چرا Proctoring آنلاین برای LMS مهم است


Proctoring بیشترین اهمیت را برای LMS دارد. با پیاده سازی LMS، یادگیری در دسترس تر می شود. آموزش آنلاین در سراسر جهان در حال انجام است. در همین حال، همگام شدن با آن برای مربیان و فراگیران استرس زا است.

به نظر می رسد انجام تست های ایمن و امتحانات در سیستم مدیریت یادگیری چالش برانگیز است. نرم افزار Proctoring یک راه حل هوشمند برای نظارت مستقیم بر داوطلبان است و ردیابی آزمون ها و سایر تأییدهای لازم را ایمن می کند.

با افزایش علاقه به یادگیری آنلاین در سطح جهانی، نرم افزار کاوشگر نیاز آینده است.

LMS چیست؟

LMS مخفف سیستم مدیریت یادگیری. سیستم مدیریت یادگیری یک برنامه نرم افزاری است که یک پلت فرم یادگیری دیجیتال را ارائه می دهد.

این شامل مدیریت تمام عوامل بسیاری از برنامه های آموزشی یک شرکت است.

LMS شامل ردیابی و گزارش، برنامه های یادگیری، دوره های آموزشی، اسناد، مشخصات مدیریت، اطلاعات کاربر و غیره است.

Moodle، Blackboard Learn، Docebo و غیره نمونه هایی از LMS هستند.

درباره نرم افزار Proctoring

قبل از اینکه درباره جزئیات دیگر صحبت کنیم، اجازه دهید ابتدا بفهمیم که پروکتورینگ چیست؟

نرم‌افزار جستجوی آنلاین یک پلتفرم یکپارچه است که با ارائه ابزارهایی که هویت و رفتار شرکت‌کننده را بررسی می‌کند، درستی آزمون‌های آنلاین را حفظ می‌کند. علاوه بر این، این نرم افزار به مربی این امکان را می دهد که برای جلوگیری از تقلب، آزمون ها و تست های آنلاین را در سیستم مدیریت یادگیری با قوانین مشخص و تست امنیتی ایجاد کند.

این به حفظ یکپارچگی امتحانات آنلاین کمک می کند. مانیتورهای نرم افزار کاوش آنلاین با استفاده از صدا و وب کم. برای شناسایی هرگونه فعالیت مشکوک در LMS مفید است. با ویژگی ها و عملکردهای نهایی همراه است. در زیر ویژگی های ذکر شده این نرم افزار آورده شده است.

ویژگی های نهایی

بسیاری از ویژگی‌ها نقش حیاتی در بررسی LMS دارند. این ویژگی ها به شرح زیر است.

این تصویر در مورد ویژگی های نرم افزار کاوشگر می گوید.
ویژگی های Proctoring

تشخیص چند دستگاه

انواع مختلفی از دستگاه ها در دسترس دانش آموزان و مربیان وجود دارد. این دستگاه‌ها از تلفن همراه، تبلت، گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و غیره تشکیل شده‌اند. متأسفانه تعداد کمی از خدمات کاوشگر به حدی رسیده‌اند که بتوانند چندین دستگاه را شناسایی کنند.

این ویژگی به جلوگیری از دیگر تقلب ها و سایر فعالیت های مشکوک کمک می کند. علاوه بر این، این ویژگی به عنوان یک امتیاز برای مربیان عمل می کند. بنابراین، ویژگی تشخیص چند دستگاه نقش حیاتی ایفا می کند. جالب است که ببینیم تغییرات و به‌روزرسانی‌های بیشتر در آینده چگونه اتفاق می‌افتد – همچنین – چگونه به‌روزرسانی‌های جدید با قابلیت‌های جدید اضافی ارائه می‌شوند.

ویژگی های بی پایان نرم افزارهای کاوشگر در زمینه فناوری وجود دارد.

پیاده سازی سریع در تشخیص صدا

ویژگی دیگری که در اینجا مزیت را نشان می دهد، تشخیص صدا است. یک نرم افزار کاوشگر آنلاین عالی توانایی تشخیص صدا را دارد.

این یک مرحله دیگر را در محافظت از تأیید اضافه می کند و از فرآیند تقلب جلوگیری می کند. علاوه بر این، این نرم افزار شامل هوش مصنوعی تشخیص صدا است که در کاهش پرچم های دروغین مفید است. پرچم گذاری بیش از حد نه تنها برای دانش آموزان بلکه برای مربیان نیز استرس ایجاد می کند.

استفاده از هوش مصنوعی قوی توسط کاوشگر محیطی بدون استرس را برای هر دو طرف فراهم می کند. در میان بسیاری از ویژگی‌های کاوشگر، تشخیص صدا مهمترین موردی است که در سیستم‌های مدیریت یادگیری مثمر ثمر است.

امنیت داده ها

با توجه به یادگیری آنلاین، امنیت داده ها بالاترین اولویت را برای هر کاربر یا در هر فناوری مورد استفاده قرار می دهد. حریم خصوصی داده های دانش آموزان را ارائه می دهد.

نظارت دقیق بر حریم خصوصی داده های دانش آموز به شدت بر دانش آموزان، مربیان و مؤسسات تأثیر می گذارد. برای خدمات اکتشافی، حفاظت از داده‌ها و حفظ حریم خصوصی داده‌ها اولویت اصلی است.

خط‌مشی‌های حفظ حریم خصوصی دنبال شده درباره چرایی و چگونگی پیگیری حریم خصوصی داده‌ها توضیح می‌دهند. امنیت و حفظ حریم خصوصی داده ها ضروری است زیرا از هک و درز اطلاعات جلوگیری می کند.

هیچ کس نمی‌خواهد خلاء موجود در حفاظت از حریم خصوصی کاربر را ببیند. بنابراین، سیستم باید این را در بسترهای سیستم مدیریت یادگیری دنبال کند.

تایید هویت

یکی دیگر از ویژگی های ضروری که در این دسته قرار می گیرد، تأیید هویت است. بسیاری از نرم افزارهای کاوشگر دارای ویژگی تأیید هویت هستند. تأیید هویت برای ثبت هویت شرکت کننده در آزمون و پیگیری فعالیت های کلاهبرداری بسیار مهم است.

علاوه بر این، تأیید هویت نقش مهمی در جستجو دارد. این ویژگی نهایی باعث می شود که Proctoring در خدمات متمایز شود.

سهولت استفاده

یکی دیگر از ویژگی های ضروری که در این دسته قرار می گیرد سهولت استفاده است. اکثر نرم افزارهای کاوشگر دارای ویژگی کار ساده هستند و کار با آنها آسان است.

انواع متداول بررسی آزمون آنلاین

بررسی آزمون آنلاین به چهار نوع رایج طبقه بندی می شود:

1. قفل کردن مرورگر – مرورگر Lockdown به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا از استفاده از سایر وب‌سایت‌ها، مرورگرها یا هر برنامه کاربردی در حین شرکت در آزمون منع شوند. عملکردهای دیگر و میانبرهای صفحه کلید را نیز متوقف می کند.

کار بر روی مرورگر قفل شده از طریق ادغام با LMS انجام می شود و امتحان شوندگان را از دسترسی به مرورگرها، وب سایت ها، توابع و غیره منع می کند.

2. Proctoring زنده – جستجوی زنده خدماتی مانند جستجوی خودکار را شامل نمی شود. به طور کلی، در این فرآیند، مراقبان از راه دور زنده مراقب دانش آموزان در طول امتحان هستند.

کار آن توسط ناظران زنده از راه دور انجام می شود که دانش آموزان را هنگام نشستن دانش آموزان برای آزمون آنلاین زیر نظر دارند. اگر مشکلی ادامه داشت، ناظران راه دور می توانند مداخله کنند. پس از اتمام معاینه، ناظران از راه دور زنده گزارشی از امتحان تهیه می کنند و ضبط را برای بررسی بیشتر برای مربیان ارسال می کنند.

3. حفاظت خودکار – جستجوی خودکار از فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی برای حفظ ردیابی دانش آموزان در امتحان آنلاین استفاده می کند.

با بازرسی دانش‌آموزانی که از فناوری‌های هوش مصنوعی در آزمون آنلاین استفاده می‌کنند، کار می‌کند. سپس، بررسی جلسه ضبط انجام می شود و به مربی گزارش می شود.

4. ترکیب Proctoring خودکار و Proctoring آنلاین زنده – مزایای جستجوی خودکار و همچنین زنده را ارائه می دهد. اما باز هم بستگی به نهاد یا سازمان دارد که روش استانداردی را که مناسب آنهاست تصمیم بگیرد.

اهمیت Proctoring برای یکپارچه سازی LMS

اکنون، پس از بررسی جزئیات عمیق نرم افزار جستجوگر آنلاین.

سوالات زیادی مانند:

  • چرا جستجو برای یکپارچه سازی سیستم مدیریت یادگیری ضروری است؟
  • چگونه به عنوان یک سیستم نرم افزاری پربار برای LMS عمل می کند؟
  • و یا نیاز به نرم افزار کاوش آنلاین در LMS چیست؟

حفاظت میکند برای یکپارچه سازی LMS یکپارچه اهمیت زیادی دارد.

نرم‌افزار جستجوی آنلاین ضروری است و در سیستم‌های مدیریت یادگیری نیاز است، زیرا LMS یک پلتفرم گسترده است که از دسترسی آن در سراسر جهان تشکیل شده است.

با افزایش تدریجی تعداد سیستم‌های مدیریت یادگیری – نرم‌افزار جستجوگر آنلاین برای آنها الزامی است. نرم افزار Proctoring ادغام آکادمیک را هدف قرار می دهد، به مقیاس برنامه های آنلاین کمک می کند، حفاظت از داده ها را برای فعالیت های مشکوک فراهم می کند – و پیشرفت در موفقیت و پیشرفت دانش آموزان را نشان می دهد.

درک نیازهای دانش آموزان و ارائه یک تجربه امتحان آنلاین راحت برای آنها برای همه سیستم های مدیریت یادگیری ضروری است.

برای آسودگی خاطر مدیریت و اعضای هیئت علمی، انتخاب نرم‌افزار مناسب برای بررسی آزمون آنلاین الزامی است.

با سیاست های خوب تدوین شده، دانشگاه ها و کالج ها می توانند شهرت خود را حفظ کنند.

اما با افزایش علاقه به آزمون‌های آنلاین، پلتفرم‌های LMS باید در سریع‌ترین فناوری‌های پیشرفته یک قدم جلوتر باشند و شهرت خود را مطابق با استانداردهای صنعت حفظ کنند.

بنابراین، proctoring نقش مهمی در یکپارچه سازی یکپارچه LMS ایفا می کند.

با انتخاب نرم افزار کاوشگر مناسب، پیشگیری از تقلب صورت می گیرد و دوره های آنلاین بدون افت کیفیت ارائه می شود.

سیستم نرم‌افزاری مناسب دو چیز کلیدی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد: اولی دقت تحصیلی و دومی راحتی.

مورد نیاز در LMS

برای آن دسته از دانش آموزانی که بخشی از برنامه های دیجیتال باقی می مانند، امتحانات آنلاین برای آنها ضروری است. در چنین سناریویی، خدماتی مانند کاوشگری به دانش آموزان امکان شرکت در امتحانات خود را در هر مکانی می دهد و آنها را برای این کار آماده می کند.

در LMS، شانس موفقیت دانش آموزان را افزایش می دهد. علاوه بر این، محیطی بدون استرس برای دانشجویان، دانشکده ها و مدیریت فراهم می کند. بنابراین، کاوش برای پلتفرم های LMS ضروری است.

همچنین، این نیاز نهایی آینده است. در حفظ یکپارچگی سیستم های مدیریت یادگیری مهم و مفید است.

آیا می دانستید که قانون فرصت آموزش عالی 2008 دولت فدرال نشان می دهد که موسسه آموزش عالی با بودجه عنوان IV باید هویت دانشجویان آنلاین را با استفاده از حداقل یکی از روش های ذکر شده در زیر تأیید کند:

  • فن آوری های جدید که هویت را تأیید می کند
  • خدمات کاوش آنلاین
  • ورود و رمز عبور ایمن

نکاتی که در بالا ذکر شد نشان دهنده اهمیت نرم افزار کاوشگر برای پلتفرم های LMS است.

کار بر روی نرم افزار Proctoring

اکنون، ما درک عمیقی از نرم افزار کاوشگر آنلاین داریم. اما، ابتدا اجازه دهید کارکرد نرم افزار proctored را درک کنیم.

نرم افزار پویا و قابل اعتماد است. به طور کلی، کل معماری با استفاده از یک سیستم مبتنی بر ابر اداره می شود.

تصور کار یک نرم افزار کاوشگر آنلاین بدون سیستم مبتنی بر ابر دشوار است.

علاوه بر این، برنامه های یادگیری آنلاین افزایش یافته است. بنابراین، نرم افزار کاوشگر آنلاین بسیار به سیستم مبتنی بر ابر وابسته است.

در ابتدا، بررسی با فرآیند احراز هویت شروع می شود. این نرم افزار احراز هویت ممتحن را بررسی می کند.

همچنین نرم افزار کاوشگر می تواند رفتار مشکوک را در حین معاینه خاتمه دهد.

این نرم افزار هنگام شرکت در هر آزمونی، هویت عکس دانش آموزان را می خواند. هنگامی که ناظران هویت دانش آموزان را تأیید کردند – دانش آموز می تواند آزمون را شروع کند.

مرحله بعدی شامل نظارت بر داوطلب در طول امتحان است. مجدداً، الگوریتمی مفید برای نظارت بر آزمون دهندگان و از بین بردن فعالیت مشکوک یا موارد مشکوک ارائه می شود.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین مرحله ذخیره سازی داده ها و مرحله بررسی است. ضبط صوتی و تصویری معاینه انجام می شود و اطلاعات در فضای ابری ذخیره می شود. پس از پایان امتحانات، شما یا تیمتان حق انتخاب مجدد موارد را دارید.

نتیجه

این مراحل، جستجو را برای کسانی که نیاز دارند که به هیچ طریق دیگری نمی‌توانند به کمک برنامه‌های یادگیری خود دسترسی داشته باشند، در دسترس قرار می‌دهد – و برای پلتفرم‌های LMS ضروری است.

جالب است بدانید در مورد ویژگی های بیشتری که در آینده اضافه می کند. نرم افزار Proctoring آنلاین برای پلتفرم های LMS ضروری است و نیاز فعلی در یادگیری آنلاین است. این سیستم و نرم افزار آن برای مدت طولانی مورد نیاز بوده و در صنعت آموزش باقی خواهد ماند و هم اکنون و هم در آینده بهبود خواهد یافت.

اعتبار تصویر: ارائه شده توسط نویسنده. متشکرم!

ماهندرا سونی

مدیرعامل و موسس

ماهندرا سونی یکی از علاقه مندان به فناوری و بنیانگذار آژانس خدمات پیشرو Take2 Technologies است. او یک توسعه دهنده وب و برنامه موبایل Full Stack است. ماهندرا به دلیل تخصص خود در فناوری های پیشرفته شناخته شده است.