نگاهی به سرویس پاسخ به رخداد Crypto Chainalysis


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


دیروز، ارائه دهنده بلاک چین و تجزیه و تحلیل تراکنش ها، Chainalysis، ابزار Crypto Incident Response خود را راه اندازی کرد، یک سرویس جدید که برای حمایت از شرکت هایی طراحی شده است که توسط بازیگران تهدیدی که درخواست باج از ارزهای دیجیتال کرده اند، نقض شده اند.

در صورت رخنه یا حمله باج‌افزاری که در آن وجوه ارز دیجیتال درخواست یا دزدیده می‌شود، سازمان قربانی می‌تواند با تیم مشاوران و دانشمندان داده Chainanalysis از طریق یک خط تلفن 24/7 تماس بگیرد، که سپس وجوه را ردیابی کرده و آنها را برای بازیابی برچسب‌گذاری می‌کند.

این رویکرد نسبتاً جدید ترکیب حفاظت از رمزارزها با واکنش حوادث ابزاری را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد که می‌توانند در تلاش برای جبران وجوه از دست رفته یا دزدیده شده از آنها استفاده کنند.

چرا خدمات پاسخگویی به رویدادهای کریپتو اکنون در حال ظهور هستند؟

انتشار راه حل پاسخگویی به رویدادهای رمزنگاری شده در حالی است که تعداد باج های پرداخت شده توسط شرکت ها همچنان در حال افزایش است.

تحقیقات نشان می‌دهد که تنها در سال 2021، پرداخت‌های مرتبط با حملات باج‌افزار در مجموع 590 میلیون دلار بوده است، در مقایسه با 416 میلیون دلار در سال 2020.

یکی از دلایل اصلی سطح بالای پرداخت‌ها، تکامل صنعت باج‌افزار به‌عنوان سرویس (RaaS) است و اینکه چگونه مهاجمان ماهر در شناسایی، رمزگذاری و استخراج دارایی‌های داده حیاتی برای به دست آوردن حداکثر اهرم بر قربانیان خود هستند. .

قربانیان این حملات سایبری نه تنها باید نگران هزینه هنگفت یک حمله باج‌افزار باشند، که می‌تواند باعث اختلال اولیه شود، بلکه باید نگران تکنیک‌های پیشرفته و اتفاقی که ممکن است در آینده بیفتد، زمانی که مهاجمان تهدید به افشای داده‌هایی که به آنها دسترسی داشته‌اند، باشند. .

افزایش چشم‌انداز تهدیدها به میانگین هزینه نقض باج‌افزار در مجموع 4.62 میلیون دلار در سال 2021 کمک کرده است.

چگونه سرویس‌های پاسخ به رویدادهای رمزنگاری می‌توانند به محافظت از شرکت‌ها کمک کنند

در حالی که راه‌حل‌های ضد باج‌افزار زیادی وجود دارد، سرویس‌های پاسخگویی به رخدادهای رمزنگاری منحصربه‌فرد هستند زیرا می‌توانند از شرکت‌هایی که برای پرداخت باج‌گیری توسط یک عامل تهدید «بررسی شده‌اند» پشتیبانی کنند.

ارین پلانت، مدیر ارشد، گفت: “پس از وقوع حادثه ای مانند هک، حمله باج افزار، سوء استفاده از کد، یا حمله وام فلش و درخواست یا سرقت وجوه ارز دیجیتال، قربانی می تواند با خط تماس 24/7 Chainalysis Crypto Incident Response تماس بگیرد.” تحقیقات و برنامه های ویژه در Chainalysis. سپس Chainalysis یک تیم اختصاصی از متخصصان را با استفاده از قابلیت‌های تحقیقاتی پیشرفته برای کار شبانه روزی و دوشادوش با سازمان قربانی تعیین می‌کند. در صورت نیاز، تیم Chainalysis می‌تواند به برقراری ارتباط با مجری قانون و مشاور بازیابی دارایی کمک کند.

Chainalysis با ارائه این سرویس قصد دارد راهی برای پاسخگویی فوری سازمان ها فراهم کند. این به تیم‌های سازمانی اجازه می‌دهد – اگر زمانی مجبور به پرداخت باج شوند – با پشتیبانی و پتانسیل بازپرداخت برخی از وجوه، بلافاصله ردیابی وجوه را آغاز کنند.

فراخوانی از یک تیم واکنش به حادثه برای ردیابی وجوه دزدیده شده، ابزار دیگری را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد که می‌توانند از آنها برای کاهش اهرم حمله در مراحل اولیه حمله باج‌افزار یا برای اجرای کنترل آسیب و تلاش برای ردیابی وجوه خود پس از باج‌گیری استفاده کنند. پرداخت شده است.

بازار پاسخگویی به حوادث کریپتو

راه اندازی این سرویس در حالی انجام می شود که بازار پاسخ به حوادث گسترده تر به رشد خود ادامه می دهد و محققان ارزش بازار را 3.48 میلیارد دلار در سال 2020 ارزیابی می کنند. پیش بینی می شود تا سال 2026 به 10.13 میلیارد دلار برسد زیرا سازمان های بیشتری به دنبال پشتیبانی خارجی برای شناسایی و پاسخ به حوادث امنیتی هستند. .

توجه به این نکته مهم است که Chainalysis اولین ارائه‌دهنده‌ای نیست که خدمات پاسخگویی به حوادث را متناسب با سرقت رمزنگاری ارائه می‌دهد، اما بازار به طور کلی در مراحل ابتدایی خود باقی مانده است.

یکی از قابل مقایسه‌ترین رقبای این سازمان، آژانس تحقیقات بلاک چین است، CipherBlade خدمات پاسخگویی و بررسی حادثه را ارائه می‌دهد که می‌تواند حرکات رمزنگاری را در زمان واقعی نظارت کند تا به ضبط و بازیابی وجوه دزدیده شده بیش از 100000 دلار کمک کند.

گزارش شده است که سرویس پاسخگویی به رخدادهای رمزنگاری CipherBlade به ایان بالینا، سرمایه گذار با نفوذ بلاک چین و ارزهای دیجیتال، کمک کرد تا پس از سرقت 2 میلیون دلار رمزنگاری توسط مهاجمان، وجوه خود را بازیابی کند. این سازمان همچنین با صرافی های ارز دیجیتال و ارائه دهندگان کیف پول از جمله Bittrex، Bitbuy، Coinomi، EtherDelta، Changelly، ShapeShift، Shakepay و My Crypto همکاری می کند.

در حالی که سایر سرویس‌های واکنش کمتر تعریف‌شده مشابه دیگری نیز وجود دارند که در خدمات بازیابی کریپتو فعالیت می‌کنند، Chainalysis و CipherBlade به‌عنوان دو مورد از جامع‌ترین خدمات از نظر بازیابی دارایی هستند.

اگرچه، پلانت استدلال می کند که شجره داده های Chainalysis چیزی است که آن را از رقبا جدا می کند، و از بیش از هفت سال داده های تاریخی بلاک چین برای به حداکثر رساندن شانس ردیابی وجوه دزدیده شده استفاده می کند.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معاملات انجام دهند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.