3 دلیل برای در نظر گرفتن استفاده از ابزارهای امنیت سایبری هوش مصنوعی


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


تهدیدات امنیت سایبری با سرعتی خسته کننده در حال افزایش است. با این حال، تردید در مورد ادغام هوش مصنوعی (AI) در فرآیندهای مبتنی بر مردم، سازمان‌ها و امنیت سایبری آن‌ها را مختل می‌کند – به‌ویژه که بازیگران بد هوش مصنوعی را در حملات سایبری سلاح می‌کنند.

هوش مصنوعی بینش‌هایی را تولید می‌کند که از حجم عظیمی از داده‌ها به دست می‌آیند، و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا تصمیم‌هایی را در زمان واقعی اتخاذ کنند که تنها با تلاش انسان به دست نمی‌آیند. در نتیجه، هوش مصنوعی توانایی سازمان‌ها را برای جلوگیری و کاهش حملات سایبری قبل از اینکه مردم بتوانند آن‌ها را شناسایی کنند، بهبود می‌بخشد.

اگرچه این یک گلوله نقره‌ای نیست، اما هوش مصنوعی در شناسایی، پیشگیری و پاسخ به حملات سایبری در صورت همراهی با بهترین شیوه‌های امنیت سایبری – و تصمیم‌گیری امنیتی سریع‌تر و دقیق‌تری را ممکن می‌سازد. اجازه ندهید ترس از فناوری جدید سازمان شما را از بهره برداری از مزایای هوش مصنوعی در امنیت سایبری باز دارد.

مزایای امنیت سایبری هوش مصنوعی بسیار بیشتر از معایب آن است

بسیاری از سازمان‌ها می‌توانند تمایلی به اتخاذ هوش مصنوعی و اتوماسیون نداشته باشند، که قابل درک است اما اشتباه است. هوش مصنوعی می تواند از آسیب پذیری های امنیتی جلوگیری کرده و به حداقل برساند، به دستیابی به انطباق کمک کند و از ایمن بودن نرم افزار اطمینان حاصل کند. مانند هر ابزار دیگری، چالش های مرتبط با پیاده سازی های جدید هوش مصنوعی وجود دارد. اما هنگامی که این چالش ها بهتر درک شوند، پذیرش آنها آسان تر می شود.

به عنوان مثال، موثرترین هوش مصنوعی به مجموعه داده های عظیمی برای یادگیری و بهبود تصمیم گیری نیاز دارد، که می تواند اجرای آن را پرهزینه کند. با این حال، صرفه جویی مرتبط با بهبود بهره وری و اتوماسیون می تواند هزینه اولیه را جبران کند. نظارت دقیق بر خروجی های هوش مصنوعی می تواند بسیاری از خطرات بالقوه دیگر را کاهش دهد، مانند معرفی سوگیری ناخواسته انسان در مدل های هوش مصنوعی.

با وجود این چالش ها – که می توان آنها را کاهش داد – استفاده از هوش مصنوعی در امنیت سایبری هنوز حیاتی است. به همین دلیل است که سازمان شما باید از مشکلات احتمالی آگاه باشد، اما همچنین بداند که مزایای آن بسیار بیشتر از معایب است. برای کاهش حملات سایبری مداوم و محافظت بهتر از محیط زیست، کسب و کار شما به بهداشت سایبری خوب همراه با هوش مصنوعی نیاز دارد.

3 روشی که هوش مصنوعی می تواند وضعیت امنیت سایبری شما را بهبود بخشد

برخی از سازمان ها از هوش مصنوعی برای شناسایی حملات استفاده می کنند، اما در استفاده از آن به عنوان یک استراتژی پیشگیرانه یا واکنشی تردید دارند. با این حال، اکنون زمان اکراه نیست. با افزایش حملات سایبری و رویدادهای جهانی که هر روز تهدیدات سایبری جدیدی را ایجاد می کنند، هوش مصنوعی و اتوماسیون کلیدی برای باز کردن چابکی، کارایی عملیاتی بیشتر و زمان پاسخگویی سریع تر برای سازمان شما هستند.

در اینجا چند راه برای کمک به کاهش خطای انسانی و بهبود وضعیت امنیت سایبری شما با هوش مصنوعی آورده شده است.

1. کارهای تکراری را خودکار کنید

تیم‌های امنیت سایبری و فناوری اطلاعات بر تلاش‌های روزمره متمرکز شده‌اند و نظارت دائمی برای تهدیدات را برای آنها به چالشی تبدیل می‌کند. هنگامی که در ترکیب با سایر ابزارهای اتوماسیون مورد استفاده قرار می گیرد، نظارت بر تهدید هوش مصنوعی می تواند بار کاری کارکنان انسانی را کاهش دهد و منابع را برای تمرکز بر کارهای با اولویت بالاتر آزاد کند. اتوماسیون می‌تواند ترافیک مشکوک را بر اساس معیارهای تعریف شده مسدود کند یا انواع خاصی از فایل‌ها را رمزگذاری و قرنطینه کند، در حالی که الگوریتم‌های یادگیری ماشینی می‌توانند با دید کامل تصمیمات پیچیده‌تری از طرف شما بگیرند.

2. نقاط ضعف احتمالی را مشخص کنید

هوش مصنوعی موارد استفاده شامل نظارت مستمر، تجزیه و تحلیل رفتاری، محافظت از بدافزار، حفاظت از ربات های مخرب و تجزیه و تحلیل سطح حمله – همه قابلیت های حیاتی در مبارزه با حملات سایبری است.

به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل سطح حمله، تجزیه و تحلیل سیستم ها و فرآیندها برای کشف نقاط ضعف است. این امر به کسب و کار شما امکان می دهد تا کل سطح حمله را به همان روشی که یک مهاجم تجزیه و تحلیل کند. با این رویکرد، می‌توانید به طور فعال آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی کنید و تعیین کنید که در صورت سوءاستفاده از آن آسیب‌پذیری چه اتفاقی می‌افتد – به عنوان مثال، خطر احتمالی قرار گرفتن در معرض داده یا فرصت‌هایی برای اجرای کدهای مخرب. این بینش‌ها به شما امکان می‌دهد آسیب‌پذیری‌ها را اصلاح کنید و بهتر از محیط خود محافظت کنید.

3. بهترین شیوه های امنیت سایبری را بهینه کنید

برای اینکه بیشترین بهره را از برنامه هوش مصنوعی خود ببرید، باید به طور منظم بهداشت سایبری را تمرین کنید. بهترین شیوه‌ها مانند مدیریت هویت و دسترسی، مدیریت آسیب‌پذیری، کدنویسی ایمن، شکار تهدیدات سایبری و آموزش مداوم کاربران می‌توانند به اطمینان از قوی ماندن وضعیت امنیت سایبری سازمان شما کمک کنند.

هوش مصنوعی راه حل همه جانبه و نهایی برای امنیت سایبری نیست، اما تیم های امنیتی را قادر می سازد تا موثرتر باشند. و حتی اگر هوش مصنوعی همچنان نیاز به نظارت داشته باشد، مزایا و توانایی آن برای افزایش نوآوری، دقت و سرعت در شناسایی و کاهش تهدیدات سایبری ضروری است.

هوش مصنوعی یک منبع حیاتی در خط دفاعی طولانی است

بزرگ‌ترین مانع برای بسیاری از سازمان‌ها در تلاش‌های امنیت سایبری، ترس از پیاده‌سازی هوش مصنوعی است. اما وقتی کسب‌وکارها ویژگی‌های مثبت هوش مصنوعی را درک کنند، بر این ترس و بی‌میلی راحت‌تر می‌توان غلبه کرد.

هوش مصنوعی جایگزین بهداشت امنیتی خوب نمی شود. در عوض، آن را به عنوان یک فلش در لرزش امنیت سایبری در نظر بگیرید – یکی دیگر از منابع ضروری در خط طولانی دفاع سایبری. وقتی با بهترین شیوه های امنیت سایبری تقویت شود، هوش مصنوعی می تواند به طور قابل توجهی به کاهش آسیب پذیری های امنیتی و پاسخ به تهدیدها کمک کند.

کالب مریمن مدیر ارشد اجرایی شرکت دلتک است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده ها را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان مشارکت دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید