نرم افزار باید راه را برای Containerization و Kubernetes باز کند


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


این روزها، بسیار متداول است که برای اکثر کارهای روزانه، مانند تنظیم دمای خانه یا حتی روشن کردن چراغ ها، از یک برنامه یا نرم افزار روی گوشی خود استفاده می کنید. اما این راحتی در واقع می تواند یک مانع باشد – و در زمینه ارائه خدمات به مشتری نهایی – اولویت کمی متفاوت دارد.

ارائه خدمات پیچیده و روان است

نرم افزار انعطاف ناپذیر می تواند حتی برای بهترین برنامه های ارائه دهندگان خدمات تهدیدی باشد. شرکت‌های خدماتی اغلب ماهیت پیچیده‌ای دارند و از طریق خرید یا سازمان‌هایی که در کنار تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEMs)، توزیع‌کنندگان، تولیدکنندگان قطعات پس از فروش یا کارمندان احتمالی کار می‌کنند، اغلب توسط ناهماهنگی فرهنگ‌ها تهدید می‌شوند. علاوه بر این، خود ارائه خدمات در یک جعبه مرتب نمی گنجد. در عوض، صنایع زیادی را در بر می گیرد که خدمات خانگی یا تلفن همراه را به مشتریان نهایی ارائه می دهند.

هدف نرم‌افزار سرویس بهبود فرآیند سرویس، کمک به تکمیل عمل است – به هیچ وجه در آن اختلال ایجاد نمی‌کند. اما این سطح از پیچیدگی به این معنی است که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات برای هماهنگ کردن تیم های خود برای استفاده از فناوری های در اختیار خود تلاش می کنند.

به عنوان مثال، اگر یک ارائه‌دهنده نصب تهویه مطبوع فقط بتواند برنامه‌های شغلی تکنسین را بر اساس بارگیری‌های موجود از سه هفته قبل بسازد و نتواند آن‌ها را در روز به‌روزرسانی کند، نمی‌تواند به طور موثر از زمان خود استفاده کند. تغییرات ناشی از بیماری، قطع ناگهانی با اولویت بالا یا هر مشکل روزمره دیگری ممکن است ایجاد شود. اگر نرم افزار قابل تطبیق نباشد، بدتر از قلم و کاغذ است. این یک مانع است.

برای کاهش پیچیدگی، با کانتینرسازی کنار بیایید

به همین دلیل است که ارائه دهندگان خدمات باید به برنامه های کاربردی کانتینری نگاه کنند. گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال 2023، 70 درصد از سازمان‌های جهانی بیش از دو برنامه کاربردی کانتینری را اجرا می‌کنند – این رقم در سال 2019 تنها 20 درصد بود. امکان استقرار آن به صلاحدید کاربر نهایی را فراهم می کند.

با کانتینری‌سازی، سازمان‌های خدماتی می‌توانند سطوح عظیمی از انعطاف‌پذیری را در زنجیره ارزش معرفی کنند، چه لجستیک معکوس یا آخرین مایل، واقعیت مجازی (VR) یا واقعیت افزوده (AR). گزینه ها گسترده است.

بالا رفتن در ابر یا پایین روی زمین: انعطاف پذیری استقرار در هسته کانتینرسازی

راه حل های مبتنی بر ابر و کانتینرسازی ذاتاً به هم مرتبط هستند. یک محصول نرم‌افزاری اول ابری به سازمان‌های خدماتی اجازه می‌دهد تا بار فناوری اطلاعات مدیریت نگهداری، ارتقاء، مجوزها و عملیات را به طور کامل به عهده بگیرند.

اما یک محصول کانتینری، محصولی که به صورت بومی در فضای ابری زندگی می‌کند، می‌تواند به همین راحتی بسته‌بندی شود و روی سرور خانگی با ساختار داخلی یکسان، APIهای یکسان و با همان اثر، مستقر شود. اگر زیرساخت شما به آن نیاز دارد، راه‌حل‌های ابری می‌توانند این نیازها را برآورده کنند، نه اینکه شرایط تعامل شما با محصول را تعیین کنند.

بسته به کاربر، حتی استقرار نرم افزارهای خدماتی نیز به انعطاف پذیری نیاز دارد. برخی از شرکت‌های خدماتی، شاید به دلایل قانونی، به سادگی نیاز دارند که راه‌حل‌هایشان در محل مدیریت شوند. دیگران یک فضای ابری مدیریت شده برای خود دارند که می خواهند از آن استفاده کنند.

دیگران در موقعیتی هستند که به سمت ابر حرکت می کنند. هیچ یک از اینها (یا هر تغییر پذیرش دیگری) اشتباه نیست، و نرم افزاری که از این انعطاف پذیری پشتیبانی می کند، کلید خواهد بود.

کانتینری‌سازی درها را برای افزایش چابکی و فناوری جدید باز می‌کند – وارد Kubernetes شوید

هنگامی که یک سازمان خدماتی دارای یک معماری نرم افزاری کانتینری است که به شیوه ای که برای کسب و کارش کار می کند به کار گرفته شود، می تواند سطوح عظیمی از انعطاف پذیری را در زنجیره ارزش معرفی کند. این می تواند معرفی یک مدل کسب و کار جدید، مانند لجستیک معکوس، یا فناوری های تکنسین جدید، مانند AR و VR و برای همکاری متخصص به متخصص یا متخصص با مشتری باشد.

وارد Kubernetes شوید.

Kubernetes یک فناوری منبع باز است که به تسهیل کانتینرسازی کمک می کند. برای رایانش ابری یک «باید» است، زیرا پیکربندی سیستم‌ها را آسان‌تر می‌کند، قابلیت اطمینان را افزایش می‌دهد، امکان استقرار سریع‌تر نرم‌افزار را فراهم می‌کند و استفاده کارآمد از منابع محاسباتی را بهبود می‌بخشد. بر اساس مطالعه ای از VMware، 95٪ از شرکت کنندگان به مزایای Kubernetes پی بردند، از جمله 56٪ آنها گفتند که شاهد بهبود استفاده از منابع هستند.

نرم‌افزار فعال‌شده با Kubernetes می‌تواند سرعت شرکت‌های خدماتی را برای ارائه ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید به بازار و در دستان مشتریان افزایش دهد. به نوبه خود، خود کسب‌وکارها می‌توانند به سرعت با تغییرات بازار و محیط نظارتی سازگار شوند و حتی این چابکی را به مزیت رقابتی تبدیل کنند که از منظر خدمات، تنها ده برابر سود برای کاربر نهایی دارد.

اوج تقاضا یا آرامش در تجارت، خدمات شما همیشه وجود خواهد داشت

مزایای کانتینری‌سازی واضح است – این یک رویکرد نرم‌افزاری چند منظوره و چندمنفعتی است که تنها ارائه خدمات را بهبود می‌بخشد. Kubernetes و کانتینرها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که مقیاس‌پذیری بالایی داشته باشند و حتی می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرد که خدمات را در زمان واقعی افزایش و کاهش دهند. هنگامی که ترافیک به آن سرورها افزایش یا کاهش می یابد، خیال شما را راحت می کند که خدمات شما همیشه به راحتی برای کارمندان و مشتریان در دسترس خواهد بود – نه محدود به افزایش تقاضا که وابسته به نیروهای بازار است.

ریموند جونز معاون عملیات ابری در IFS است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید