چگونه کیفیت – نه فقط کمیت – داده ها به حسابرسان کمک می کند


ما مشتاقیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


اگر می‌خواهید کیفیت بینش‌هایی را که از داده‌های معمولی که در یک ممیزی جمع‌آوری می‌کنید، عمیق‌تر کنید، تجزیه و تحلیل داده‌ها اغلب کلید اصلی است. اما برای به حداکثر رساندن ارزش، کاربران باید بتوانند نتایج را تفسیر کنند، آن اطلاعات را به نتایج کسب‌وکار ترجمه کنند، و سپس یافته‌ها را به روش‌هایی که می‌توانند از آن استفاده کنند و درک کنند به افراد دیگر منتقل کنند.

تجزیه و تحلیل ساده داده ها کافی نیست – سازمان ها همچنین باید از آن برای آسان کردن کار افراد و کمک به تیم های خود برای عملکرد مؤثرتر استفاده کنند. تجزیه و تحلیل داده ها در حسابرسی ممکن است در ابتدا سرد و سخت به نظر برسد، اما زمانی که شرکت ها موارد استفاده کلیدی را شناسایی می کنند و تجزیه و تحلیل داده ها را به درستی عملی می کنند، می توانند عنصر انسانی یک سازمان را تقویت کنند. اساساً، فرهنگ مبتنی بر داده، در قلب مردم متمرکز است. این در مورد استفاده از مزایای داده های بزرگ برای ایجاد تفاوت های کوچک در مشاغل حسابرسان شما و آزاد کردن تیم خود برای انجام بهترین کار است.

استفاده از اتوماسیون داده به نفع مردم

بیشتر حسابرسان و تحلیل گران افراد پرمشغله ای هستند. زمانی که از روزهای آنها برای خرد کردن اعداد و بررسی داده ها می گذرد، می تواند دلهره آور باشد. سه نوع خطای اصلی می‌تواند در صفحات گسترده تولید شده توسط انسان رخ دهد: مکانیکی (اشتباهات وارد کردن، تایپ کردن، کپی/پیست کردن)، منطقی (فرمول‌ها و الگوریتم‌های نامناسب یا نادرست که منجر به محاسبات ناقص می‌شوند) و حذف (داده‌ها به سادگی ترکیب نشده‌اند). اگرچه خطاهای جدا شده ممکن است کوچک به نظر برسند، اما ناچیز نیستند. به عنوان مثال، حسابرسی سالانه صورت‌های مالی و برنامه‌های اورگان 6.4 میلیارد دلار اشتباهات حسابداری غیرعمدی را در طول سال 2020 نشان داد.

یک مطالعه مروری بر کسب و کار هاروارد اشاره کرد که تنها 3 درصد از داده های سازمان ها استانداردهای کیفی داده های پایه را برآورده می کنند و 47 درصد از سوابق داده های تازه ایجاد شده حداقل یک خطای حیاتی دارند. این بدان معناست که وقتی یک شرکت روزانه میلیون ها رکورد ایجاد می کند، تعداد سوابق داده های بد می تواند به سرعت افزایش یابد.

با این حال، زمانی که از ابزارهایی استفاده می‌کنید که پیشرفته‌ترین روش‌های موجود را در خود جای داده‌اند، می‌توانید زمان لازم برای انجام تجزیه و تحلیل را کاهش دهید و در عین حال سازمان خود را قادر می‌سازید تا به خطرات نوظهور پاسخ دهد و سریع‌تر بینش را دریافت کند.

به عنوان مثال، فرآیندی که از گردش‌های کاری خودکار برای رزرو، دریافت تأییدیه و بارگذاری مدخل‌های مجله استفاده می‌کند، می‌تواند اطلاعات مناسب را برای تطبیق حساب‌ها به‌جای انتظار تا پایان ماه به صورت روزانه به دست آورد. اتوماسیون داده ها به حذف فرآیندهای حسابداری ماهانه، سه ماهه و پایان سال استرس زا و زمان بر کمک می کند. حسابرسان پرمشغله می توانند زمان بیشتری را صرف فرآیندهای پیچیده ای کنند که به قضاوت حرفه ای آنها نیاز دارد و خطوط و پروژه های خدماتی جدیدی را برای رشد کسب و کار توسعه دهند.

استفاده از اتوماسیون داده برای بهبود دقت

علاوه بر این، هنگامی که از اتوماسیون در تحول نیروی کار دیجیتال خود استفاده می کنید، می توانید به سرعت و با دقت تمام داده های شرکت را تفسیر کنید، که منجر به تصمیم گیری قوی تر در بخش مالی و هیئت مدیره می شود. ارتباطات خوب و به اشتراک گذاری داده ها همچنین می تواند به حسابرسان کمک کند تا قبل از پایان سال مسائل گزارشگری مالی را سریعتر شناسایی کنند، که به شرکت شما کمک می کند تا از اشتباهات حسابداری آگاه باشد.

در فرهنگ مبتنی بر داده، شما نه تنها به داده های درونی تکیه می کنید، بلکه آن ها را با مجموعه داده های منابع دیگر ترکیب می کنید. برای مثال، تصاویر ماهواره‌ای از پارکینگ‌های خارج از فروشگاه‌های خرده‌فروشی می‌تواند حجم مشتری و گردش موجودی را اندازه‌گیری کند و بررسی‌های محصول می‌تواند فروش یا حتی فراخوان‌های احتمالی را پیش‌بینی کند. اینها نقاط داده غیرسنتی هستند، اما شرکت شما همچنان می تواند از آنها برای به دست آوردن بینش های به موقع استفاده کند که به افراد کلیدی شما کمک می کند تا وظایف خود را به طور مؤثرتری انجام دهند.

استفاده از اتوماسیون داده برای پیش بینی

تبدیل داده‌های شما به شما کمک می‌کند یاد بگیرید به کجا می‌روید و بفهمید کجا بوده‌اید. می تواند به شناسایی ریسک های نوظهور کمک کند تا حسابرسان بتوانند پاسخ ها را به طور موثر هدف قرار دهند. تبدیل داده‌ها همچنین می‌تواند تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده ایجاد کند و به شما در درک داده‌های تاریخی برای ایجاد بودجه یا شناسایی موارد پرت در سال جاری که نیاز به بررسی بیشتر دارند کمک کند.

ابزار کلیدی برای این داده های بصری است. وقتی حسابرسان داده‌ها را از طریق نمودارها یا داشبوردهای کامل تجسم می‌کنند، به انتقال ریسک‌ها و نتایج به مشتریان کمک می‌کند تا بتوانند یافته‌ها را به‌طور مؤثرتر و واقعی‌تر درک کنند. با استفاده از داشبورد مشتری، حسابرسان می توانند نیازهای مشتریان شما را درک کنند و به جای صرف وقت ارزشمند برای جستجو و تجزیه و تحلیل اطلاعات صحیح، مناطق پرخطر را شناسایی کنند که باید فوراً روی آنها تمرکز کنند.

نرم افزار تجسم داده ها مکمل اکسل و سایر برنامه های حسابرسی است و به نوبه خود به شرکت ها در ارزیابی ریسک، آزمایش های اساسی و ارتباط با مشتری کمک می کند. اتصال به داده ها سریع و آسان است و می توانید این فرآیند را به صورت فصلی یا سالانه به روز کنید.

انطباق با استفاده از داده ها در ممیزی برای فرهنگ داده محور

هنگامی که فرهنگ شما توسط داده ها هدایت می شود، تیم های حسابرسی می توانند از قدرت آن داده ها برای تجزیه و تحلیل فرآیندهای تجاری، آزمایش کنترل های داخلی و شناسایی ریسک ها در زمان واقعی بهره ببرند. این نوع حسابرسی است که گزارشگری مالی باکیفیت را ترویج می‌کند، به سرمایه‌گذاران اعتماد و اطمینان در بازارها می‌دهد و با صرفه‌جویی در وقت و انرژی کارکنان، رضایت و رفاه را برای کارکنان شما افزایش می‌دهد.

بورلی مک کارتی CPA و مدیر برنامه برای بینش استراتژیک در است پل ذهنی، جایی که او یک ذهنیت مبتنی بر داده را به ارمغان می آورد تا نحوه استفاده شرکت از هوش مصنوعی را تقویت کند.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده ها را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان مشارکت دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید