منبع باز Acorn رویکرد جدیدی را برای استقرار برنامه های بومی ابری در Kubernetes اتخاذ می کند


Kubernetes با ارائه خدمات در هر ابر عمومی بزرگ و مجموعه ای از فناوری های فروشنده، از جمله Red Hat OpenShift و Suse Rancher، به استاندارد واقعی برای استقرار چند ابری تبدیل شده است.

بسته‌بندی و سپس استقرار برنامه‌ها برای اجرا در محیط‌های بومی ابری، با سیستم ارکستراسیون کانتینر Kubernetes، می‌تواند پیچیده باشد. این چالشی است که Acorn به دنبال کمک به حل آن است. در فضای Kubernetes کمبود فروشنده وجود ندارد، اما شجره نامه Acorn به ویژه قوی است.

بنیانگذاران Acorn، شنگ لیانگ، دارن شفرد، شانون ویلیامز و ویل چانگ، بنیانگذاران Rancher بودند که توسط سوز در سال 2020 به مبلغ 600 میلیون دلار خریداری شد. قبل از تأسیس Rancher، این گروه cloud.com را تأسیس کرد، یک ارائه دهنده اولیه زیرساخت به عنوان یک سرویس که توسط Citrix در سال 2011 خریداری شد. فناوری که cloud.com بود اکنون به عنوان پلت فرم منبع باز Apache CloudStack وجود دارد.

Acorn که مقدار نامعلومی از سرمایه اولیه جمع آوری کرده است، به تازگی از پیش نمایش اولیه فناوری منبع باز خود رونمایی کرده است.

دارن شپرد، یکی از بنیانگذاران و معمار ارشد Acorn به VentureBeat گفت: “من برای کاری که Kubernetes انجام داده است احترام زیادی قائل هستم، اما به عنوان کاربر Kubernetes، هنوز فکر می کنم خیلی سخت است.” من فکر می‌کنم راه بسیار ساده‌تری برای استقرار برنامه‌ها در Kubernetes برای مهار قدرت خام آن بدون تعامل مستقیم با آن و واقعاً داشتن متخصص در آن وجود دارد.

وعده Acorn: دانه ای که به حجم کاری بومی ابری تبدیل می شود

یک خوشه Kubernetes را می توان به روش های مختلف پیکربندی کرد تا نیازهای یک سازمان را برآورده کند یا حتی نیازهای یک حجم کاری خاص را برآورده کند. ایده اصلی این است که یک بار کاری را می توان در چندین گره در یک ابر یا حتی در بین ابرها توزیع کرد تا به در دسترس بودن، عملکرد و انعطاف پذیری برنامه کمک کند.

شانون ویلیامز، یکی از بنیانگذاران و رئیس Acorn، توضیح داد که Kubernetes خود پلتفرمی است که دستورات را می پذیرد، اما اغلب به عهده کاربر است که حجم کاری را به کار می گیرد تا از طریق پیچیدگی کار کند تا به استقرار بهینه برسد. با Acorn، ویلیامز گفت که شرکت او در حال معرفی یک رویکرد بسته بندی است که می تواند ارتقا و مصرف ظروف را برای شرکت هایی که بار کاری Kubernetes را اجرا می کنند آسان کند.

در حالی که Kubernetes زیرساخت نرم افزاری را برای اجرای بارهای کاری برنامه مبتنی بر کانتینر فراهم می کند، هدف Acorn تمرکز بر نیازهای برنامه ها است.

Helm Charts، Kubernetes Operators، CNAB و Acorns

ایده ایجاد قالب و رویکردی برای فعال کردن استقرار برنامه‌ها در Kubernetes ایده جدیدی نیست. به گفته بنیانگذاران Acorn، رویکردهای متعددی از جمله Helm، Cloud Native Application Bundle (CNAB) و Operators وجود دارد.

در حال حاضر، یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای استقرار یک برنامه در Kubernetes استفاده از نمودار Helm است. شپرد گفت که در حالی که Helm یک روش عمومی برای بسته بندی ارائه می دهد، Acorn می تواند دارای درجه بالاتری از ویژگی باشد که برای استقرار برنامه بهینه شده است. Acorn همچنین دارای یک مدل کشف سرویس داخلی است که می‌داند چه منابعی در یک خوشه Kubernetes در دسترس هستند.

شپرد توضیح داد که Acorn به عنوان یک لایه انتزاعی در بالای مفاهیم اصلی که Kubernetes پشتیبانی می کند کار می کند. به عنوان مثال، در میان مفاهیم اولیه در Kubernetes، ایده های سرویس و ورود هستند که روش هایی برای افشای خدمات شبکه هستند. Acorn به کاربران نیازی به درک یا پیکربندی آن مفاهیم ندارد، در عوض به مفهوم سطح بالاتری می‌دهد که به سادگی یک پورت شبکه را در معرض یک برنامه کاربردی قرار می‌دهد.

بنیانگذاران Acorn همچنین این فناوری را رقیب Kubernetes Operators می دانند. مفهوم اپراتور Kubernetes توسط CoreOS در سال 2016 مطرح شد و در Red Hat OpenShift ادغام شد، زمانی که CoreOS توسط Red Hat در سال 2018 به قیمت 250 میلیون دلار خریداری شد. وعده یک اپراتور فراتر از استقرار صرفاً با نمودار Helm و کمک به سازمان‌ها برای پیکربندی یک برنامه کاربردی برای مقیاس‌بندی و اجرا در تولید است.

Shepherd گفت: “ما در واقع می بینیم که Acorn می تواند جایگزین نیاز به اپراتورها شود، زیرا ما Acorn را به اندازه کافی برای اجرا مانند پیچیده ترین برنامه های حالت دار ساخته ایم.” همچنین قابلیت‌هایی در Acorn برای مقابله با عملیات روزانه و تهیه نسخه پشتیبان وجود دارد.

هنوز برای پروژه Acorn زود است، اگرچه به گفته یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شنگ لیانگ، تیم او در حال حاضر هر روز با مشتریان درباره این فناوری صحبت می کند.

لیانگ به VentureBeat گفت: «واضح است که این چیزها یک مشکل را حل می کند، اما پروژه منبع باز Acorn واقعاً شروع است. ما باید مجموعه ای از قابلیت های سازمانی را در اطراف Acorn ایجاد کنیم و این مدتی طول می کشد.

ویلیامز اشاره کرد که با تجربه ساخت cloud.com و Rancher، بنیانگذاران Acorn بارها و بارها مشاهده کرده‌اند که استفاده از منبع باز منجر به کسب و کار می‌شود.

ویلیامز گفت: «ما بارها و بارها این را دیده‌ایم که وقتی مردم از فناوری استفاده می‌کنند، فرصت‌های تجاری بسیار جالبی برای ایجاد شرکت‌ها و کسب درآمد کشف می‌کنیم.