‌کنم، و بهتر از چیزی است که قبلاً داشتیم، که چیزی نبود.

آنچه پشتیبانی نمی شود

همانطور که اشاره کردم، این Google Docs نیست که پشتیبانی کامل از نشانه گذاری را اضافه می کند. متن بلافاصله به قالب‌بندی اصلی Docs تبدیل می‌شود، به این معنی که پس از آن هیچ راهی برای ویرایش متن در علامت‌گذاری وجود ندارد. Google Docs به یک مشتری نشانه گذاری تبدیل نمی شود، فقط راهی سریع برای تبدیل متن ارائه می دهد.

با این حال، یکی از ناامیدکننده‌ها این است که Google Docs فقط علامت‌گذاری را در حین تایپ کردن شما تبدیل می‌کند – متن چسب‌شده را تبدیل نمی‌کند. اگر اسنادی را در یک ویرایشگر نشانه گذاری بنویسید و برای همکاری در Google Docs بچسبانید، ممکن است فکر کنید که پشتیبانی از نشانه گذاری روند کار شما را سرعت می بخشد. نمی شود – حداقل، نه به این شکل. با این حال، همه چیز بهتر از هیچ است، و ویرایش را برای من بسیار آسان‌تر می‌کند.

Google Docs را کمتر کاغذ کنید

در حالی که ما Google Docs را کمی مدرن‌تر می‌کنیم: آیا متوجه شده‌اید که رابط هنوز تحت سلطه تکه‌های کاغذ مجازی است؟ اگر از دهه قبل سندی را چاپ نکرده اید، احتمالاً نیازی به دیدن نمایش دیجیتالی یک صفحه در حین نوشتن ندارید. خوب، خبر خوب: گوگل، در سال 2022، بالاخره گزینه ای برای خاموش کردن نمای صفحه ارائه می دهد. کلیک فایل سپس تنظیمات صفحه.

گوگل از طریق جاستین پات

از اینجا می توانید انتخاب کنید بدون صفحه گزینه و حتی آن را به عنوان پیش فرض قرار دهید. و با توجه به اینکه روی یک صفحه واقعی کار نمی کنید، می توانید هر رنگ پس زمینه ای را که می خواهید تنظیم کنید. ما در آینده زندگی می کنیم!