چگونه NFT ها در متاورس می توانند ارزش دارایی های فیزیکی را در دنیای واقعی بهبود بخشند


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


متاورژن از فرهنگ Web3 جدایی ناپذیر شده است. شرکت‌ها در حال رقابت هستند تا متاورزهای خود را از استارت‌آپ‌های کوچک گرفته تا مارک کوبان و البته متا به نمایش بگذارند. قبل از اینکه شرکت‌ها برای تولید متاورس رقابت کنند، مهم است که بفهمیم متاورس در واقع چیست.

یا آن چیزی که باید باشد.

پیشوند “متا” به طور کلی به معنای “خود ارجاعی” یا “درباره” است. به عبارت دیگر، سطح متا چیزی در مورد سطح پایین تر است. از dictionary.com:

«-پیوندی که به نام موضوع اضافه شده و تعیین کننده است موضوع دیگری که موضوع اصلی را اما در سطحی انتزاعی تر و بالاتر تحلیل می کندل:

متافلسفه؛ فرا زبان شناسی

یک پیشوند به نام چیزی که آگاهانه به موضوع یا ویژگی های خود ارجاع یا اظهار نظر می کند:

متا نقاشی هنرمندی که روی بوم نقاشی می کند.

جنبه کلیدی هر دو تعریف، ارجاع به خود است. منطقاً، اصطلاح «متاورس» باید «جهانی باشد که جهان اصلی را تحلیل می‌کند، اما در سطحی انتزاعی». به عبارت دیگر، متاوره یک لایه انتزاعی خواهد بود که دنیای فیزیکی فعلی ما را توصیف می کند.

متاوره باید یک واقعیت گسترده باشد، نه یک واقعیت کاملا جدید.

و به همین دلیل است که این روند به سمت فراجهانی است که بر پایه رمزنگاری ساخته شده است. کریپتو، درست مانند جهان، نوعی ماهیت فیزیکی دارد. شما نمی توانید یک بیت کوین یا یک NFT را کپی کنید. همانطور که فنجان قهوه روی میز شما نمی تواند فضای فیزیکی مشابه فنجان کنار آن را اشغال کند. خود فضا مفرد و تغییرناپذیر است و قابل کپی نیست. حتی اگر یک ماکت پرینت سه بعدی بسازید، همان فنجان نیست. بنابراین کریپتو برای ساخت یک لایه تغییرناپذیر که دنیای واقعی را توصیف می کند بسیار مناسب است. در کریپتو، می‌توانیم مدل‌هایی از دنیای واقعی بسازیم که بسیاری از ویژگی‌های آن را حمل می‌کنند.

فرصت طبیعی در دوقلوهای دیجیتال خواهد بود. دوقلوهای دیجیتال جهانی از اطلاعات در مورد ساختمان ها یا سایر دارایی های فیزیکی ایجاد می کنند و به دنیای فیزیکی گره می خورند. به عبارت دیگر، آنها همان متا لایه هستند. با ادغام فناوری بلاک چین، در قالب NFT، می‌توان تمام داده‌ها و اطلاعات اطراف دوقلو فیزیکی را تأیید کرد و برای همیشه ذخیره کرد و همه با خود دارایی ردیابی شدند. وقتی به آن فکر می کنید، دوقلوهای دیجیتالی نسخه های متاورز دوقلوهای فیزیکی هستند و این فناوری ویژگی های دنیای واقعی را افزایش می دهد.

اعتبار سنجی کلید حقیقت فراجهانی است

هنگام ارزیابی رابطه کریپتو/بلاک چین با متاورس، مهم است که به یاد داشته باشید که رمزارز مربوط به تأیید و اعتبار است. بنابراین هنگام در نظر گرفتن رابطه بلاک چین با متاورس، منطقی است که در مورد آن به عنوان یک فضای دیجیتالی فکر کنیم که می تواند اعتبار سنجی شود.

بنابراین، در متاورس، زمان آن فرا رسیده است که NFT چیست و چه چیزی را می تواند نگه دارد. NFT ها را نمی توان کپی کرد زیرا به موقع به فرآیند اعتبار سنجی و راستی آزمایی گره خورده اند و این همان چیزی است که آنها را غیرقابل تعویض می کند. همانطور که قابلیت های NFT ها رشد می کنند، آنها در حال تبدیل شدن به یک بعد اطلاعاتی جدید هستند که با دنیای واقعی گره خورده است.

دامنه های NFT هسته اصلی این ایده خواهند بود. آنها به یک فضای داده غیرقابل تغییر تبدیل می شوند که منحصراً به ما و فعالیت ما در Web3 گره خورده است. در متاورس، این NFT های دامنه می توانند یک خانه را نشان دهند. ثبت و اعتبار هر بازدید کننده، تعمیر، رویداد، و غیره. و این رکورد و آن زیرساخت را می توان نه تنها با خانه بلکه به عنوان یک جزء اصلی خانه فروخت و ارزش را افزایش داد.

با تعریف واضح اینکه متاورس واقعی چیست، هم برای توسعه دهندگان و هم برای سرمایه گذاران، می توانیم به سمت یک نسخه معنادار از آن حرکت کنیم.

لئونارد کیش یکی از بنیانگذاران Cortex App است، بر اساس پروتکل تاریخ توزیع شده YouBase.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده ها را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان مشارکت دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید