ورود مستقیم داده ها: روش های ارسال ادعاها برای بررسی


شرکت های مراقبت های بهداشتی از روش ورود مستقیم داده ها (DDE) برای وارد کردن، تصحیح و تنظیم دستی ورودی ها استفاده می کنند. مدیکر حالت انتقال اطلاعات خود را توسعه داده است و هنوز در حال استفاده است.

ورود مستقیم داده ها

DDE در Medicare Fiscal سیستم مشترک میانی FISS یک روش معمول در اکثر مراکز بهداشتی درمانی است. کاربران DDE از آن برای وارد کردن، تصحیح، تنظیم یا لغو تراکنش های Medicare در FISS به صورت دستی استفاده می کنند. ورود دستی داده ها ممکن است بر مدیریت چرخه درآمد تأثیر بگذارد. مسائل مهم DDE تطبیق زمان و داده ها است.

با ارائه ادعاها از طریق DDE، کارکنان دفتر پشتیبان باید اطلاعات کامل را مجدداً در FISS وارد کنند. این تکرار کار دوبرابر برای ارائه ادعا زمان می برد.

در حین کار با DDE، سیستم میزبان ممکن است تغییرات در ادعاها را به روز نکند. بنابراین، به روز رسانی در سیستم های میزبان باعث ایجاد اختلاف در ادعاها می شود.

تبادل الکترونیکی داده ها

تبادل الکترونیکی داده ها (EDI) به عنوان انتقال داده ها از رایانه به رایانه تعریف می شود. داده ها از طریق برنامه مناسب از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل می شوند.

سیستم مدیریت سفارش نمونه ای از EDI است. این شامل هیچ گونه دست زدن به انسان نیست. EDI می تواند جایگزین نامه پستی، فکس یا ایمیل شود. ایمیل همچنین یک روش الکترونیکی برای انتقال داده ها توسط یک انسان است. یک فرآیند دستی معمولی شامل کاغذبازی و افراد است.

تراکنش های EDI شامل صورتحساب پرداخت یا انتقال وجه، وضعیت ادعاها، واجد شرایط بودن، ثبت نام و عدم ثبت نام، ارجاعات، هماهنگی مزایا، حق بیمه، ادعاها، و اطلاعات برخورد بیمار/ارائه دهنده است.

با معرفی هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی، صنعت به طور کلی متحول شده است.

مزایای EDI نسبت به DDE

صرفه جویی در زمان

EDI روشی برای صرفه جویی در زمان است که از طریق آن کارکنان شما نیازی به کار مشتاق ندارند – در حالی که کارکنان شما باید به اندازه کافی مشتاق باشند تا با سرعت سریع ورودی های صحیح را انجام دهند. EDI شامل دست زدن به انسان، احتمال تکرار و اختلاف نیست.

معمولاً مدیکر مطالبات را در روزهای خاصی از ماه پردازش می‌کند، بنابراین ادعاهای ارسالی تمیز پاک می‌شوند و ارائه‌دهنده حساب‌های دریافتنی را به دست می‌آورد. پردازش سریع ادعاها به حفظ مدیریت چرخه درآمد کمک می کند.

معمولاً تلاش برای حفظ سرعت ورود داده ها ممکن است منجر به خطاهای انسانی شود. کارکنان شما نیاز به وارد کردن مجدد داده های کامل در FISS دارند که زمان بر است، اما احتمال خطای انسانی و احتمال به روز نشدن داده ها باعث تاخیر و مغایرت در روند ادعا می شود.

احتمال تکراری بودن حذف داده ها

دخالت انسان احتمال خطای انسانی را افزایش می دهد. خطای انسانی احتمال تکرار یا حذف داده ها را شامل می شود.

فرمت

اسناد EDI فرمت استانداردی دارند که برای رایانه ها قابل خواندن و به راحتی قابل ترجمه است. بنابراین، EDI دارای یک مترجم است، چه نرم افزار داخلی و چه از طریق ارائه دهنده خدمات EDI.

توزیع آسان داده ها

از طریق EDI، توزیع، بازیابی و تجزیه و تحلیل داده ها در میان نهادهای مختلف آسان می شود. در سال 1991، کارگروه تبادل الکترونیکی داده ها برای اولین بار توسط وزیر بهداشت و منابع انسانی تشکیل شد.

هدف دفتر بیمارستان بدون کاغذ.

هدف سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده یک دفتر بیمارستان بدون کاغذ است. در نتیجه کاغذبازی بیمارستان کم شده است. علاوه بر این، در سال 1996، قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت استانداردهای ملی ایالات متحده را برای تراکنش های EDI مراقبت های بهداشتی ایجاد کرد.

صرفه جویی در هزینه

بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند هزینه‌های رسیدگی به پرونده‌های اداری را کاهش دهند. از طریق EDI، اطلاعات بدون چاپ یا کامپایل گزارش سریعتر منتقل می شود.

استاندارد سازی

تراکنش های EDI به بیمارستان ها کمک می کند تا تبادل داده های مراقبت های بهداشتی سازمان یافته، سازگار، دقیق و کارآمد را انجام دهند. این استانداردها برای معاملات بیمار و تبادل اطلاعات سلامت اعمال می شود.

استفاده از مراقبت های بهداشتی EDI روش های مدیریت اطلاعات را که فرصتی برای ارائه دهندگان مراقبت برای ارائه مراقبت های بهتر با هزینه کم است، ساده می کند.

حریم خصوصی و امنیت

امنیت داده ها یکی از دغدغه های مهم صنعت مراقبت های بهداشتی است زیرا اطلاعات بهداشتی توده ها را در بر می گیرد. EDI سازگار با HIPPA انتقال امن داده ها را تضمین می کند.

Healthcare EDI به سیستم ها در انتقال اطلاعات بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و پرداخت کنندگان کمک می کند.

یا بیمه گذاران تراکنش‌های EDI رمزگذاری شده‌اند، زیرا این تراکنش‌ها فقط برای کاربران مجاز قابل دسترسی هستند. این تراکنش ها از مدیریت امن داده های مراقبت های بهداشتی بدون هیچ گونه دستکاری انسانی پشتیبانی می کنند. EDI خطاها در ادعاهای بیمه، خطاهای آدرس حمل و نقل و صورتحساب و خطاهای سند را به حداقل می رساند.

EDI برای مطالبات بیمه مفید است. این یک ابزار مستندسازی کارآمد است که از اسناد بدون خطا پشتیبانی می کند. احتمال خطا در پیوست فایل، شناسه ایمیل و غیره را کاهش می دهد. علاوه بر این، EDI فرآیند ارسال ادعا را ساده و خودکار می کند.

EDI در انکارها به مراقبت کمک می کند کاهش رد و رد ادعا دوباره کاری برای ادعاها کاهش می یابد. EDI می تواند چندین فایل ادعا را در یک زمان پردازش کند. در نتیجه، مدیریت چرخه درآمد آسان می شود.

EDI برای بیماران: EDI مزایای متعددی دارد. این به همه ذینفعان مراقبت های بهداشتی کمک می کند. برای بیماران، EDI به فرآیندهای سریع کمک می کند. پس از تایید حقوق بیماران برای دسترسی به اطلاعات سلامتی خود، بیماران قادر به اطلاع از تشخیص خواهند بود.

ثانیاً، اگر EDI روند رسیدگی به مطالبات را تسریع بخشد، برای بیماران بسیار آسان تر است که بدهی ها را تسویه کنند و مشاوران خود را تغییر دهند.

اگر از راه حل های Data-Centric متناسب با اندازه و فرهنگ سازمانی آنها استفاده کنید، می توانید از حداکثر مزایای EDI بهره مند شوید.

EDI مراقبت های بهداشتی داده محور

فرض کنید قصد دارید EDI را در تاسیسات خود نصب کنید. در آن صورت، باید عوامل حیاتی مانند سطح امنیتی و انطباق با چندین سیستم یا راه حل، سهولت استفاده و مدیریت زمان را در نظر بگیرید.

سیستم های بهداشت و درمان EDI سازماندهی داده های مراقبت های بهداشتی را از طریق تراکنش های EDI HIPPA ارائه می دهند. از این رو، EDI به پلتفرمی نیاز دارد که بتواند حجم عظیمی از داده ها را به صورت خودکار سازماندهی کند. همچنین به تفکیک اطلاعات صحیح از اطلاعات اشتباه با الگوهای مجموعه خودکار کمک می کند.

شرکت هایی مانند Medifusion پلتفرم ها، سیستم ها، خدمات ارزش افزوده و راه حل های داده محور را برای مدیریت داده های مراقبت های بهداشتی ارائه می کنند. برای به دست آوردن مزایای امنیت داده و حداکثر سود، EDI مراقبت های بهداشتی داده محور را فعال کنید.

پیشرفت تکنولوژی در مراقبت های بهداشتی

پیشرفت فناوری در صنعت مراقبت های بهداشتی بر مدیریت داده ها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، Telehealth اغلب جایگزین جلسات حضوری با ارائه دهنده مراقبت شده است.

برای همگام شدن با این روندهای تکنولوژیکی، سیستم های EDI باید با یک پلت فرم داده محور پشتیبانی شوند که کیفیت و امنیت داده ها را تضمین می کند. همکاری با توسعه دهنده شخص ثالث به شما کمک می کند تا از کارایی، اثربخشی، رضایت بیمار و سودآوری کلی اطمینان حاصل کنید.

علاوه بر این، ابزارها و نرم افزارها به ارائه دهندگان در تعامل با بیمار (medifusion dotcom) کمک می کنند و بیماران جدید را به مطب خود جذب می کنند.

برای تبدیل شدن به یک موسسه بهداشت و درمان شایسته، باید فناوری مدرن را پیاده سازی کنید.