حریم خصوصی تلفن بسیار خوب شناسه دستگاه اندرویدی، داده موبایل شما را می پوشاند


به عنوان بازاریابان، داده ها کارگزاران و غول های فناوری به طور بی پایان دسترسی خود را به داده ها و حرکات افراد در سراسر وب گسترش می دهند، ابزارهایی مانند VPN یا مسدود کننده های کوکی می توانند به طور فزاینده ای ضعیف و بیهوده احساس شوند. به جز خروج کامل از شبکه برای همیشه، گزینه های کمی برای افراد معمولی وجود دارد که به طور معناداری در برابر ردیابی آنلاین مقاومت کنند. حتی پس از ارائه یک راه حل فنی در سال گذشته برای اینکه چگونه اپراتورهای تلفن می توانند به طور خودکار جمع آوری مکان کاربران را متوقف کنند، محققان Barath Raghavan و Paul Schmitt می دانستند که متقاعد کردن مخابرات برای اجرای این تغییر چالش برانگیز است. بنابراین آنها تصمیم گرفتند حاملی باشند که می خواستند در دنیا ببینند.

نتیجه یک شرکت جدید به نام Invisv است که داده‌های تلفن همراه را ارائه می‌دهد که کاربران را از شناسه‌های خاص جدا می‌کند تا شرکت نتواند به ابرداده‌ها، اطلاعات مکان یا مرور تلفن همراه مشتریان دسترسی یا ردیابی کند. سرویس Pretty Good Phone Privacy یا PGPP این شرکت که امروز در نسخه بتا برای اندروید راه اندازی می شود، جایگزین مکانیزمی می شود که حامل ها معمولاً برای تبدیل داده های اتصال برج تلفن همراه به مجموعه ای از اطلاعات در مورد حرکات کاربران استفاده می کنند. و همچنین یک سرویس Relay ارائه می دهد که آدرس IP کاربر را از مرور وب آنها جدا می کند.

Barath Raghavan که همچنین استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است، می‌گوید: «اگر بتوانید هویت کاربر را از نحوه اتصال آنها به شبکه جدا کنید، این یک چکش همه منظوره است که می‌تواند بسیاری از مشکلات حریم خصوصی را حل کند. “حریم خصوصی باید پیش فرض باشد و در حال حاضر چنین نیست، بنابراین ما در حال کار روی آن هستیم. اشتهای فزاینده ای وجود دارد، زیرا مردم بیشتر در مورد آنچه تلفن آنها درز می کند به شرکت های مخابراتی و فناوری نگران می شوند.

توانایی PGPP برای پنهان کردن هویت تلفن شما از برج‌های تلفن همراه از افشای این موضوع ناشی می‌شود که چرا برج‌های سلولی شناسه‌های منحصربه‌فرد معروف به شماره‌های IMSI را جمع‌آوری می‌کنند، که می‌توانند هم توسط مخابرات و هم سایر نهادهایی که دستگاه‌هایی به نام IMSI catchers، که اغلب به آنها «stringray» می‌گویند، ردیابی کنند. که از یک برج سلولی برای اهداف نظارتی تقلید می کنند. Raghavan و Schmitt متوجه شدند که هسته اصلی آن، تنها دلیلی که شرکت‌های مخابراتی باید قبل از اجازه دادن به دستگاه‌ها برای اتصال به دکل‌های تلفن همراه برای سرویس، ردیابی شماره‌های IMSI را ردیابی کنند این است که بتوانند بررسی‌های صورت‌حساب را انجام دهند و تأیید کنند که سیم‌کارت و دستگاه معین با اپراتورشان پرداخت شده است. با عمل به عنوان حامل خود، Invisv می‌تواند فناوری PGPP خود را پیاده‌سازی کند که به سادگی یک «بله» یا «نه» در مورد اینکه آیا دستگاه باید خدمات دریافت کند ایجاد می‌کند.

در طرح PGPP “Mobile Pro” که هزینه آن 90 دلار در ماه است، کاربران داده های تلفن همراه نامحدود در ایالات متحده و در هنگام راه اندازی، داده های بین المللی نامحدود در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا دریافت می کنند. کاربران همچنین 30 تغییر تصادفی شماره IMSI را در هر ماه دریافت می‌کنند و تغییرات می‌توانند به‌طور خودکار (اصلاً یک بار در روز) یا هر زمان که مشتری بخواهد به صورت درخواستی انجام شوند. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که کور شود، بنابراین نه INVISV و نه دکل‌های سلولی که به آن وصل می‌کنید نمی‌دانند کدام IMSI متعلق به شماست. همچنین یک طرح “Mobile Core” با قیمت 40 دلار در ماه وجود دارد که هشت تغییر شماره IMSI در ماه و 9 گیگابایت داده پرسرعت در ماه را ارائه می دهد.

هر دوی این طرح ها شامل سرویس رله PGPP نیز می شود. مشابه رله خصوصی iCloud اپل، رله PGPP روشی است برای مسدود کردن همه افراد، از ارائه‌دهنده اینترنت یا اپراتور شما گرفته تا وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید، از دانستن اینکه چه کسی هستید و چه چیزی را به صورت آنلاین مشاهده می‌کنید. چنین رله‌هایی داده‌های مرور شما را از طریق ایستگاه‌های دوطرفه ارسال می‌کنند که به شما امکان می‌دهند تا مانند عادی وب را مرور کنید و در عین حال اطلاعات خود را از جهان محافظت کنید. هنگامی که به یک وب سایت پیمایش می کنید، آدرس IP شما برای اولین رله – در این مورد، Invisv – قابل مشاهده است، اما اطلاعات مربوط به صفحه ای که می خواهید بارگیری کنید رمزگذاری شده است. سپس رله دوم یک آدرس IP جایگزین را ایجاد و به درخواست شما متصل می کند، در این مرحله می تواند وب سایتی را که می خواهید بارگذاری کنید رمزگشایی و مشاهده کند. شبکه تحویل محتوا Fastly در حال همکاری با Invisv برای ارائه این رله دوم است. Fastly همچنین یکی از ارائه دهندگان شخص ثالث برای iCloud Private Relay است.