گزارش: 66 درصد از تصمیم گیرندگان هوش مصنوعی نگران دستیابی به اهداف تجاری اخلاقی هستند


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


بر اساس گزارش جدید InRule Technology، بر اساس داده های یک نظرسنجی سفارشی با Forrester، 66٪ از تصمیم گیرندگان AI/ML نگرانی در مورد ناتوانی در دستیابی به اهداف تجاری اخلاقی سازمان خود را گزارش کردند. سایر خطرات اصلی ذکر شده شامل هزینه های بالا (60٪)، نتایج بد تجاری (47٪) و عدم رعایت الزامات نظارتی (37٪) است. فقط کمی بیش از نیمی (56%) به توانایی خود در کاهش این خطرات اطمینان دارند.

هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) در موفقیت تصمیم‌گیری دیجیتالی حیاتی هستند، طبق گفته نزدیک به دو سوم (66%) از تصمیم‌گیرندگان، با انتظار می‌رود این تعداد در سه سال به 95 درصد افزایش یابد. با این حال، پیچیدگی‌های اتخاذ طیف وسیعی از فناوری‌ها برای فرآیندهای تصمیم‌گیری خودکار باعث ایجاد موانعی می‌شود.

اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) و اتوماسیون فرآیند دیجیتال (DPA) رایج هستند، اما به طور کامل استانداردهای “خودکار” را برآورده نمی کنند: 70٪ از کاربران به سختی حفظ تصمیمات پیچیده با استفاده از راه حل های DPA را بیان کردند و 41٪ گفتند که سازمان آنها از یک تجارت استفاده می کند. سیستم مدیریت فرآیند با موتور تصمیم گیری خارجی به عبارت دیگر، شرکت‌ها به دنبال راه‌حل‌های اتوماسیون هستند، اما در مواجهه با فناوری‌های متفاوتی که همیشه یکپارچه نیستند و نیاز به ارزیابی و نظارت دائمی دارند، گیر می‌کنند. این امر در تقریباً دو سوم از پاسخ دهندگان مشهود است و گزارش می دهند که مشکلات فنی، سازمانی و عملیاتی مانع چابکی و مقیاس پذیری می شود، به ویژه خزش دامنه و رانش مدل.

در حالی که تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات ارزش AI/ML در فناوری های تصمیم گیری را درک می کنند، پاسخ دهندگان گفتند که آنها همچنین نگران هستند که سوگیری مضر می تواند منجر به تصمیمات نادرست (58٪)، تصمیمات ناسازگار (46٪)، کاهش کارایی عملیاتی (39٪) شود. و از دست دادن کسب و کار (32٪). همانطور که تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات ترس از آسیب رساندن به روابط مشتری را ابراز می کنند، این ترس بی اساس نیست: بیش از سه چهارم نیز گفتند که سازمان آنها قبلاً سوگیری مضری را در ابتکارات تصمیم گیری دیجیتال خود تجربه کرده است.

گزارش کامل InRule Technology را بخوانید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.