PFIZER به قیمت 5.4 میلیارد دلار داروی GLOBAL BLOOD THERAPEUTICS GLOBAL BLOOD MAKER را به دست می آورد


شرکت Pfizer (NYSE:PFE) برای خرید Global Blood Therapeutics Inc (NASDAQ:GBT) در قراردادی با 5.4 میلیارد دلار به توافق رسیده است. اضافه شدن داروساز اختلالات خونی خط لوله دارویی فایزر را تقویت خواهد کرد. این آخرین مورد از مجموعه خریدهایی است که با هدف حمایت از فایزر انجام می شود، زیرا به کاهش بالقوه محصولات COVID-19 نزدیک می شود زیرا موارد همچنان کاهش می یابد.

فایزر 5.4 میلیارد دلار برای خرید داروهای جهانی خون می پردازد

فایزر با پرداخت 68.50 دلار به ازای هر سهم برای Global Blood Therapeutics موافقت کرد که معادل 7.3 درصد حق بیمه به قیمت سهام پایانی این داروساز خون در روز جمعه است. این قیمت نشان دهنده حق بیمه 42.7 درصدی در قیمت بسته شدن روز پنجشنبه است. وال استریت ژورنال روز پنجشنبه گزارش داده بود که شرکت فایزر و گلوبال خون درمانی در مرحله پیشرفته ای در مذاکرات درباره خرید هستند.

کل مجموعه 10 قسمتی را در Walter Schloss به صورت PDF دریافت کنید. آن را در دسکتاپ خود ذخیره کنید، آن را در رایانه لوحی خود بخوانید یا برای همکاران خود ایمیل کنید.

CNBC اشاره کرد که فایزر از زمان عرضه واکسن خود برای کووید-19 که با مشارکت BioNTech ساخته شده است، از فروش سرسام آور لذت برده است. با این حال، این داروساز از سال گذشته شاهد کاهش فروش بوده است زیرا موارد بیماری تنفسی همچنان در حال کاهش است.

علیرغم کاهش فروش فایزر، این شرکت در جستجوی اهداف بالقوه خرید بوده است. این داروساز با پول نقدی که از فروش واکسن کووید به دست می‌آید، سر و سامان دارد. برنامه های خرید فایزر قصد دارد تا سال 2030 میلیاردها دلار به فروش سالانه خود اضافه کند.

خریدهای اخیر فایزر برای ساخت خط لوله دارویی خود

در ماه می، این شرکت 11.6 میلیارد دلار برای خرید هلدینگ دارویی Biohaven که داروهای میگرن تولید می کند، پرداخت کرد. فایزر همچنین اخیراً خرید Arena Pharmaceuticals را به مبلغ 6.7 میلیارد دلار بسته است.

خرید Global Blood Therapeutics خط لوله درمان بیماری های نادر این شرکت را با افزودن Oxbryta که بیماری سلول داسی شکل را درمان می کند، تقویت می کند. این دارو در ابتدا در سال 2019 برای درمان این بیماری در بیمارانی که حداقل 12 سال سن داشتند تأیید شد، اما این تأییدیه در دسامبر 2021 برای بیماران جوان‌تر گسترش یافت.

بیماری سلول داسی شکل یک اختلال خونی ژنتیکی است که حدود 70000 تا 100000 نفر را در ایالات متحده تحت تاثیر قرار می دهد. Oxbryta در سه ماهه اول 55.2 میلیون دلار برای Global Blood Therapeutics فروش داشته است. تحلیلگر کانتور فیتزجرالد به CNBC گفت که وال استریت از فایزر می‌خواهد تا به افزودن دارایی‌های جدید ادامه دهد تا انتشار درآمدهایش را پس از پایان دهه افزایش دهد.

این زمانی است که بسیاری از دارایی های کلیدی داروساز شروع به از دست دادن حفاظت از اختراع خود می کنند. علاوه بر این، سرمایه گذاران از فایزر خواسته اند تا تمرکز فعلی خود را در داروهای COVID متنوع کند.

سهام فایزر در ظهر روز دوشنبه تقریباً ثابت بود، در حالی که سهام Global Blood Therapeutics حدود 4 درصد رشد کرده بود. ارزش سهام از روز پنجشنبه بیش از دو برابر شده است و از حدود 34 دلار در روز چهارشنبه در بازار بسته شده به حدود 47 دلار در اوایل معاملات روز پنجشنبه رسیده است. سپس در ظهر روز جمعه به حدود 47 دلار رسید. گلوبال خون درمانی 4 درصد دیگر در اوایل روز دوشنبه افزایش یافت.

اولین بار در ValueWalk منتشر شد. اینجا را بخوانید.

اعتبار تصویر ویژه: عکس توسط Castorly Stock. Pexels; متشکرم!

دینا ریچی

دینا ریچی

ویرایشگر مدیریت در ReadWrite

Deanna مدیر ویرایشگر ReadWrite است. او قبلاً به عنوان سردبیر Startup Grind کار می کرد و بیش از 20 سال تجربه در مدیریت محتوا و توسعه محتوا دارد.