3 روشی که هر شرکتی می تواند با استراتژی نرم افزار منبع باز شروع به کار کند


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


فناوری باعث پیشرفت انسان می شود و بعید است که هرگز پیشرفت قابل توجه دیگری وجود داشته باشد که توسط نرم افزار پشتیبانی نشود.

همه چیز از صنعت خودرو گرفته تا مراقبت های بهداشتی و فناوری آب و هوا بر نرم افزار به عنوان ستون فقرات نامرئی تکیه دارد که نوآوری های آینده را ممکن می کند. و پشت همه این پیشرفت ها میلیون ها نفر هستند که جامعه منبع باز جهانی را تشکیل می دهند.

آینده توسعه نرم افزار بدون منبع باز وجود ندارد. با این حال، برای حفظ نرم افزار امروز و ایجاد نرم افزار آینده، بزرگترین سازمان ها و ذینفعان منبع باز نیاز به گسترش همکاری خود با جامعه و کمک به رشد آن دارند. بر اساس مطالعه اخیر Tidelift، تنها 15 درصد از سازمان ها به شیوه های مدیریت منبع باز خود بسیار مطمئن هستند، اما نظرسنجی اخیر RedHat نشان داد که 80 درصد انتظار دارند استفاده خود از نرم افزار منبع باز سازمانی را برای فناوری های نوظهور افزایش دهند.

برای پر کردن این شکاف و حفظ تعداد توسعه دهندگان، نگهبانان و مشارکت کنندگان، شرکت ها باید مشارکت و تعامل خود را با جامعه منبع باز افزایش دهند. اگرچه یک کار به ظاهر دلهره آور است، اما راه های زیادی وجود دارد که شرکت ها می توانند برنامه های منبع باز را سازماندهی کنند. در اینجا سه ​​راه برای شروع آنها وجود دارد:

1. تعامل و فرآیندهای سازمان خود را با نرم افزار منبع باز درک کنید.

آیا تصویر واضحی از کار فعلی سازمان خود با توسعه دهندگان منبع باز دارید؟ آیا منابع داخلی اختصاصی وجود دارد که تیم های شما بتوانند همکاری و فرآیندهای شما را برای مشارکت با پروژه های منبع باز درک کنند؟

فقدان فرآیندی برای مشارکت در منبع باز می تواند توسعه دهندگان را از مشارکت بالادستی در پروژه های منبع باز باز دارد. به عنوان مثال، طبق مطالعه Tidelift که قبلاً ذکر شد، 61 درصد از سازمان‌ها یک فرآیند تأیید رسمی برای معرفی مؤلفه‌های منبع باز جدید دارند، اما دریافت تأییدیه برای استفاده از مؤلفه‌های منبع باز جدید در سازمان‌های بزرگ می‌تواند کند و خسته‌کننده باشد. هفته یا بیشتر

شرکت‌ها می‌توانند انتشار کد منبع باز را برای توسعه‌دهندگان آسان‌تر کنند و تلاش می‌کنند تا هر چیزی که ممکن است منبع باز باشد و کدهایی را برای دعوت از توسعه‌دهندگان به استفاده از نرم‌افزار خود قرار دهند. شرکت ها همچنین از تنظیم دستورالعمل های سبک وزن برای ایجاد پروژه های منبع باز سود خواهند برد. در واقع، این فرآیند تأیید را تسریع می‌کند و به تعیین معنای نگهداری و حاکمیت خوب برای آنها کمک می‌کند.

2. مشارکت شرکت خود را در منبع باز مدیریت کنید و ساختار را از طریق یک دفتر برنامه منبع باز ارائه دهید.

اگر درک درستی از کار فعلی و راه‌اندازی فرآیندها اولین قدم است، ایجاد یک دفتر برنامه منبع باز (OSPO) می‌تواند به افزایش رشد در اطراف فرآیندهای منبع باز شما کمک کند. یک OSPO رسمی به صورت متقابل در سراسر شرکت شما کار می کند تا موانع احتمالی را در بخش هایی مانند حقوقی، منابع انسانی، مهندسی و امنیت کاهش دهد.

یک OSPO همچنین می تواند به افزایش اعتماد سازمانی در منبع باز و کاهش اصطکاک توسعه دهندگان کمک کند. استارت‌آپ‌ها و سازمان‌های بزرگ در سراسر فناوری، خدمات مالی و دانشگاه‌ها می‌توانند دفاتر برنامه را برای کمک به مدیریت منبع باز در مقیاس ایجاد کنند. این گروه خط مقدم پشتیبانی در منبع باز است که توسعه دهندگان سؤالاتی دارند.

انواع حرفه ای ها OSPO ها را ایجاد می کنند. توسعه دهندگان، مهندسان و مدیران برنامه ها همگی برنامه ها را رهبری کرده اند و برای شروع آنها ابتکار عمل کرده اند. گروه TODO نمونه ای از یک شبکه است که یک منبع عمومی عالی برای شروع است زیرا مطالعات موردی، راهنماها، روش ها و نظرسنجی ها را برای حمایت از سازمان ها در ایجاد OSPO ارائه می دهد.

3. از توسعه دهندگان و جامعه منبع باز از طریق حمایت مالی و سرمایه گذاری حمایت کنید.

از آنجایی که جهان به طور فزاینده ای به منبع باز متکی می شود، همه مسئولیت دارند که به جامعه پاسخ دهند. این حمایت کمک می‌کند تا تمام تلاش‌های جامعه گسترده‌تر انجام شود. به عنوان مثال، در خلال آسیب‌پذیری‌های اخیر زنجیره تأمین نرم‌افزار مانند Log4j سال گذشته، بسیاری از توسعه‌دهندگان متن‌باز زمان و منابع خود را برای رفع مشکل کتابخانه کد که بسیاری از شرکت‌ها به آن تکیه می‌کردند، اختصاص دادند. این توسعه دهندگان برای این کار شایسته شناسایی و حمایت هستند.

هیچ قدم اولی خیلی کوچک نیست – ارائه حمایت های مالی برای پروژه ها و توسعه دهندگانی که شرکت شما به آنها متکی است، مکانی عالی برای شروع است، زیرا باعث می شود گفتگو با جامعه باز شود. با بسیاری از گزینه‌های موجود، مانند Outreachy، Open Collective، حامیان GitHub، و چندین بنیاد مانند Linux Foundation، OpenJS و موارد دیگر، پشتیبانی از منبع باز آسان‌تر از همیشه است.

پروژه های منبع باز سیستم های نرم افزاری اصلی ما و اقتصاد جهانی را تقویت می کنند، اما این یک خیابان دو طرفه است. شرکت‌هایی که به جامعه متکی هستند، باید توسعه‌دهندگان، نگهداری‌کنندگان و مشارکت‌کنندگان را تشویق کرده و بیشتر با آنها همکاری کنند تا به طور مشترک نرم‌افزاری را ایجاد کنند که نوآوری ارائه می‌کند.

با اجرای یک استراتژی منبع باز در شرکت های خود، سازمان ها می توانند تجربیات استثنایی را با سرعتی سریع ارائه دهند، جامعه توسعه دهندگان را درگیر کنند، از پروژه هایی که برای آنها مهم است حمایت کنند و با هم به آینده نرم افزار کمک کنند.

اشلی ولف مدیر برنامه های متن باز در GitHub است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید