کابوس حریم خصوصی پس از روم فرا رسید


ایالات متحده دیوان عالی کشور دیروز سقوط کرد رو در مقابل وید، تصمیم بزرگ 1973 که حق سقط جنین را در ایالات متحده به مدت 49 سال تضمین کرد و همانطور که مرین مک کنا برای WIRED می نویسد، “زندگی زنان را انقلابی کرد.” اکنون، همه اینها در خطر است.

نمی توان در مورد عواقب عمیق تصمیم دادگاه اغراق کرد. علاوه بر خطرات مرگ و زندگی در حال حاضر افرادی که باردار می شوند، پایان قلیه و ظهور سقط جنین جرم انگاری باعث ایجاد کابوس حریم خصوصی می شود که مدافعان آزادی های مدنی برای دهه ها درباره آن هشدار داده اند.

همانطور که در ماه مه پس از افشای پیش‌نویس تصمیم دیوان عالی به پولیتیکو گزارش دادیم، جرم‌انگاری سقط جنین در ایالت‌های سراسر ایالات متحده مستلزم آن است که مردم یک استراتژی جامع حفظ حریم خصوصی دیجیتال را برای محافظت از خود در برابر دولت نظارتی اتخاذ کنند. این می‌تواند شامل مراحلی مانند جابه‌جایی به یک برنامه رمزگذاری‌شده سرتاسر مانند سیگنال، محدود کردن ردپای داده‌های شما با استفاده از موتورهای جستجو مانند DuckDuckGo به جای Google، قفل کردن تنظیمات حریم خصوصی در تلفن شما، و استفاده از افزونه مرورگر برای مسدود کردن ردیاب‌های وب باشد. . برای جزئیات بیشتر در مورد حفظ حریم خصوصی دیجیتال خود، ما راهنماهایی را از صندوق دفاع دیجیتال و بنیاد مرز الکترونیکی توصیه می کنیم.

اگر قصد دارید به تصمیم دادگاه عالی اعتراض کنید، راهنمای ما در مورد نحوه اعتراض ایمن را بررسی کنید. و اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد دریافت سقط جنین پس ازقلیه آمریکا، ما فهرستی از منابع برای آن نیز داریم.

در داستان‌های دیگر این هفته، نحوه محافظت از هر فایل را با رمز عبور توضیح دادیم و خطرات امنیتی طولانی‌مدت مربوط به مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت را که اکنون از بین رفته است، بررسی می‌کنیم. ما نگاهی به ابزار جدید Goggles Brave برای موتور جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی آن داشتیم، که به شما امکان می‌دهد فیلترهای جستجوی سفارشی ایجاد کنید. ما راه هایی را که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده از هوش مصنوعی استفاده می کند، بررسی کردیم. و ما نوع جدیدی از نرم افزارهای جاسوسی را شرح دادیم که به گفته محققان گوگل و Lookout برای هدف قرار دادن افراد در چندین کشور استفاده شده است.

اما این همه ماجرا نیست. ما اخبار مهم امنیتی هفته گذشته را در اینجا جمع آوری کرده ایم که نتوانستیم خودمان را پوشش دهیم. برای مطالعه کامل داستان ها روی سرفصل ها کلیک کنید. و در آنجا ایمن بمانید

مایکروسافت این هفته گزارشی را منتشر کرد که به تلاش‌های سایبری روسیه در جنگ جاری این کشور علیه اوکراین پرداخت. محققان دریافتند که روسیه حداقل 48 حمله علیه نهادهای اوکراینی انجام داده است. در حالی که برخی از تلاش ها موفقیت آمیز بوده است، محققان دریافتند که دفاع دیجیتال به سرعت مستقر شده بسیاری از این حملات را دفع کرده است، از جمله تلاش شکست خورده ارتش روسیه برای استقرار بدافزار “پاک کننده” علیه رایانه های دولتی اوکراین. ولادیمیر پوتین هکرهای روسی را به اهدافی در اوکراین محدود نمی کند. محققان مایکروسافت “تلاش های نفوذ در شبکه” روسیه را علیه 128 سازمان در 42 کشور خارج از اوکراین شناسایی کردند. مسکو اغلب دولت های کشورهای ناتو را هدف قرار می دهد و محققان می گویند که حملات روسیه در 29 درصد موارد موفقیت آمیز بوده است. در یک چهارم حملات موفقیت آمیز، هکرهای روسی داده های داخلی شبکه های قربانیان را به سرقت برده اند. مایکروسافت همچنین هشدار می دهد که روسیه در حال انجام «عملیات نفوذ سایبری» جهانی است، که حداقل برخی از آنها تبلیغاتی را برای تشویق مردم به عدم واکسینه شدن برای کووید-19 انجام می دهد.

علیرغم اینکه اطلاعات نادرست سیاسی بر روی پلتفرم های متا پیش از انتخابات میان دوره ای در ماه نوامبر شایع است، مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، ظاهرا توجه خود را از مسائل مربوط به انتخابات معطوف کرده و بر متاورز تمرکز کرده است. به گفته منابع متعددی که با در نیویورک تایمز، “تیم اصلی انتخابات فیس بوک … پراکنده شده است” و اکنون فقط 60 نفر به طور تمام وقت بر روی مسائل مربوط به یکپارچگی انتخابات تمرکز می کنند. سخنگوی شرکت تام رینولدز این رقم را رد کرد و مدعی شد که “صدها” نفر در متا بر کارهای مربوط به انتخابات تمرکز می کنند.

روزی دیگر، یکی دیگر از شرکت‌های ارز دیجیتال هک می‌کند که مجرمان را مبالغ هنگفتی از پول را هک می‌کند. آخرین حمله شناخته شده، علیه شرکت Web3 Harmony مستقر در کالیفرنیا، پل بلاک چین را هدف قرار داد، برنامه ای که برای انتقال ارزهای دیجیتال از یک بلاک چین به بلاک چین استفاده می شود. این شرکت می گوید هکرها حدود 100 میلیون دلار دارایی دیجیتال را سرقت کرده اند. پل ها نقطه ضعف شناخته شده ای در اکوسیستم کریپتو هستند. در اواخر ماه مارس، هکرهایی که گمان می‌رود بخشی از گروه لازاروس کره شمالی هستند، به لطف یک حمله پل، ارز دیجیتالی به ارزش 540 میلیون دلار را بدست آوردند.

همه ما آنجا بوده‌ایم: در راه بازگشت به خانه پس از یک شب شلوغ در شهر، متوجه می‌شوید که یک درایو USB حاوی نام، آدرس، تاریخ تولد و اطلاعات مربوط به مالیات هر فرد در شهرتان را به اشتباه جا داده‌اید. هرگز برای شما اتفاق نیفتاده است؟ خب، یک پیمانکار در آماگاساکی، ژاپن، چندان خوش شانس نبود. روزنامه گاردین گزارش می دهد که پیمانکار ناشناس پس از یک شب نوشیدن در یک رستوران، یک درایو USB حاوی اطلاعات شخصی حساس تمام 460000 ساکن آماگاساکی را گم کرده است. در حالی که این اشتباه مطمئنا شرم آور است، امیدواریم که منجر به نقض حریم خصوصی نشود: به گفته مقامات شهر، داده ها رمزگذاری شده بودند و آنها هیچ مدرکی دال بر نشت پیدا نکردند. به سلامتی!