Tovera SnifflesNFT را به دنبال کلاهبرداری NFT بدست می آورد


علاقه مند به یادگیری آینده صنعت بازی هستید؟ به مدیران بازی بپیوندید تا در اکتبر امسال در GamesBeat Summit Next درباره بخش‌های نوظهور صنعت صحبت کنیم. بیشتر بدانید.


Tovera یکی از شرکت‌هایی است که در تراکنش‌های مربوط به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) کلاهبرداری می‌کند و اکنون با یک شرکت دیگر ضد کلاهبرداری SnifflesNFT همکاری کرده است.

Tovera مستقر در شیکاگو SnifflesNFT را با قیمتی نامشخص خریداری کرده است. ایده این است که NFTها را در بازارهایی مانند OpenSea برای NFTهای جعلی که می توانند کاربران را از پولشان کلاهبرداری کنند، بررسی کنیم.

Sniffles فناوری‌ای توسعه داده است که NFT‌هایی را که بدون اجازه ضرب شده‌اند شناسایی می‌کند، درخواست‌های حذف را در بازارهای NFT خودکار می‌کند و به جمع‌آورانی که محتوای دیجیتال غیرمجاز دارند اطلاع می‌دهد.

Tovera همچنین فناوری تشخیص تصویر NFT خود را برای بازارها و مصرف کنندگان توسعه داده است. در حال حاضر، Tovera معتقد است که تنها شرکتی است که نسخه رایگان این فناوری را در FNFTF.io ارائه می دهد. یک نسخه سازمانی، Tovera Match، نیز برای بازارها موجود است.

کریستین کیلهوفنر، بنیانگذار و مدیر اجرایی Tovera در مصاحبه ای با GamesBeat گفت: «ما سال گذشته را صرف پرداختن به مسائل مربوط به تقلب و اعتماد در اکوسیستم Web3 با تأکید اولیه بر NFT کردیم.

از آنجایی که یک رسوایی کلاهبرداری و سرقت ادبی در اطراف OpenSea، بزرگترین بازار NFT، همچنان آشکار می‌شود، کلاهبرداری‌هایی که شامل کپی‌مینتینگ می‌شوند، تهدیدی بزرگ برای کل اکوسیستم NFT هستند. ربات‌ها بدون داشتن ابزار مناسب برای اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان، هنر دیجیتال را می‌دزدند و بدون اجازه هنرمندان در بازارهای NFT آنها را به نمایش می‌گذارند. تیم Sniffles به Tovera می‌پیوندد تا قابلیت‌های تشخیص تصویر را تقویت کند تا به شناسایی کوچک‌ترین تغییرات در NFT کمک کند و جامعه web3 را به عنوان بخشی از راه‌حل توانمند کند. OpenSea گفته است که در تلاش است تا کاری در مورد این کلاهبرداری، سیستم جدید حفاظت از کپی‌مینت و تلاش‌هایش برای پنهان کردن NFT‌های مشکوک انجام دهد.

تلاش های توورا

تیم SnifflesNFT به Tovera خواهد پیوست و روی پیشرفت فناوری تشخیص تصویر این شرکت که هسته اصلی Tovera Match و FNFTF.io است، کار خواهد کرد. FNFTF.io برای استفاده رایگان است و برای هر کسی که علاقه مند به تأیید صحت یک NFT است در دسترس است. این شرکت ها با هم به بازارهای NFT در مبارزه با جعل کمک می کنند، سازندگان NFT از مالکیت معنوی خود محافظت می کنند و مصرف کنندگان NFT از کلاهبرداری اجتناب می کنند.

مرت هیلمی ایسری، بنیانگذار SnifflesNFT، در بیانیه ای می گوید: «ما SnifflesNFT را برای کمک به هنرمندان برای محافظت از آثار خود راه اندازی کردیم. «تقلب اعتماد به اکوسیستم ها را از بین می برد و بدون اعتماد، هیچ اکوسیستم web3 وجود نخواهد داشت. بازارهایی مانند OpenSea می‌دانند که یک مشکل بزرگ در دستان خود دارند، و با این حال آنها حداقل حداقل را برای کمک به هنرمندان انجام می‌دهند.»

او افزود: «آخرین اعلامیه آنها چیزی بیش از یک سرویس ساده نیست و به اصل مشکل که بسیار گسترده تر از یک بلاک چین است، نمی رسد. ما اینجا هستیم تا معیاری را برای معنای بازاری قابل اعتماد بودن برای کل اقتصاد NFT تعیین کنیم.”

مبارزه با تقلب

کریستین کیلهوفنر از توورا باقی مانده است. مرت هیلمی ایسری از SnifflesNFT درست می گوید.

از آنجایی که فاجعه OpenSea همچنان در حال گسترش است، کلاهبرداری هایی که شامل کپیمینت می شود، تهدیدی بزرگ برای کل اکوسیستم NFT است. ربات‌ها بدون داشتن ابزار مناسب برای اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان، هنر دیجیتال را می‌دزدند و بدون اجازه هنرمندان در بازارهای NFT آنها را به نمایش می‌گذارند. تیم Sniffles به Tovera می‌پیوندد تا قابلیت‌های تشخیص تصویر را تقویت کند تا به شناسایی کوچک‌ترین تغییرات در NFT کمک کند و جامعه Web3 را به عنوان بخشی از راه‌حل توانمند کند.

Kielhofner گفت: “Tovera ماموریت دارد تا به Web3 اعتماد کند و در عین حال از صحت و منشأ NFTها نیز اطمینان حاصل کند.” “با به دست آوردن SnifflesNFT، ماموریت خود را با تقویت تیم خود و ترکیب فناوری تشخیص تصویر پیشرفته تسریع خواهیم کرد. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با مشارکت های آتی خود با بازارهای NFT اعتماد را ایجاد کنیم.”

برای سازندگان و مجموعه‌داران، از فناوری Tovera Match می‌توان به صورت رایگان در FNFTF.io استفاده کرد. برای بازارها، Tovera Match نیز از طریق API برای تقویت احراز هویت در پلتفرم‌های NFT در دسترس است. FNFTF.io کاربران را قادر می سازد تا هر NFT را آپلود کنند و نتایج را بر اساس شباهت تصویر، قرارداد، تاریخ و بلاک چین ببینند. جزئیات بیشتر از جمله نوع فایل، شماره بلوک، و شناسه رمز نیز با اطلاعات بیشتر به زودی در دسترس است.

Tovera با رویکردی پیشگیرانه، احراز هویت و منشأ برای پشتیبانی زنجیره‌ای چندگانه و پشتیبانی بازار آغاز کرد.

کیلهوفنر گفت: «ما به سرعت متوجه شدیم که حجم عظیمی از فعالیت‌های متقلبانه و در نتیجه مشکلات اعتماد در صدها میلیون دارایی NFT وجود دارد که در حال حاضر وجود دارد. بنابراین به همین دلیل است که ما رویکرد واکنشی خود، Tovera Match را برای رسیدگی به بسیاری از تقلب‌هایی که امروزه در فضا رخ می‌دهد، ایجاد کردیم.

نمایه سازی NFT ها توسط میلیون ها

Tovera می‌تواند نسخه‌هایی از NFT‌های ظاهراً منحصربه‌فرد را پیدا کند که چندین بار در بازارهای NFT آپلود شده‌اند.

او گفت که این شرکت می تواند هر تراکنش NFT و NFT را در بلاک چین اتریوم و Polygon ایندکس کند.

و ما همه جنبه‌های NFT، از جمله محتوا، را قابل جستجو می‌کنیم، به طوری که یک سازنده یا یک بازار، یا کاربر نهایی، مصرف‌کننده یا گردآورنده می‌تواند دیدگاه تاریخی کامل در مورد هر NFT را که در حال بررسی است برای تعیین آن دریافت کند. اگر NFT اصلی و معتبر باشد یا کپی باشد.

جزئیات در بلاک چین از نظر مُهرهای تاریخی برای تراکنش‌های NFT موجود است. و معمولا NFT اصلی و معتبر همانی است که قدیمی ترین مهر زمانی را دارد.

این شرکت روی محتوا و ابرداده های مرتبط با آن دست می یابد.
کیلهوفنر گفت: «NFTها اساساً خارج از زنجیره ذخیره می شوند. آنها را می توان در مکان های مختلف ذخیره کرد. بنابراین انجام خزیدن ثانویه و بازیابی محتوا کمی یک چالش فنی است که ما به آن پرداخته ایم. و سپس آن محتوا را می گیریم و آن را ایندکس می کنیم تا بتوانیم جستجوی سریع و قابل اعتماد آن محتوا را برای تصاویری بصری یکسان و از نظر بصری مشابه انجام دهیم.”

کاربران می توانند NFT ها را در FNFTF.io جستجو کنند و اگر نتیجه فقط با یک مورد منفی باشد، می توانند از اصلی بودن آن مطمئن تر باشند.

کیلهوفنر گفت: «معمولاً، نیم دوجین نسخه پیدا می‌کنیم. “هنر که قدیمی ترین در جدول زمانی به نظر می رسد تقریباً به طور قطع NFT اصلی است.

یکی از مشکلات این است که “تنبل ضراب زدن“، جایی که یک NFT برای فروش ارائه می شود اما تا زمانی که فروخته نشود روی بلاک چین قرار داده نمی شود. این راهی برای رهایی از کارمزدهای غیرضروری است که هزینه‌های مربوط به ثبت تراکنش یا رکورد در بلاک چین است. اما اغلب اوقات این NFT ها سرقت ادبی می شوند و OpenSea در مورد تقلب احتمالی هشدار داده است.

«ما انواع مختلفی از مسائل را برای سازندگان مطرح می کنیم. و سپس برای کاربران نهایی در طرف دیگر این معامله، مصرف‌کنندگان و جمع‌آوران، آنها را قادر می‌سازیم تا بتوانند تحقیقات معنی‌داری انجام دهند.»

راه برای جلوگیری از تقلب این است که از قبل پست‌ها را در بازار بررسی کنید و نسخه‌های دقیق چیزی را که قبلاً موجود بوده یا قبلاً در بازار پست شده است، مشاهده کنید. و سپس آن پست نباید برای بار دوم یا سوم یا بیشتر انجام شود.

کیلهوفنر گفت: «مطمئناً آگاهی نسبت به این موارد تقلب و اعتماد وجود دارد که معتقدیم کل اکوسیستم را تهدید می کند. “و بنابراین چند آینده نگر وجود دارد [companies] واقعاً روی سلامت بلندمدت و ارزش اکوسیستم سرمایه گذاری شده است.»

Tovera تا کنون خود تامین مالی شده است و 10 نفر دارد. این تلاش حدود یک سال پیش آغاز شد و چند ماه است که نمایش آن انجام شده است. Tovera در حال حاضر حدود 75 میلیون NFT ایندکس شده دارد.

کیلهوفنر گفت زمانی که چند ماه پیش با ایسری برخورد کرد با یک متفکر همفکر در فضای مبارزه با تقلب مواجه شد. SnifflesNFT یکی از تنها پروژه های در دسترس عموم بود که به مسائل تقلب و جعل در NFT ها پرداخت. در عرض یک هفته، آنها در مورد اینکه چگونه می توانند نیروها را ترکیب کنند صحبت می کردند.

ایسری در مصاحبه ای با GamesBeat گفت: “این یک جورایی عالی بود زیرا من و کریستین تجربیات مشترک زیادی داشتیم.” هر دوی ما خواهرانی داریم که هنرمند دیجیتال هستند و علاقه زیادی به هنر خود دارند. واقعاً این آدم‌های کوچک هستند که بیشترین رنج را می‌کشند.»

ایسری افزود: «این هیچ تفاوتی با گرفتن اثر هنری اصیل کسی ندارد. ما واقعاً اهمیت می دهیم و می خواهیم به هنرمندان کمک کنیم. این واقعاً یک ملاقات ذهنی بود و ما دور هم جمع شدیم.»

عقیده GamesBeat هنگامی که پوشش صنعت بازی “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود” است. این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخوانید، چه به پادکست‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.