بررسی MSI Katana GF66: باتری ضعیف، صفحه نمایش کوچک


لپ تاپ های بازی هستند نسلی که همیشه در حال گسترش است، به خصوص در سال 2022 که ماشین‌هایی با کارت‌های گرافیک قدرتمند بسیار فراتر از دستگاه‌های سنگین سنتی با RGB چشمک‌زن هستند که ممکن است در این زمینه انتظار داشته باشید. عجیب است که MSI Katana GF66 در گذشته محکم‌تر می‌نشیند، البته نه لزوماً بد.

این لپ‌تاپ برای گیمرهای رایانه‌ای ساخته شده است که نمی‌خواهند برای داشتن بالاترین کیفیت مواد و طراحی و همچنین عملکرد سطح بالا، سر و کله بزنند. در نتیجه، چند مصالحه برای پذیرش وجود دارد. و شاید سخت‌ترین چیز این باشد که، حتی اگر کاتانا خود را به عنوان یک پیشنهاد ارزش معرفی می‌کند، قیمت‌های بالاتر در کل و فقدان گزینه‌های GPU پایین‌رده جذابیت این لپ‌تاپ را محدود می‌کند.

مدل MSI Katana GF66 که من آزمایش کردم، مناسب ترین مدل موجود برای کیف پول نیست، دارای تراشه Core i7-12700H نسل دوازدهم اینتل، کارت گرافیک متوسط ​​تا پایین Nvidia GeForce RTX 3060، 1 ترابایت SSD و 16 گیگابایت است. رم – همه با قیمت 1399 دلار (1399 پوند). تفاوت کوچک اما قابل توجهی بین مدل بریتانیایی که من آزمایش کردم و مشابه آن در ایالات متحده وجود دارد، که اولی دارای صفحه نمایش سریعتر 240 هرتز و دومی، یک صفحه نمایش 144 هرتزی است. هر دو 15.6 اینچی هستند که کاتانا GF76 نسخه 17 اینچی این دستگاه است. اگر به دنبال ارزان‌ترین گزینه از این محدوده هستید، می‌توانید به اندازه یک مدل 1100 دلاری سرمایه‌گذاری کنید و در عوض یک RTX 3050، 512 گیگابایت SSD و 8 گیگابایت رم دریافت کنید.

برجستگی مشخصات

عکس: MSI

کاتانا GF66 مطمئناً یک پله بالاتر از مدل قبلی است و تراشه جدید نسل دوازدهم اینتل بزرگترین تغییر است. می توانید به راحتی علامت 60 فریم در ثانیه را در عناوین گرافیکی سختی مانند این شکست بشکنید Borderlands 3, و حتی بالاتر از 100 فریم بر ثانیه را دریافت کنید Ghost Recon: Breakpoint– همه در تنظیمات Ultra در 1080p. برای طرفداران فریم در ثانیه، تست حدود 110 فریم در ثانیه در این دستگاه مشاهده شد Apex Legends روی همان تنظیمات برای استفاده کامل از نمایشگر 240 هرتزی، باید تنظیمات متوسط ​​کمتر را اعمال کنید و وضوح را به 720p کاهش دهید. مدل 144 هرتزی موجود در ایالات متحده باید تنظیمات متوسط ​​در 1080p را برای رسیدن به حداکثر نرخ فریم امکان پذیر کند.

با مقایسه این نتایج با لپ‌تاپ گیمینگ محبوب ما در سال گذشته، Acer Nitro 5 – همچنین دارای RTX 3060 است – بین 10 تا 25 درصد افزایش را نشان می‌دهد. عناوین متمرکز بر نرخ فریم بیشترین تفاوت را مشاهده می کنند اوج ارائه فریم های مشابه در 1080p Ultra که در تنظیمات 1080p پایین در مدل مشابه ارائه می شود.

عملکرد چیزی برای شکایت نمی کند و همین امر در مورد برخی از عوامل کلیدی مجاور عملکرد نیز صدق می کند. طرفداران خیلی سرزده نیستند، حتی زمانی که این لپ تاپ واقعاً راه اندازی می شود، و با وجود این، هرگز در لمس بیش از حد داغ نمی شود. عملکرد ثابت با نمایشگر قوی مطابقت دارد. بسیار خوب، رنگ‌های فوق‌العاده زنده را به ارمغان نمی‌آورد، اما رزولوشن 1080p جزئیات مناسبی را ارائه می‌کند، برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ روشنایی قابل قبولی پیدا می‌کند – که با اکثر شرایط داخلی کنار می‌آید، اما شما از آن در خارج استفاده نمی‌کنید – و پنل 240 هرتز دارای بازی روان و خوشایند در تمام عناوین است.