راهنمای منابع سقط جنین در آمریکای پسا رو


در یک کامل در دنیا، دسترسی به سقط جنین آسان خواهد بود. لحظه ای که متوجه شدید نیاز به سقط جنین دارید، می توانید چند قرص سقط جنین را از داروخانه بگیرید یا با پزشک معمولی خود قرار ملاقاتی برای آسپیراسیون سریع و آسان وکیوم بگیرید. اما ما در یک دنیای کامل زندگی نمی کنیم. در آمریکای امروزی، دسترسی به سقط جنین در بدترین حالت ممکن است غیرممکن و در بهترین حالت پرمشغله باشد: حتی در ایالت‌های «ایمن» مانند کالیفرنیا و نیویورک، قرص‌های سقط جنین به شدت محدود شده‌اند و می‌توانند بسیار گران باشند. و از آنجایی که تعداد کمی از متخصصان زنان خدمات سقط جنین را خارج از مطب خصوصی خود ارائه می دهند، شما باید یک کلینیک تخصصی پیدا کنید – که می تواند یک فرآیند چالش برانگیز باشد، به ویژه از آنجایی که بسیاری از “مراکز بارداری بحرانی” ضد سقط جنین به راحتی با ارائه دهندگان واقعی سقط جنین اشتباه گرفته می شوند.

و به طرز وحشتناکی، همه چیز در ماه های آینده بدتر خواهد شد. در سراسر کشور، ممنوعیت های گسترده ای مانند لایحه 8 سنای تگزاس، سقط جنین را از نظر عملکردی غیرقابل دسترس کرده است. و اکنون، با لغو دادگاه عالی ایالات متحده رو در مقابل وید، دسترسی تقریباً در نیمی از آمریکا در شرف از بین رفتن است. هیچ کس از این ممنوعیت ها در امان نیست: حتی اگر حقوق سقط جنین به طور قانونی در ایالت شما محافظت شود، هجوم بیماران از ایالت های دیگر احتمالاً بر سیستمی که قبلاً بیش از حد فشار وارد شده مالیات می دهد و گرفتن قرار ملاقات را دشوار می کند.

همه اینها با یک حقیقت کلی در مورد سقط جنین تشدید می شود: بیشتر مردم تا زمانی که با یک حاملگی ناخواسته سر و کار نداشته باشند، در واقع به این فکر نمی کنند که چگونه سقط جنین را انجام خواهند داد. اما این چیزی است که شما می توانید تغییر دهید. یکی از بهترین کارهایی که می توانید در پست ما انجام دهید-قلیه دنیا این است که گزینه های خود را زودتر بشناسید و خیلی قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید، یک برنامه دسترسی سقط جنین تهیه کنید – و آن اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها نیز آماده شوند.

چه روش سقط جنین برای من مناسب است؟

دو نوع اصلی سقط جنین وجود دارد، جراحی و پزشکی (همچنین به عنوان سقط دارویی یا سقط جنین با قرص شناخته می شود). سقط جنین توسط یک متخصص آموزش دیده انجام می شود که از تکنیک هایی مانند آسپیراسیون با خلاء یا اتساع و کورتاژ (D&C) برای تخلیه محتویات رحم استفاده می کند. در سقط جنین دارویی، ترکیبی از قرص ها (میفپریستون و میزوپروستول، یا میزوپروستول به تنهایی) برای ایجاد سقط جنین استفاده می شود. هر روشی مزایا و معایبی دارد. سقط جنین جراحی نیاز به سفر به کلینیک دارد، اما تمام شده و به سرعت انجام می شود. سقط دارویی را می توان از هر جایی انجام داد، اما معمولاً چند روز طول می کشد تا سقط کامل شود. علاوه بر این، همه نمی‌توانند با قرص‌ها سقط جنین کنند: اگر دچار اختلال خونریزی، IUD یا نیاز به سقط در اواخر بارداری هستید، سقط جنین ممکن است مطمئن‌ترین گزینه شما باشد.

بسته به اینکه سقط جنین جراحی یا دارویی را انتخاب کنید، برنامه سقط جنین شما متفاوت به نظر می رسد، بنابراین خوب است در مورد هر دوی این موارد یاد بگیرید و زود تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای شما مناسب است. اگر شما می توان یک سقط دارویی انجام دهید، ممکن است انتخاب بهتری باشد. از آنجایی که کلینیک های سقط جنین مملو از مشتریان می شوند، زمان انتظار برای قرار ملاقات افزایش می یابد. هر چه مدت بیشتری برای سقط جنین صبر کنید، ممکن است پیچیده تر و گران تر شود. در نهایت، یک سقط دارویی اکنون می تواند گزینه بهتری نسبت به سقط جنین در چند هفته باشد – حتی اگر سقط جنین جراحی اولین انتخاب شما در یک سناریوی ایده آل باشد.

نزدیکترین ارائه دهنده سقط جنین من کجاست؟

اگر سقط جنین جراحی را انتخاب می کنید، اولین ایستگاه شما باید Abortion Finder باشد، پایگاه داده ای از صدها ارائه دهنده سقط جنین مورد اعتماد و تایید شده در ایالات متحده. برخلاف Google، که گاهی اوقات هنگام جستجوی کلینیک سقط جنین، سازمان‌های ضد سقط جنین را معرفی می‌کند، Abortion Finder تنها ارائه‌دهندگان واقعی سقط جنین را همراه با قوانین مربوط به سقط جنین در آن ایالت به شما نشان می‌دهد. اگر در ایالتی زندگی می‌کنید که محدودیت‌های شدید سقط جنین وجود دارد، فیلترهای Abortion Finder به شما این امکان را می‌دهد تا نزدیک‌ترین کلینیکی را که نیازهای شما را برآورده می‌کند پیدا کنید – کلینیکی که نیازی به دوره انتظار ندارد، کلینیکی که بعد از شش هفته سقط جنین را ارائه می‌کند، یا هر چیز دیگری. شما ممکن است به دنبال.

اگر سقط جنین دارویی گزینه خوبی برای شماست، منابع بیشتری در دسترس است. در حالی که می توانید برای تهیه قرص های سقط جنین خود به کلینیک آجر و ملات مراجعه کنید، تحقیقات مکرر نشان داده است که مصرف این قرص ها در خانه، توسط خودتان، به اندازه مصرف آنها در حضور پزشک بی خطر است. Plan C یک پایگاه داده بزرگ از ارائه دهندگان قرص سقط جنین تأیید شده، شامل خدمات بهداشتی از راه دور که از طریق فرآیند سقط جنین پشتیبانی می کنند و داروخانه های آنلاینی که قرص ها را بدون پشتیبانی اضافی برای شما پست می کنند، نگهداری می کند.

اگر سقط جنین در ایالت من غیرقانونی باشد چه؟

حتی اگر سقط جنین در جایی که هستید غیرقانونی باشد، سقط جنین با قرص همچنان یک گزینه است. اگر بتوانید به ایالتی سفر کنید که سقط جنین قانونی است، یک سرویس بهداشتی از راه دور می تواند قرص ها را در آنجا برای شما پست کند. و اگر قادر به سفر نیستید، سایت اروپایی AidAccess شما را با یک داروخانه هندی مرتبط می کند که بدون توجه به قوانین سقط جنین، قرص های سقط جنین را به تمام 50 ایالت ایالات متحده ارسال می کند. از آنجایی که سقط جنین به زمان حساس است و فرآیند دریافت قرص‌های ارسالی از هند می‌تواند چند هفته طول بکشد، AidAccess نیز مایل است در صورت نیاز در آینده، برای افرادی که در حال حاضر باردار نیستند، قرص‌های سقط جنین تجویز کند. درست است: می توانید به AidAccess بروید و قرص های سقط جنین بگیرید همین الان. (برای برنامه ریزی از قبل چگونه است؟)

چیز دیگری که باید بدانم؟

در حالی که سقط جنین با قرص فوق العاده ایمن است، انجام آن به تنهایی می تواند ترسناک باشد. خوشبختانه، تعدادی سایت راه اندازی شده است تا مردم را در فرآیند مدیریت سقط جنین با قرص راهنمایی کنند. نحوه استفاده از قرص سقط جنین و سقط جنین خودگردان. Safe and Supported هر آنچه را که باید در مورد سقط جنین میفپریستون-میزوپروستول و فقط میزوپروستول بدانید را ارائه می دهد. همچنین Reprocare Healthline وجود دارد که حمایت عاطفی مبتنی بر همتایان و آسیب‌دیدگی را به هر کسی که در خانه با قرص سقط جنین می‌کند، ارائه می‌کند. و اگر چه سقط جنین خود مدیریت با قرص است از نظر پزشکی بسیار ایمن است، مهم است بدانید که می تواند خطرات قانونی را به همراه داشته باشد، به خصوص اگر در ایالتی زندگی می کنید که سقط جنین غیرقانونی است. خط کمک حقوقی Repro یک خط کمک رایگان و محرمانه است که اطلاعات و توصیه هایی را برای افرادی که به دنبال مدیریت سقط جنین خود هستند ارائه می دهد. و اگر به دردسر افتادید، صندوق دفاع قانونی Repro برای افرادی که به دلیل سقط جنین خودگردان تحت بازجویی، دستگیری یا تحت تعقیب قرار گرفته اند، وثیقه و دفاع قانونی ارائه می کند.

مهم نیست که چه نوع سقط جنینی را انجام می دهید، احتمالاً برای شما هزینه خواهد داشت – نه فقط خود سقط، بلکه هزینه های بالقوه سفر نیز. اگر بتوانید برای سقط جنین در آینده پول کنار بگذارید، عالی است! اما از آنجایی که بسیاری از مردم به دلیل مسائل مالی سقط جنین را انتخاب می‌کنند، این لزوماً یک گزینه واقعی نیست. صندوق های سقط جنین می توانند کمک کنند. شبکه ملی صندوق های سقط جنین شما را به سازمانی متصل می کند که به شما کمک می کند تا نیازهای مالی و لجستیکی خود را برطرف کنید و هر کاری که می تواند برای رفع موانع بین شما و سقط جنین شما انجام دهد. (به دنبال حمایت از دسترسی به سقط جنین هستید؟ کمک مالی به صندوق های سقط جنین یک ایده عالی است – همانطور که کمک مالی به کلینیک های مستقل است.)

همه سزاوار دسترسی آسان به سقط جنین ایمن و مقرون به صرفه هستند. شکی نیست که ایالات متحده در مسیر اشتباهی قرار دارد و اینکه کنار گذاشتن حقوق سقط جنین بی جهت به بسیاری از افراد باردار آسیب می رساند. اما اگر نیاز به سقط دارید، لطفاً بدانید که تنها نیستید. افراد و خدمات بسیار زیادی وجود دارند که مایل و مشتاق کمک به شما برای دریافت مراقبت های مورد نیاز هستند. بزرگترین مانع این است که بدانید کجا آنها را پیدا کنید – و شما فقط بر آن غلبه کرده اید.