گزارش: بیش از 1 میلیارد اشتراک تلفن همراه 5G در سال 2022 پیش بینی می شود


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


یک گزارش جدید توسط اریکسون نشان داد که اشتراک‌های تلفن همراه 5G در سال 2022 از 1 میلیارد خواهد گذشت. علاوه بر این، بیش از 20 ارائه‌دهنده خدمات در سال گذشته شبکه‌های مستقل 5G را راه‌اندازی کردند که دو برابر تعداد مورد انتظار در سال 2022 است.

گزارش تحرک اریکسون تکامل صنعت مخابرات را دنبال می کند. این گزارش شامل آخرین روندها در صنعت تلفن همراه، از جمله ارقام مربوط به 5G، اینترنت اشیا، دسترسی بی‌سیم ثابت، همراه با پیش‌بینی‌هایی در مورد مکان و چگونگی مقیاس 5G است.

پذیرش 5G نیز پس از راه‌اندازی آن در سال 2009، سریع‌تر از 4G رشد کرد و دو سال سریع‌تر از 4G به مرز 1 میلیارد اشتراک رسید. پیش بینی می شود که تا پایان سال 2027، اشتراک جهانی 5G به 4.4 میلیارد برسد که 48 درصد از کل اشتراک های تلفن همراه را تشکیل می دهد.

شکل 1. اشتراک تلفن همراه بر اساس فناوری (میلیارد).  پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۷ تعداد اشتراک‌های ۵G به ۴.۴ میلیارد برسد.

در نتیجه، محموله‌های دستگاه‌های 5G در سال 2021 نسبت به سال 2020 بیش از دو برابر شد و از 615 میلیون دستگاه عبور کرد. بیش از 650 مدل گوشی هوشمند 5G راه اندازی شده است که 50 درصد از کل دستگاه های 5G را بر اساس فرم فاکتور تشکیل می دهد.

ظرف پنج سال، 5G 90 درصد از کل اشتراک های تلفن همراه در آمریکای شمالی، 82 درصد در اروپای غربی و 74 درصد در شمال شرق آسیا را تشکیل خواهد داد. در هند، جایی که عرضه هنوز آغاز نشده است، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که 40 درصد افزایش یابد.

زمان پیش‌بینی در گزارش شش سال است که در گزارش نوامبر هر سال یک سال به جلو می‌رود. خط پایه اشتراک و پیش‌بینی ترافیک با استفاده از داده‌های تاریخی از منابع مختلف، تأیید شده با داده‌های داخلی اریکسون، از جمله اندازه‌گیری در شبکه‌های مشتری، ایجاد می‌شود. تحولات آتی بر اساس روندهای اقتصاد کلان، روندهای کاربران، بلوغ بازار و پیشرفت های تکنولوژیکی برآورد می شود. منابع دیگر شامل گزارش های تحلیلگران صنعت، همراه با فرضیات و تحلیل های داخلی است.

گزارش کامل اریکسون را بخوانید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معاملات انجام دهند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.