ژول در حال حاضر از ضربه FDA جان سالم به در می برد


می توانید در حال حاضر یک سیگار الکترونیکی Juul بخرید؟ این بستگی به روز هفته دارد.

در اوایل این هفته، FDA مجوز بازاریابی برای Juul را رد کرد، زیرا اولین بار فروش سیگارهای الکترونیکی خود را در سال 2015 آغاز کرد (اگرچه از سال 2007 تحت نام های مختلف شرکت فعالیت می کرد). FDA گفت که دلیل رد این موضوع این است که Juul “در ارائه داده های سم شناسی کافی برای نشان دادن ایمن بودن محصولات ناکام مانده است.” ArsTechnica گزارش می دهد و به این ترتیب آژانس نمی تواند ارزیابی سم شناسی خود را کامل کند. FDA به طور خاص به “مواد شیمیایی بالقوه مضر که از غلاف های مایع الکترونیکی اختصاصی این شرکت خارج می شوند” به عنوان یک نگرانی اشاره کرد.

با این حال، ژول عقب رانده شد – و یک برد موقت را تضمین کرد. جول در یک پرونده قضایی که به دادگاه استیناف ایالات متحده برای مدار DC ارسال شد، ممنوعیت FDA را “خودسرانه و دمدمی مزاج” خواند و پیشنهاد کرد که آژانس تسلیم فشارهای کنگره شده است. دادگاه استیناف فدرال سپس تصمیم گرفت دستور FDA را تا زمانی که بتواند استدلال های بیشتری در مورد این موضوع بشنود مسدود کند.

انکار FDA و اقامت متعاقب آن تنها آخرین تحولات در نبرد چند ساله بین تنظیم کننده ها و جول است. در سال 2018، FDA تحقیقاتی را در مورد فروش محصولات Juul به مصرف کنندگان زیر سن قانونی آغاز کرد، از این شرکت درخواست بازاریابی کرد و از شرکت خواست تا برنامه ای برای جلوگیری از فروش به نوجوانان ارائه دهد. سال بعد، سازمان غذا و داروی آمریکا نامه‌ای هشداری به Juul ارسال کرد که ادعا می‌کرد ویپ‌ها نسبت به سیگارهای سنتی مضر هستند. در برخی موارد، غلاف سیگارهای الکترونیکی با طعم میوه در ایالات متحده ممنوع شد.

آخرین ممنوعیت، در صورت اجرایی شدن، در مورد خود دستگاه Juul، یک خودکار بخارپز شیک، و چهار کارتریج مایع خاص، که همگی با طعم تنباکو یا منتول هستند، اعمال می‌شود که طعم‌های سنتی را تقلید می‌کنند سیگار انکار FDA تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که این آژانس گفت که میزان نیکوتین مجاز در سیگارهای واقعی فروخته شده در ایالات متحده را نیز محدود می کند.

اینم چند خبر دیگه

سرکوب سنی اینستاگرام

اینستاگرام روز پنجشنبه اعلام کرد که ابزار جدیدی برای تایید سن کاربران در این پلتفرم معرفی خواهد کرد. هنگامی که کاربری تاریخ تولد خود را تغییر می‌دهد تا سن او را بالای 18 سال یا زیر سن بگذارد، اینستاگرام از آن‌ها می‌خواهد این تغییر را تأیید کند. این به این معنی است که یا یک شناسه آپلود کنید، دوستان مشترک را برای شما تضمین کنند، یا یک ویدیوی سلفی بارگذاری کنید. گزینه دوم از طریق مشارکت با شرکت تشخیص دیجیتال Yoti ارائه می شود، که سپس سلفی ویدیویی را با فناوری تشخیص چهره خود اسکن می کند تا سن فرد را تخمین بزند.

اینستاگرام می گوید هدفش این است که اپلیکیشن را برای نوجوانان و بزرگسالان متفاوت طراحی کند و اطمینان حاصل کند که این تجربیات متمایز هستند. علیرغم این نیات نجیب اعلام شده، این حرکت همچنان حریم خصوصی و کارشناسان هوش مصنوعی را عصبی می کند. به هر حال، شرکت مادر اینستاگرام، متا، سابقه طولانی در اشتراک‌گذاری داده‌ها و نقص‌های حریم خصوصی دارد.

در حال حاضر، اینستاگرام شرط تایید سن را فقط با کاربران در ایالات متحده آزمایش می کند.

مایکروسافت هوش مصنوعی جنجالی تشخیص احساسات را کنار می گذارد

روز سه شنبه، مجله نیویورک تایمز گزارش داد که مایکروسافت ویژگی هایی را از پلتفرم رایانش ابری Azure خود حذف خواهد کرد که از نرم افزار تشخیص چهره برای ردیابی ویژگی های فیزیکی و حتی احساسات افراد در تصاویر استفاده می کند. این یک ویژگی بحث برانگیز است که به دلیل پتانسیل آن برای مغرضانه و نادرست بودن مورد انتقاد قرار گرفته است.

مایکروسافت با موقعیت های اخلاقی مشکوک غریبه نیست. در سال 2018 به دلیل استفاده از پلتفرم Azure برای همکاری با ICE، برنامه مهاجرت و گمرک ایالات متحده، مورد انتقاد قرار گرفت. اما اکنون، به نظر می رسد مایکروسافت مشتاق است که جلوی انتقادات را بگیرد. این حرکت برای سلطنت در Azure به عنوان بخشی از استاندارد هوش مصنوعی مسئولیت پذیر مایکروسافت است که به تازگی منتشر شده است، سندی که به گفته آن شرکت، نحوه استفاده از هوش مصنوعی در محصولات خود را راهنمایی می کند.