مقررات هوش مصنوعی: جمع بندی صورت حساب های هوش مصنوعی به صورت ایالتی


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


آیا نمی دانید مقررات هوش مصنوعی در ایالت شما کجاست؟ امروز، مرکز اطلاعات حریم خصوصی الکترونیکی (EPIC) The State of State AI Policy را منتشر کرد، خلاصه ای از لوایح مرتبط با هوش مصنوعی در سطح ایالتی و محلی که در جلسه قانونگذاری 2021-2022 تصویب، معرفی یا شکست خورده بودند.

طبق این سند، طی سال گذشته، ایالت‌ها و محله‌ها لایحه‌هایی را برای «تنظیم هوش مصنوعی یا ایجاد کمیسیون‌ها یا گروه‌های ضربت برای شفاف‌سازی استفاده از هوش مصنوعی در ایالت یا محل خود» به تصویب رسانده‌اند.

به عنوان مثال، آلاباما، کلرادو، ایلینویز و ورمونت لوایحی را تصویب کرده اند که کمیسیون، کارگروه یا موقعیت نظارتی را برای ارزیابی استفاده از هوش مصنوعی در ایالت های خود و ارائه توصیه هایی در مورد استفاده از آن ایجاد می کند. آلاباما، کلرادو، ایلینویز و می سی سی پی لوایحی را تصویب کرده اند که استفاده از هوش مصنوعی را در ایالت های خود محدود می کند. و بالتیمور و شهر نیویورک لوایح محلی را تصویب کرده اند که استفاده از تصمیم گیری الگوریتمی را به شیوه ای تبعیض آمیز ممنوع می کند.

بن وینترز، مشاور EPIC و رهبر پروژه هوش مصنوعی و حقوق بشر EPIC، گفت که این اطلاعات چیزی بود که او مدتها می خواست در یک سند واحد به دست آورد.

پیروی از سیاست دولتی به طور کلی واقعاً دشوار است، بنابراین ایده این بود که یک تصویر کوچک‌نمایی از آنچه معرفی شده و آنچه تصویب شده است به دست آوریم، به طوری که در جلسه بعدی همه آماده باشند تا صورت‌حساب‌های خوب را همراهی کنند. ” او گفت.

قوانین تکه تکه شده ایالتی و محلی هوش مصنوعی

فهرستی از قوانین متنوع، تکه تکه شدن قوانین مربوط به استفاده از هوش مصنوعی در ایالات متحده را روشن می‌کند – برخلاف دستور گسترده یک چارچوب نظارتی پیشنهادی در مورد استفاده از هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا.

اما وینترز گفت در حالی که قوانین ایالتی ممکن است گیج کننده یا خسته کننده باشد – برای مثال، اگر فروشندگان مجبور باشند با قوانین ایالتی متفاوتی که هوش مصنوعی را در قراردادهای دولتی تنظیم می کند سر و کار داشته باشند – مزیت آن این است که صورتحساب های جامع ممکن است کاهش یابد.

او گفت: «همچنین، وقتی لوایحی تصویب می‌شود که بر کسب‌وکارها در ایالت‌های بزرگ مانند کالیفرنیا تأثیر می‌گذارد، اساساً یک استاندارد ایجاد می‌کند.» ما دوست داریم شاهد تصویب قوانین قوی در سراسر کشور باشیم، اما از دیدگاه من در حال حاضر، سیاست در سطح ایالت می‌تواند نتایج قوی‌تری داشته باشد.»

او افزود که کسب و کارهای سازمانی باید از مقررات پیشنهادی هوش مصنوعی آگاه باشند و به طور کلی یک استاندارد رو به رشد در مورد شفافیت و توضیح هوش مصنوعی وجود دارد. او گفت: “برای پیشی گرفتن از این موج رو به افزایش، من فکر می کنم که آنها باید تلاش کنند آزمایش های بیشتری انجام دهند، مستندات بیشتری انجام دهند و این کار را به گونه ای انجام دهند که برای مصرف کنندگان قابل درک باشد.” این همان چیزی است که مکان‌های بیشتر و بیشتری به آن نیاز دارند.»

مقررات هوش مصنوعی بر مسائل خاص متمرکز شده است

وی خاطرنشان کرد، برخی از مسائل محدود، رشد شتاب بیشتری در تمرکز قانونگذاری خواهد داشت، از جمله تشخیص چهره و استفاده از هوش مصنوعی در استخدام. او گفت: “اینها به نوعی مشکلات “کمربند ایمنی خود را ببندید”.

سایر مسائل شاهد رشد آهسته تعداد لوایح پیشنهادی خواهند بود، اگرچه وینترز گفت که اقدامات زیادی در مورد تدارکات دولتی و سیستم های تصمیم گیری خودکار وجود دارد. او گفت: «لایحه ورمونت سال گذشته تصویب شد و هر دو ایالت کلرادو و واشنگتن واقعاً نزدیک بودند. “بنابراین من فکر می کنم که تعداد بیشتری از این افراد در سال آینده در جلسه قانونگذاری بعدی وجود خواهد داشت.”

علاوه بر این، او گفت، ممکن است تحرکاتی در لوایح خاصی وجود داشته باشد که مفاهیم مربوط به تبعیض هوش مصنوعی را تدوین می کند. به عنوان مثال، قانون توقف تبعیض توسط الگوریتم‌های واشنگتن دی سی در سال 2021 «استفاده از تصمیم‌گیری الگوریتمی را به شیوه‌ای تبعیض آمیز ممنوع می‌کند و به افرادی که اطلاعات شخصی آنها در الگوریتم‌های خاصی استفاده می‌شود برای تعیین اشتغال، مسکن، مراقبت‌های بهداشتی و وام‌دهی مالی باید اخطار داده شود. ”

او توضیح داد: «لایحه DC هنوز تصویب نشده است، اما علاقه زیادی وجود دارد،» و افزود که ایده های مشابه در قانون حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده های آمریکا در حال انتظار است. فکر نمی‌کنم قانون فدرال یا انبوهی از قوانین هوش مصنوعی عمومی در تجارت در آینده وجود داشته باشد، اما لوایح فعلی ایالت تصویب شده‌اند که الزامات مربوط به برخی جنبه‌های تبعیض و انصراف را دارند. نیاز به شفافیت بیشتری دارد.»

بیشتر بخوانید: حکمرانی هوش مصنوعی چیست؟