کریپتو و دولت ایالات متحده به سمت یک رویارویی قاطع پیش می روند


شاید با دیدن آن قانون دیر یا زود برای کریپتو به اجرا در خواهد آمد، صنعت در پشت تلاش برای تصویب یک چارچوب نظارتی جدید فقط برای کریپتو جمع شده است – چارچوبی که خشم کامل را دریغ می‌کند. هوی تست. شرکت ها، از جمله کوین بیس، از SEC درخواست کرده اند تا قوانین جدید و ویژه ارز دیجیتال را صادر کند. در همین حال، در سنا، دو لایحه مختلف قدرت را از SEC به کمیسیون معاملات آتی کالا منتقل می کند، که به طور گسترده به عنوان لمس سبک تر و سازگارتر با صنعت دیده می شود. در هر کنفرانس رمزنگاری، و در مقالات و جلسات کنگره بی‌شماری، می‌توانید شکایت مدیران کریپتو و حامیان آنها را در مورد بی‌عدالتی «قانون‌گذاری توسط اجرا» بشنوید. آنها استدلال می کنند که دولت قوانین روشنی ارائه نکرده است و شرکت ها را در مورد چگونگی ادامه بدون شکایت در تاریکی رها می کند.

براندون نیل، مدیر عملیاتی اویلر، یک پروژه مالی غیرمتمرکز، می گوید: «چشم انداز نظارتی در ایالات متحده در بهترین حالت مبهم است. “این نه تنها سردرگمی زیادی در صنعت و مردم ایجاد می کند، بلکه فکر می کنم به طور بالقوه نوآوری را خفه می کند.”

با این حال، برای بسیاری از کارشناسان حقوق اوراق بهادار، هیچ چیز مبهمی در مورد آن وجود ندارد. راجر بارتون، شریک مدیریت بارتون LLP می‌گوید: «اگر ثبت‌نام و افشا کنید، با قوانین افشای SEC مخالفت نمی‌کنید. “من معتقدم قوانین اوراق بهادار به اندازه کافی شفاف هستند. من نمی‌دانم که SEC باید قوانین خاصی را در رابطه با کریپتو ایجاد کند.»

به نظر شهودی می رسد که فناوری جدید به قوانین و مقررات جدید نیاز دارد. اما بسیاری از وکلای اوراق بهادار معتقدند که رویکرد کلی که توسط هوی تست بخشی از این است که چرا مقررات اوراق بهادار ایالات متحده در طول سال ها بسیار خوب عمل کرده است. “نقاط منفی ارائه وضوح – و این دلیلی است که ما “تقلب” را در قانون نیز تعریف نمی کنیم – این است که به محض اینکه پارامترها را بنویسید، یک نقشه راه برای دور زدن آن ارائه داده اید. هیلاری آلن می گوید. بنابراین آزمون باید انعطاف پذیر باشد. جنبه منفی آن این است که در نحوه اعمال آن ابهام وجود دارد.

به طور واقع بینانه، هیچ یک از لوایح کنگره به این زودی ها به قانون تبدیل نمی شود و کمیسیون SEC نیز نمی خواهد که قوانین جدیدی را صادر کند. این امر باعث می‌شود که «تنظیمات اجرایی» به عنوان تنها مورد در منو باقی بماند. هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید که اگر SEC شروع به برنده شدن در این پرونده های بزرگ کند، چه اتفاقی برای صنعت کریپتو خواهد افتاد. مجازات صدور اوراق بهادار ثبت نشده می تواند از جریمه تا تعقیب کیفری در صورت تقلب باشد. شاید برای صنعت نگران‌کننده‌تر، هرکسی که در چیزی سرمایه‌گذاری کرد که بعداً به عنوان اوراق بهادار شناخته شد، حق دارد پول خود را پس بگیرد. این بدان معناست که استارت‌آپ‌های رمزنگاری که توکن‌هایشان کاهش یافته است، ممکن است در معرض شکایت‌های دسته جمعی گسترده قرار گیرند. در همین حال، کارآفرینان ارز دیجیتال احتمالاً با تلاش و هزینه‌های مربوط به ثبت یک امنیت در SEC منصرف خواهند شد.

دایموند می‌گوید: «شرایط افشا هزینه‌ها را افزایش می‌دهد و احتمالاً 80 تا 90 درصد از این پروژه‌ها هرگز از کار نمی‌افتند».

به نظر می رسد صنعت تا حد زیادی موافق است – از این رو مخالفت آن است. در یک پرونده قانونی، ریپل استدلال می‌کند: «الزام به ثبت XRP به عنوان یک امنیت، به معنای آسیب رساندن به ابزار اصلی آن است. این ابزار به تسویه تقریباً آنی و بدون درز XRP در معاملات کم هزینه بستگی دارد. به طور کلی، مخالفان رویکرد SEC می گویند که این رویکرد نوآوری را از بین می برد و همه کارآفرینان با استعدادترین رمزارز را به کشورهایی با رژیم های سست تر تعقیب می کند.

خوب یا بد بودن این موضوع در نهایت به برخی سوالات فلسفی در مورد رمزنگاری بستگی دارد. اگر فکر می‌کنید ارزهای دیجیتال یک نوآوری شگفت‌انگیز هستند که قفل انواع موارد استفاده تا کنون غیرممکن را باز می‌کنند، ممکن است فکر کنید که ایجاد یک رژیم نظارتی انعطاف‌پذیر که به این بخش کمک می‌کند در ازای حمایت‌های دقیق از سرمایه‌گذاران رشد کند، حیاتی است. از طرف دیگر، اگر متقاعد نشده اید که کریپتو کاری انجام داده است، جز اینکه حباب دارایی های سوداگرانه را تقویت کند، احتمالاً چنین فکر نمی کنید. در عوض، ممکن است نتیجه بگیرید که صنعتی که نمی تواند وجود داشته باشد، اگر باید از قوانینی که برای حمایت از سرمایه گذاران است پیروی کند، صنعتی ارزش پس انداز نیست.