نحوه انتقال چت های واتس اپ به اندروید، آیفون، سیگنال و تلگرام


از اوایل سال 2016، واتس اپ از پیام ها و مکالمات ارسال شده در برنامه خود با رمزگذاری سرتاسر محافظت می کند. این بدان معناست که هیچ کس دیگری به جز فرستنده و گیرنده پیام نمی تواند محتوای آنها را بخواند – حتی متا نیز نمی تواند محتوای مکالمات شما را بخواند یا زیر و رو کند.

علیرغم فراگیر بودن واتس اپ – بیش از 2 میلیارد نفر در هر ماه از آن استفاده می کنند – انتقال ایمن چت ها و عکس های رمزگذاری شده شما به پلتفرم ها یا برنامه های مختلف یک چالش بوده است. انتقال چت های واتس اپ شما از اندروید به آیفون و از آیفون به اندروید از گذشته تنها با استفاده از برنامه های شخص ثالث امکان پذیر بوده است. این برنامه‌ها اغلب مضحک هستند و لزوماً از داده‌های شما در سطح ارائه شده توسط اکوسیستم WhatsApp محافظت نمی‌کنند.

اما در ماه‌های اخیر واتس‌اپ امکان جابه‌جایی رسمی بین آیفون و اندروید (و بالعکس) را فراهم کرده است، فرآیندهایی را برای انتقال ایمن داده‌ها بین سیستم‌عامل‌ها و همکاری با تولیدکنندگان تلفن برای فعال کردن این انتقال ارائه می‌کند.

اگر از اکوسیستم متا خسته شده‌اید، می‌توانید گروه‌ها و برخی داده‌های چت خود را به برنامه‌های پیام‌رسان دیگر منتقل کنید. در اینجا نحوه جابجایی همه چت‌ها و نسخه‌های پشتیبان واتساپ آورده شده است.

اندروید به آیفون

انتقال اکانت واتساپ از اندروید به آیفون شامل چند مرحله است. اما باید بیشتر اطلاعات خود را با خود به همراه داشته باشید: عکس نمایه، چت های فردی و گروهی، تاریخچه، عکس ها، ویدیوها و تنظیمات، همگی می توانند از یک دستگاه به دستگاه دیگر پرش کنند. واتس اپ می گوید، با این حال، تاریخچه تماس و نام نمایشی شما قابل انتقال نیست.

بیشتر کار در انتقال داده های واتس اپ شما قبل از تغییر انجام می شود. برای جابه‌جایی بین دستگاه‌ها، باید مطمئن شوید که شماره تلفن یکسانی در هر یک از دستگاه‌ها وجود دارد. قبل از شروع فرآیند، مطمئن شوید که یک نسخه به‌روزرسانی شده واتس‌اپ را در تلفن اندرویدی خود دارید. همچنین باید حداقل اندروید 5 را روی دستگاهی که از آن جابه‌جا می‌کنید و iOS 15.5 را در آیفونی که به آن منتقل می‌کنید اجرا کنید. (آیفون باید یک دستگاه جدید باشد یا اخیراً به تنظیمات کارخانه بازنشانی شده باشد.)

سپس، برنامه «Move to iOS» را از فروشگاه Play Google دانلود و نصب کنید—این برنامه متعلق به اپل تمام کارهای سنگین را انجام خواهد داد. وقتی آماده انتقال داده‌های خود هستید، هر دو دستگاه را به منبع برق وصل کنید و هر دو تلفن را به یک شبکه Wi-Fi متصل کنید. (اگر شبکه وای فای ندارید، می توانید از هات اسپات برای اتصال گوشی اندرویدی خود به آیفون استفاده کنید.)

هنگامی که هر دو تلفن در یک شبکه هستند، برنامه «Move to iOS» را در تلفن Android باز کنید و دستورالعمل‌ها را برای اتصال دو تلفن دنبال کنید. سپس WhatsApp را به‌عنوان منبع داده‌ای که می‌خواهید از آن انتقال دهید، انتخاب کنید، و برنامه چت‌های شما را برای جابه‌جایی آماده می‌کند—اعلام‌های نهایی تأیید می‌کنند که می‌خواهید تغییر را انجام دهید.

این فرآیند شما را از واتس اپ در تلفن اندرویدی خود خارج می کند و باید برنامه را در آیفونی که در حال انتقال به آن هستید دانلود کنید. هنگامی که برای اولین بار از واتس اپ در این آیفون استفاده می کنید، از شما می خواهد که از همان شماره دستگاه اندرویدی استفاده کنید و از شما می خواهد که فرآیند انتقال را تکمیل کنید. وقتی این فرآیند کامل شد، اگر در حال خلاص شدن از شر تلفن قدیمی خود هستید، مطمئن شوید که تنظیمات کارخانه را بازنشانی کرده و تمام اطلاعات خود را پاک کنید.

آیفون به اندروید

از اکتبر 2021 امکان انتقال سابقه چت WhatsApp شما از آیفون به دستگاه‌های اندرویدی وجود دارد. این فرآیند انتقال شامل عکس‌ها، پیام‌ها، پیام‌های صوتی و مکالمات گروهی شماست.

این سازگاری ابتدا برای گوشی‌های سامسونگ عرضه شد، اما از آن زمان به بعد شامل تلفن‌های پیکسل گوگل و همه دستگاه‌های دارای اندروید 12 نیز می‌شود. گوگل توضیح می دهد. این شرکت در یک پست وبلاگ می‌گوید: «وقتی هنگام راه‌اندازی دستگاه اندرویدی جدید از شما خواسته شد، یک کد QR را در آیفون خود اسکن کنید تا واتس‌اپ راه‌اندازی شود. یا در واتس اپ می توانید به آن بروید تنظیمات > چت ها > چت ها را به اندروید منتقل کنید و دستورات انتقال را دنبال کنید.